Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Üksindus
Serious
Algaja

Registreeritud: 20.04.2005
Viimane külastus: 30.01.2013
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.02.2006 kell 22:49 Reply With Quote
Jap. Mulle muideks meeldibki üksi olla. Keegi ei sega kui kodus oled - Rahu ja Vaikus. Pole riide, tülisid. Oma vaba aja suudan ka ära sisustada kas siis sõpradega või midagi tehes. Näiteks suusatamine.
Siis aga kui kõik teised on koos oma kallimatega ... vot siis on tõeliselt üksildane ja tühi tunne.

View User's Profile View All Posts By User
2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.02.2006 kell 23:14 Reply With Quote
mulle jällegi meeldib olla üksi, see ei pruugi ühtida teie maailmavaatega.
Rezhiim on oluline.
Tööpäevadel tööl ja pikalt.
õhtuti kodus mediteerin ja kuulan ainult muusikat!
Enne und loon kujundit taas ja taas, teadagi kellest.
hommik pudruga, lõuna kerge ja juurvili ja nii nädala lõpuni.
Nädala lõpus mingi üritus: kas külla kellelegi, kas lastega välja, või sõpradega kuskile sauna või kellegiga...
Paljud küsivad et mida sa sööd, et nõnda lendad ja pakatad. Lihtsalt talitsen keelt, meelt ja keha ning vahest tuletan meelde ka loojat/jaid...
Ja mis peamine , selle aastase üksi- kogemuse ajal märkasin, et olen suutnud armuda mitu korda ja viimane kord lausa esimesest silmapilgust ja tuliselt
Peab lihtsalt oskama ennast toitta üksindusest , et siis minna ja anda parimat ja helgemat tunnetes.
Telekat ma endale mitte mingil juhul ei osta.
pigem ostan muusika plaate juurde.

tamakotchi
Kasutaja

Registreeritud: 10.01.2003
Viimane külastus: 2.07.2014
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.02.2006 kell 01:18 Reply With Quote
Mulle meeldib ka vahel üksi olla, aga ainult vahel ja pigem on see tingitud hetkelisest kodusest elust, kus vahest on lihtsalt hea emast puhata, aga ei tahaks küll terveks eluks üksi jääda Vajan suhteliselt palju seltsi ja tähelepanu ja hoolimist ja küll kunagi tuleb ka minu prints valgel hobusel ( no võib ka niisama )

TASTE...if you dare

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Tsirkusemoor
Algaja

Naine
Registreeritud: 02.11.2005
Viimane külastus: 8.02.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2006 kell 12:51 Reply With Quote
Üksindus pole karistus...üksindus on vahend... Ja hea vahend...
Tegelikult oleme me ju yxi nagunii- mu mõtted on ainult minu ja neis olen ma yxi...iseendaga...sinna ei tungi keegi- kui hea...
Mulle meeldib yxi olla, keegi ei räägi ja ei tylita- kas saab yldse midagi paremat olla, kui yxindus???
Vahel, kui mul viskab argipäev ja inimesed yle, võtan magamiskoti ja lähen yhe väikese metsajärve äärde...olen seal yxi, teen lõkke, vahin suvist taevast ja naudin oma yxindust....Kui hea, et on veel selliseid kohti, kus aeg-ajalt yxi olla....

rosita
Vaga vesi, sügav põhi...

Registreeritud: 12.10.2005
Viimane külastus: 28.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.02.2006 kell 15:13 Reply With Quote
Üksinduse ja üksinduse vahel on vahe. Üksindust võib tunda ka ümbritsetuna paljudest inimestest ja samas saab olla füüsiliselt üksi, üksindust tundmata.Kui esimene variant liiga tihti hakkab korduma, siis pole haigused enam kaugel. Teist varianti on vahel kõigil meil vaja kogeda.

Naine peab kõike tegema kaks korda paremini kui mees, kui tahab, et teda märgataks.Õnneks pole see raske. /Charlotte Whitton/

Peep33
Algaja

Mees
Registreeritud: 25.02.2006
Viimane külastus: 13.02.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2006 kell 22:17 Reply With Quote
Kui olla liiga kaua üksindust tunda ja olla, siis see hakkab kurbust tekitama ja hakkad igatsema et keegi võiks olla minu kõrval. Kes kuulaks ära ja toetaks, kui seda vaja on.
Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 2.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.02.2006 kell 22:25 Reply With Quote
Aeg-ajalt ma ei saa muidu, kui pean üksi olema.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

Spiritraver
Kasutaja

Registreeritud: 16.07.2006
Viimane külastus: 8.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2006 kell 04:32 Reply With Quote
/me arvab, et üksindus ja üksildus on üsna erinevad asjad...

Üksindus=üksiolek, kas omal vabal tahtel valituna või n.ö. saatuse sunnil (viimasel juhul ollakse siiski sellega rohkem või vähem leppinud) sõpru-tuttavaid leidub, ka suhteid vastassooga, kuid siiski eelistatakse kooselule/abielule üksinda elamist-olemist.

Üksildus on aga seisund, mis ahistab ja millest pikapeale võib hirmus painaja saada...

/me on küll "üksik hunt", kuid mitte üksildane

"Mitte igaüks ei oska tantsida tulevikumuusika saatel!"
Stanislaw Jerzy Lec

Marxendorf
-=Saatana sigitiS=-

Mees
Registreeritud: 10.10.2005
Viimane külastus: 25.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2006 kell 05:44 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja:Ray
Kas see on otstarbekas?
Kuidas see võib mõjuda mehele või naisele?

Ma maõtlen ilma eriliste suheta elu lõpuni elamine....?

Kas on kellelgi seisukohti?

Üksinduse otstarbe vajadus oleneb suuresti inimesest ja antud olukorrast. Igaüks tunnetab seda vajadust teadtud eluetapil. Tahetakse olla vaba ja sõltumatu.Anda vastuseid ainult iseenda küsimustele ja olla oma aja ja hobide peremees!

Nii naised kui mehed tahavad vahel üskindust ja sellepärast suhted ka purunevad, sest ollakse väsinud kokku elamisest ja suhtest! Tahetakse olla omaette ja üksinda! Kuid suhteliselt tihti näitab praktika, et selline kooslus vabadusega ei kesta kaua!

Kokkuvõttes ei ole ju see sugugi halb, kuid ega see ei anna ka sulle midagi! Ei ole kellegi kõrvalt ärgata ega kedagi pidevalt kaissu võtta! Ei ole ehk lapsigi, kellele oma maine vara pärandada. Ehk ei ole sul enam pärast kedagi-ongi ainult Üksindus!

MA OLEN PÕHIMÕTTELISELT GAY ABIELUDE POOLT.....AGA MÕLEMAD NAISED PEAVAD ILUSAD OLEMA!!!

samsara
Kasutaja

Registreeritud: 31.07.2006
Viimane külastus: 22.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2006 kell 09:34 Reply With Quote
Tegelikult pole ju inimene loodud üksi olema. Igaüks vajab hoolimist, hellust ja tihti on mõnel nende tunnete andmisest isegi rohkem rõõmu, kui saamisest. Olen vist ise ka selline... Iseasi on see, et vahel vajame me kõik privaatsust, omaetteolekut, rahu ja vaikust, see on hädavajalik. Tuleb vaid elus leida selline kaaslane, kes on samasuguste mõtete ja vajadustega, kes mõistab elu samamoodi, kui sina ise.
Hirmutav oleks mul mõelda, et vanaduses... siis ikka juba ammu pensioniläve ületatuna.. ei oleks mul lapsi, lapselapsi, ei oleks muhedat taadikest kõrval, et... oleks ihuüksi, ilma sõprade ja kaaslasteta, see oleks- üksindus.Ehk osadele see meeldiks, aga arvan ,et sensuaalsetele, tundlikele ja elujaatavatele inimestele eriti mitte.

anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2006 kell 11:43 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Spiritraver
/me arvab, et üksindus ja üksildus on üsna erinevad asjad...

Üksindus=üksiolek, kas omal vabal tahtel valituna või n.ö. saatuse sunnil (viimasel juhul ollakse siiski sellega rohkem või vähem leppinud) sõpru-tuttavaid leidub, ka suhteid vastassooga, kuid siiski eelistatakse kooselule/abielule üksinda elamist-olemist.

Üksildus on aga seisund, mis ahistab ja millest pikapeale võib hirmus painaja saada...

/me on küll "üksik hunt", kuid mitte üksildane

Olen sinuga nõus. Lisaksin, et üksildus on mahajäetus, tunne, et sind pole kellelegi tarvis.
Inimesed, kes teadlikult ei abiellu, on minu arvates väga iseseisvad. Nad on valmis tuginema omaenese jõule. Nende üksindus on iseeneses rahuldumine.
Ma olen lugenud niisugust teooriat, et abielus olles ei saa olla üksildane, mahajäetu, aga seda vaid juhul, kui te oskate olla oma armastuses üksi, eneses rahulolev, kui te oskate rõõmu tunda ka iseolemisest. Armastajad tegevat selle vea, et ei jäta teineteisele üksiolemiseks ruumi. Vajalik olevat eraldumine - uuesti oma iseeneses rahuldumine, rõõmu saavutamine. Teatud rütm koguni tuleks saavutada.

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 20.03.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2006 kell 15:55 Reply With Quote
Siia maailma sündinutest ei ole vist keegi mõeldud elama üksinduses. See mis pärast sündimist toimuma hakkab on inimese enda vaba tahe.
Või on siiski kõik siin ilmas seotud saatusega?
Seda ilmselt ei tea keegi ega saagi teada.

Kui ikka ei leia õiget kaaslast kas siis oma kõrgete kriteeriumide tõttu või millegi muu pärast ei ole midagi teha. Tuleb leppida olukorraga ja kohaneda uute situatsioonidega.

Aga ma olen veendunud, et vähegi normaalne, eluterve inimene ei jää üksikuks.

e.murelik
Algaja

Registreeritud: 05.05.2006
Viimane külastus: 23.10.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.08.2006 kell 13:01 Reply With Quote
Üksindus tekitab kurbust...
Kõik me tahame, et meist hoolitakse, et oleks keegi, kes sind ootab, kes rõõmustab ja nutab sinuga...
Hea on, kui sul on keegi, kellega võib vaikust kuulata, tundmata end seda tehes ebamugavalt.

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.08.2006 kell 16:59 Reply With Quote
inimene on loodud paarissuhteks ja kooseluks, mida vanemaks saadakse seda rohkem hakatakse üksteist hoidma ja kasvatakse kokku, küünarnuki tunnet vajab ju igaüks.

troll
Algaja

Registreeritud: 12.08.2002
Viimane külastus: 22.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.08.2006 kell 22:38 Reply With Quote
Ma olen ennast mitu aastat vahelduvalt üksildasena tundnud. Mitte sellest, et mul ei oleks ühtegi sõpra ega perekonda vaid hingeliselt - tahaks end tunda, et mind vajatakse, minuga tahetakse suhelda, olla. Tahaks, et keegi vahel helistaks niisama ja küsiks kuidas mul läheb. Mul on paar väga head sõpra, aga nemad on sõbrad nendel on ka oma elu ja kaaslased.

Paar aastat tagasi elasin üksinda ühes suvilas/majas. Tol hetkel oli see uue elu etapi algus võõras linnas. Algul ei olnud vigagi, sai teha mis tahtsid. Igapäevane puude ja vee vedamine, muru niitmine, koristamine sisustas aja. Hiljem aga muutusid õhtud järjest üksildasemaks. Kuna maja asus kesklinnast ka suht kaugel siis niisama külaliste kutsumine oli väga vaevarikas ülesanne. Õhtud linnas sai väga pikaks venitatud, et vältida koju minekut. Ütleme nii, et ma langesin poole aastaga väga suurde masendusse. see sõi täiega hinge.

Hetkel istun ka tööjuures netis (kell on kuskil 2300), et mitte koju minna.

Jõudu kõigile

ära usu oma silmi!

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 5.03.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.08.2006 kell 22:55 Reply With Quote
vahel on vaja üksi olla
oma mõtete ja iseendaga
mõelda ja olla
aga siis ka aitab
see on tugev inimene, kes ütleb, et ta ei tahagi kedagi enda kõrvale, tal niisama hea

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

anemia
Algaja

Registreeritud: 18.06.2006
Viimane külastus: 25.08.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2006 kell 01:32 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Kas see on otstarbekas?

Otstarbekus? See oleneb, kas seatud eesmärgini jõudmiseks on kasulik/vajalik olla üksi? Siis jah?

Tsitaat:
Kuidas see võib mõjuda mehele või naisele?

Ei ole aru saanud, et üksik/üksinda olemine meestele-naistele erinevalt mõjuks. Sõltub inimesest.

Tsitaat:
Ma maõtlen ilma eriliste suheta elu lõpuni elamine....?

Ray, mõtled sa armusuhteid (hah, kui naljakas vanamoodne sõna!)? Või üldse suhteid? -- Mul pole aastaid olnud kedagi, kes mõistaks minus asju, mida ma pean oluliseks, et inimene, keda võiksin nimetada nö. hingesugulaseks, (parimaks) sõbraks, mõistaks. Armastus... läks ammu ja pole enam tagasi tulnud... Nii mõnegi silmis olen lausa erak olnud. Olen tundnud sellisest hingesugulas-inimesest aeg-ajalt puudust, kuid samas -- ma ei või ega taha sõltuda kunagi kellestki nii palju, et ma ei saaks ilma selle inimeseta. Sest inimesed... nemad tulevad ja lähevad... ilusaid hetki nendega koos tasub aga hinnata.

Kas üksik/üksildane elu lõpuni? Aeg näitab...

Iialgi ei taha ma otsida (tekitada?) suhet lihtsalt selle pärast, et oleks keegi, teistel on vms. Ma ei karda üksindust. Ma naudin seda. Mulle on vaja Mõtlemisruumi. Pausi. Aega iseenda jaoks. Üksindus paneb vaatama enese sisse. Mis seal on. Otsige iseendas ja te leiate kõik...

sheridan
state of mind

Registreeritud: 22.04.2006
Viimane külastus: 17.10.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2006 kell 10:00 Reply With Quote
mõistan trolli teksti ja olukorda täielikult! samas kaifin seda olukorda rohkem kui igapäevast sõprade-tuttavate poolt pähe astumist. suhete hoidmine võtab jõudu ja üksindus samamoodi. maksimalistina nõuan mõlemast parimat.

given is, that nothing is given.

Spiritraver
Kasutaja

Registreeritud: 16.07.2006
Viimane külastus: 8.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.08.2006 kell 14:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anemia
...ma ei või ega taha sõltuda kunagi kellestki nii palju, et ma ei saaks ilma selle inimeseta. Sest inimesed... nemad tulevad ja lähevad... ilusaid hetki nendega koos tasub aga hinnata. ... Iialgi ei taha ma otsida (tekitada?) suhet lihtsalt selle pärast, et oleks keegi, teistel on vms. Ma ei karda üksindust. Ma naudin seda. Mulle on vaja Mõtlemisruumi. Pausi. Aega iseenda jaoks. Üksindus paneb vaatama enese sisse. Mis seal on. Otsige iseendas ja te leiate kõik...

Väga ilusti öeldud! Olen sinuga 100% nõus.

Arvan samuti, et inimese üksindusetaluvuse või -vajaduse puhul ei ole määrav mitte selle inimese sooline kuuluvus, vaid ennekõike isiksuseomadused. Nõrgemale või tundlikumale isiksusele on vaja rohkem julgustust, õlga, millele toetuda, tugevam vajab rohkem üksi- ja iseolemist.

"Mitte igaüks ei oska tantsida tulevikumuusika saatel!"
Stanislaw Jerzy Lec

spunk
Kasutaja

Registreeritud: 10.07.2004
Viimane külastus: 25.10.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2006 kell 23:04 Reply With Quote
truudus on tihti põhimõtte küsimus.... kull neid juhuseid ikka avaneb.... ka neile mitte kõige ahvatlematele... kuid siiski...omad juhused neilgi... kuid oled otsustanud truu olla.. siis seda ka ole... ja ka kõigi ahvatlevate jhuste kiuste...

reality is a fucked up dream...

Chess
Kasutaja

Registreeritud: 13.08.2006
Viimane külastus: 2.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.08.2006 kell 17:27 Reply With Quote
Igavesti üksinda . . .
Kui masendavalt see kõlab tegelikult

Ei tahaks üksinda olla, aga olen juba praegu nii üksinda, kui vähegi olla annab seega olen harjunud vist juba Kui sellise asjaga üldse ammab harjuda.

Vot nii uhke olen küll, et võin lihtsalt minema kõndida!

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.08.2006 kell 14:43 Reply With Quote
noorematel inimestel on üksi olemiseks harjumine raskem, mõnda aega üksi olles harjub sellega ilusasti, keegi ei uuri, mis kell tuled või lähed, keegi ei soovi ega soovita seda mida sa just praegu ise ei soovi,kui seltskonna vajadus tekib lähed sinna kuhu ise tahad või kohtud kellegagi kellega leiad ühist keelt, ainus oht on, et võib mugavaks ja pisut laisaks muutuda, kiiret ju pole - peaasi, et tööl käidud saab
mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.08.2006 kell 08:55 Reply With Quote
looduses täielikku üksindust ei esine, mistõttu võib üksindusvajadust nimetada pigem erandiks. see, et inimene on üksik, on üks eksistentsialismi alusmüüt. eksistentsialism on koos humanismiga lääneliku ühiskonna alustala, mistõttu oleme paratamatult rohkemal või vähemal määral "üksindusejüngrid".

ma ei nõustu täielikult nendega, kes kiidavad üksindust heaks ja ka nendega, kes laidavad selle maha. minevikus oli eraklus mõnel elu verstapostil lausa kohustuslik - nt kutsumusnägemuse saamiseks vms. samas vajab see olek eluviisina suurt väge, et mitte hulluks minna.

tihti peitub üksinduse taga kas nimetu igatsus (niisugused inimesed on reeglina tugevad, nende üksindus on olemuslik) või hirm (-"- reeglina nõrgad, üksinduse vajadus on pigem müüt probleemidega tegelemise vältimiseks). aeg-ajalt kohtun ühe väga väeka mehega, kes isegi kahekümnekesi lõkke ümber istudes jäetakse "rahule" - ülejäänud istuvad nagu silgud pütis, tema kõrval haigutavad paarimeetrised augud. see lihtsalt kujuneb nii, olles ühtaegu vajadus ja paratamatus.

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

Sinujaoks
Kasutaja

Registreeritud: 03.02.2006
Viimane külastus: 13.06.2007
Otsib: meest
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2006 kell 05:26 Reply With Quote
Selge on see, et üksi on paha olla, aga vahel on sel ka omad plussid.
lati
viirastus

Registreeritud: 11.09.2005
Viimane külastus: 9.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2006 kell 07:16 Reply With Quote
ma pole kunagi üksi, pigem kipub liiga palju olema rahvast mu ümber.

Tühjade kätega sa tuled ja tühjadega lähed. Ning kahe mittemillegi vahepeal oled sa piisavalt hull, et uskuda nagu omaksid sa midagi.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0334270 sekundit