Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Lastetoetus
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.05.2022
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 17:12 Reply With Quote
Lastetoetus

Viimasel ajal on suuri probleeme tekitanud lastetoetuse suurus. Kas ja kui palju peaks teie arvates riik toetama lapsi ja millisel moel? Kas praegune rahaline toetus on parim variant, või äkki saaks lapsi kuidagi paremini toetada?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Tom25
romantik

Registreeritud: 16.09.2002
Viimane külastus: 22.11.2002
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 17:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mada
Viimasel ajal on suuri probleeme tekitanud lastetoetuse suurus. Kas ja kui palju peaks teie arvates riik toetama lapsi ja millisel moel? Kas praegune rahaline toetus on parim variant, või äkki saaks lapsi kuidagi paremini toetada?

Keeruline otsustada, kui ei tea, kui sihipäraselt praegu lastetoetusi kasutatakse. Tean päris mitut peret, kus lapsed vajavad väga toetamist, aga reaalselt kulub see toetus pere viinahimude rahuldamisele.

View User's Profile View All Posts By User
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 17:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Tom25
aga reaalselt kulub see toetus pere viinahimude rahuldamisele.

Kahjuks see pole küll mingi uudis.
Aga lahendus?

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 17:55 Reply With Quote
Ray, uudis kindlasti mitte. Asi selles, et kui suur sellise nähtuse ulatus on? Kui see on suhteliselt erandlik nähtus, siis pole probleem suur. Kui see on laialdane, siis tuleks lapsi teisiti toetada.
Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 17:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Kui see on laialdane, siis tuleks lapsi teisiti toetada.

See´p see pähkel ongi
Lapsed ise ka alaealised, rahadega toimetamine on piiratud, veel enam väikelaste puhul.

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 18:23 Reply With Quote
Ray, ju see mingi eeskostesüsteem peab olema, näiteks omavalitsuse juures.
Volitatud isik otsustab, mida vaja, millal vaja. Ilmselt on vaja ka otsustada, kellele on vaja.

mada
-

Mees
Viimane külastus: 1.05.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 18:28 Reply With Quote
Ma usun, et see probleem võib küllaltki ulatusrikas, aga lahendust leida on sellele siiski raske. Kui anda toetust näiteks lastekaupadena, siis sedagi on võimalik üsna kerge vaevaga viinarahaks teha. Põhimõtteliselt on nii, et praktiliselt kõiksugust otsetoetust annab hea tahtmise puhul (ja viina järgi on tahtmine alati kange) viinarahaks teha. Samas aga neile peredele, kes seda toetust ette nähtud otstarbe kohaselt kasutavad, on rahaline toetus kõige parem variant... paljud asjad võivad ju teiselt lapselt alles jäänud olla, või on need hangitud mõne tuttava käest jne...

Aga kui suur see toetus võiks olla? Kahtlemata on praegu see niivõrd väike, et sellega lapsele mitte kui midagi ei saa... isegi mitte kooli toiduraha ei saa maksta...

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 18:32 Reply With Quote
Mada, sellega ma olen küll nõus, et see on poliitiline, mitte majanduslik aktsioon. Keegi korjab punkte lihtsalt.
tiina
Administrator

Viimane külastus: 2.09.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 18:45 Reply With Quote
Kindlasti peab lastetoetus suurem olema. Te mehed ajate siin ju puhta jama. Loomulikult peab jääma rahaline toetus. Ka peale riiete ja toidu vajab ka laps muud. Ka temale kulub elektrit, vett jne. Pealegi vajab laps silmaringi arendamiseks ka liikumist, laste üritused jms.
Ok, kui omavalitsused muretseksid riided ja toidu, kust mina pean teadma, et see minu lapsele määratud raha sai ka kulutatud minu lastele, mitte osa ei läinud sellest ametniku tasku.
Ükskõik kui suur see lastetoetus poleks, jääb ikkagi lapsevanema südametunnistusele kuidas ja millele ta seda raha kulutab. Võib olla lastetoetus kulub hetkel üüri maksmiseks, aga palgast jälle sama summa kulub lapsele toiduks, riieteks jne. Perel on lihtsam nii oma väljaminekuid paremini korrigeerida ja laps saab ikkagi oma osa ja rohkemgi veel kui riik raatsib anda lapsele.
Niisugune hämamine nagu te siin ajate on täielik jama.
Siiski valdav osa lastevanematest kulutab selle raha ikka laste peale ära...paraku seda raha pole miski kunst kulutada, mida praegu lastele antakse...sellest ei jätku ei söögiks ega riieteks. Näiteks minu laps saab 300 krooni, see kulub puhtalt lappide peale ära. Ok, kui lapid raiskamine ütlete ja võib ju kasutada neid marlilappe nagu vanasti, siis toit läheb mul väikse lapse peale, mingi 800 krooni kuus. Kasvav ja arenev laps peab saama kohupiima, juurvilju, puuvilja jne. Väiksem saab praegu seda kõike paraku suuremate laste arvelt. Suuremad peavad tänu sellele miskist loobuma. Aga õnneks mul head ja arusaajad lapsed ja neil pole väiksema õe jaoks milleski loobumisest eriti kahju
Nii nagu suured suud räägivad, et lapse kohta 1000 krooni, oleks minu meelest miinimum, siis veaks enam vähem välja ja emad ei peaks lapsi varakult lasteada panema ja nende kõrvalt tööd rügama. Ja siis veel imestatakse, kust tulevad hoolimatud lapsed. Kui lastevanematel enamus mahv läheb rahateenimisele, siis ei jäägi ju laste jaoks suurt aega ja lapsedki muutuvad hoolimatuteks.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 18:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Ray, ju see mingi eeskostesüsteem peab olema, näiteks omavalitsuse juures.
Volitatud isik otsustab, mida vaja, millal vaja. Ilmselt on vaja ka otsustada, kellele on vaja.

Ma põikan korraks teemast kõrvale. Üks vanainimene, invaliid läks KOV sotsiaaltöötaja juurde avaldust viima, et toetust saada. Vastutasuks tuli rõve ja mõnitav sõim, et krdi kinisvaraomanik (inimesel oli mingid hektarid pajuvõsa), et abi antakse vaid väga viletsas olukorras olevatele isikutele. Sisuliselt olen nõus, aga kas sotsiaalametnik käitus õieti? Ja mõnitamine + artikkel kohalikku lehte, et krdi kinnisvaraomanikud kävad abi palumas. Mida teeks vanainimene väikse pajuvõsalapiga, müüks paari tuhande krooniga maha, et enda sünnikodu kõrvale mõni muulasest v. eestlasest märatseja omale ehituskrundi saab?

Lühidalt: kas usaldada seda ühte ametnikku sellistes asjades?

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 19:09 Reply With Quote
Tiina, oled alles Sina karm kohtunik. Kui sa loeksid mu kahte esimest postitust ja ütleksid konkreetsemalt, milles see jama seisneb. Ma tean ju täpselt, et ka praegu toetatakse lapsi teisiti kui ainult rahaga. Näiteks kasvõi koolitoit ja kooli sõitmine. Kui see raha ka veel laiali jagada, oleks nii mõnelgi lapsel veel nukram olukord.
tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 22:05 Reply With Quote
Tsitaat:
Tiina, oled alles Sina karm kohtunik. Kui sa loeksid mu kahte esimest postitust ja ütleksid konkreetsemalt, milles see jama seisneb. Ma tean ju täpselt, et ka praegu toetatakse lapsi teisiti kui ainult rahaga. Näiteks kasvõi koolitoit ja kooli sõitmine. Kui see raha ka veel laiali jagada, oleks nii mõnelgi lapsel veel nukram olukord.

Kuna mul laps läks esimesse klassi, siis tean täpselt milline see tasuta toit näiteks meie koolis välja näeb Muidugi olen nõus, et osadel lastel pole sedagi süüa kuskilt võtta ja see suureks abiks neile. Aga räägin praegu konkreetsest asjast. Enamused korrad siiani see tasuta söök olnud selline, et klaas morssi ja mingi saiake. Kas tõesti maksab see 10 krooni, nagu riik iga lapse jaoks ette näinud on?! Pealegi kõik nii täpselt loetud, et paar korda laps ka söömata jäänud, kuna need kes esimesena sööklasse jõuavad, võtavad ka teiste omad endale. Keegi aga midagi juurde ei anna ja laps vaatab kuidas teised söövad, ise pühkigu suu puhtaks. Sooja toitu tavaliselt 1-2 korda nädalas antakse.
Kuhu pannakse ülejäänud raha mis jääb üle saiakestest ja morsist?
Kas omavalitsustele toetuste jagamise õigus oleks ikka tark tegu? Kas ei teki mitte sama asi nagu selle nn tasuta söögiga?

Tom25
romantik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 22:15 Reply With Quote
Tiina, nõus, võimalik, et asjaajamine on korrast ära. Keegi teeb oma tööd halvasti. Idee iseenesest ei ole aga halb hetkel, kui vaesemaid palju on.
Loomulikult oleks parim variant kõikidele toetuseks raha anda ja ise vaatavad, mis hea. Maailmas kasutatakse palju erinevaid toetusi, enamasti on nad sihipärased. Ei ole päris nii, et kulutan , millele soovin.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2002 kell 22:48 Reply With Quote
Tsitaat:
Tiina, nõus, võimalik, et asjaajamine on korrast ära. Keegi teeb oma tööd halvasti. Idee iseenesest ei ole aga halb hetkel, kui vaesemaid palju on.
Loomulikult oleks parim variant kõikidele toetuseks raha anda ja ise vaatavad, mis hea. Maailmas kasutatakse palju erinevaid toetusi, enamasti on nad sihipärased. Ei ole päris nii, et kulutan , millele soovin.

Jah, aga pole ühtegi õiget mudelit, mille järgi last kasvatada. Iga lapsevanem teab ise kõige paremini, mis tema lapsele kõige vajalikum on. Lapsed erinevad, majanduslik seis erinev ja kulutused erinevad...seepärast leian, et võiks ikkagi üks kindel summa olla, millega saad iga kuu arvestada ja mida ja kui palju saad lapsele kulutada enda äranägemist mööda.

lota_kalla
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 18.08.2002
Viimane külastus: 3.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2002 kell 17:18 Reply With Quote
lastetoetus on tegelt pizike...kuna käin koolis veel siismullegi riik veel annab raha..kuid see 150 krooni läheb mul ühe ndalaga ära..ok kui koonerdan saan ehk 2 nädalat sellega...kuid jahh...ma peaxin selle eest saama ju kuuaega süüa...juua...ja riided selga + kooli söögiraha mis ületab lastetoetuse ja kooli asjad...ja teater ja kino mis kõik arendab last...uhh ma ei kujuta ette kui suur see peax olema, et lapsele võimalda minimaalseid asju kui palk ei kannata...müstika...kuid 150 eeku on naeruväärne summa
baharet
Kasutaja

Registreeritud: 08.08.2002
Viimane külastus: 3.10.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2002 kell 19:15 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Tsitaat:
Kui see on laialdane, siis tuleks lapsi teisiti toetada.

See´p see pähkel ongi
Lapsed ise ka alaealised, rahadega toimetamine on piiratud, veel enam väikelaste puhul.

No aga siis võix ju teisiti toetada, mitte otseselt rahaga. Tasuta koolilõunad, koolitarbed, soodustused(lasteriietele jne)........ma ei tea.......midagi annax ikka välja mõelda, et lastele mõeldud toetus vanemate alkoholijanu kustutamisex vähem lähex.

baharet
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2002 kell 19:18 Reply With Quote
ega tegelt ei saakski midagi eriti ette võtta. Sest väga "hullus perekonnas" võivad vanemad asjad lihtsalt maha müüa(kui toetada asjadega), sest hullus viinahädas leiab ikka mingi võimaluse.
baharet
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2002 kell 19:19 Reply With Quote
appi........kui ma nüüd omaenda texti loen......ma olen ikka tõesti väsinud.......peax vist magama vahepeal
Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.10.2002 kell 19:30 Reply With Quote
Rahalise toetusega on see jama, et ei osata õieti anda. Kui võtta näiteks rahalistes raskustes perekond, mõlemad vanemad korralikud töölkäijad aga ikka raske...nendele oleks seda rahalist toetust rohkem vaja kui rikkale perekonnale. Aga kust jookseb see piir rikka ja vaese vahel ja veel enam vaese tegusa perekonna ja vaese joodikutest/muidusööjatest perekonna vahel. Rahalise toetuse andmisel on ju ikka oht, et järsku väga valesse auku.
tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2002 kell 10:54 Reply With Quote
Nii või naapidi on see süsteem vigane. Ükskõik kas siis makstakse toetus rahaliselt või siis muude vahenditega...ikkagi need kes tahavad laste arvelt elada teevad seda ikkagi. Joodikutest perekondade lastele on olemas igasugu päevased tugiasutused või äärmuslikult siis lastekodud. Ikkagi leian, et normaalsetele peredele tuleks siiski maksta see rahas ja vanemad vaatavad ise, kuidas lapsel oleks kõige parem.
Rikaste ja vaeste vahet küll ei peaks vahet tegema. Kuigi enda perekond üsna vaeste hulka kuulub...siiski leian, et selline vahet tegemine oleks ebaaus...ega toetust vanematele maksta vaid lastele. Ja kui palju keegi vanematest teenib, see tema asi ja tema teenitud raha...lastetoetus ju ikka igale lapsele määratud...ega laps tööl käi.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2002 kell 12:38 Reply With Quote
Olgu kuidas on aga lastetoetus ikka väike küll Ja sellepärast ma helgemaid päid valima lähengi

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

saskia
Kasutaja

Registreeritud: 25.09.2002
Viimane külastus: 5.02.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.10.2002 kell 15:33 Reply With Quote
Olgu kuidas on, aga lastetoetus on praegu naeruväärselt väike.Mu laps saab 150 eeku toetust ja mis selle eest saab-mähkmete peale läheb u 300, toidu peale 800-1000, lisaks riided,lasteaiamaks 500, jne.Kui kokku arvutada, siis u 2000 krooni ja see on ju kõik hädavajalik-kust kohast kokku hoida või millele lastetoetus kulutada?Need summad, mis ma välja tõin,oleks ideaalne kulutus,kui see raha olemas oleks. Tegelikult peame tihtipeale välja tulema ainult 750-1000 krooniga ja seda pere peale,sest olen lapsega kahekesi.Huvitav, kuidas hakkama saada? Aga see juba teine teema...
Oleksin väga rahul kui toetus tõstetaks tõepoolest 1000 kroonini, nagu lubatakse, aga see ju vaid lubadus...

Tirts
Algaja

Registreeritud: 28.11.2002
Viimane külastus: 14.01.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2002 kell 17:35 Reply With Quote
No milleks lapsi toetada, selle raha eest saab ju ehitada kullast peldikuid ja teemanditest purskkaevu, või äkki sureb Siimu nälga...
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2002 kell 18:52 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: saskia
Olgu kuidas on, aga lastetoetus on praegu naeruväärselt väike.Mu laps saab 150 eeku toetust ja mis selle eest saab-mähkmete peale läheb u 300, toidu peale 800-1000, lisaks riided,lasteaiamaks 500, jne.Kui kokku arvutada, siis u 2000 krooni ja see on ju kõik hädavajalik-kust kohast kokku hoida või millele lastetoetus kulutada?Need summad, mis ma välja tõin,oleks ideaalne kulutus,kui see raha olemas oleks. Tegelikult peame tihtipeale välja tulema ainult 750-1000 krooniga ja seda pere peale,sest olen lapsega kahekesi.Huvitav, kuidas hakkama saada? Aga see juba teine teema...
Oleksin väga rahul kui toetus tõstetaks tõepoolest 1000 kroonini, nagu lubatakse, aga see ju vaid lubadus...

Jah, täiesti nõus eelpool öelduga. Kuigi meid peres 4, st. issi teenib , on lastetoetus ikka naeruväärne... Kui antaks lastele see 1000.- kroonigi, siis saaks palju paremini hakkama, hiljuti juttuolnud 4200.- (2800.-)kroonist ei hakka üldse unistamagi. Ja siis imestatakse kui emad lähevad oma pisikeste juurest varakult tööle. 4-aastase poja jaoks saan aga ainult 150.- -selle raha eest ei saa tema lasteaia kohatasugi makstud, muust rääkimata !!! Nii, et andku see 1000.- ki, paljudele oleks seegi suureks abiks (meile igastahes oleks).

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.11.2002 kell 18:57 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
Tsitaat:

Kuna mul laps läks esimesse klassi, siis tean täpselt milline see tasuta toit näiteks meie koolis välja näeb Muidugi olen nõus, et osadel lastel pole sedagi süüa kuskilt võtta ja see suureks abiks neile. Aga räägin praegu konkreetsest asjast. Enamused korrad siiani see tasuta söök olnud selline, et klaas morssi ja mingi saiake. Kas tõesti maksab see 10 krooni, nagu riik iga lapse jaoks ette näinud on?! Pealegi kõik nii täpselt loetud, et paar korda laps ka söömata jäänud, kuna need kes esimesena sööklasse jõuavad, võtavad ka teiste omad endale. Keegi aga midagi juurde ei anna ja laps vaatab kuidas teised söövad, ise pühkigu suu puhtaks. Sooja toitu tavaliselt 1-2 korda nädalas antakse.
Kuhu pannakse ülejäänud raha mis jääb üle saiakestest ja morsist?
Kas omavalitsustele toetuste jagamise õigus oleks ikka tark tegu? Kas ei teki mitte sama asi nagu selle nn tasuta söögiga?

Kas kuskil pole ette nähtud, et koolis peaks laps saama ikkagi sooja sööki mitte saiakesi? Või on see kohalike omavalitsuste otsustada, milline see söök välja näeb?
Kui nii ja siis jagatakse morssi ja saia, siis tuleks see omavalitsus kõigi oma ametnikega kuuks aint saiakeste peale panna. Siis vaataks, kas enam elus saia söövad.

Aga lastetoetuste summa on naeruväärne küll. Ka see 1000 krooni. Jah, sellega saaks juba enam kui kasvõi 1-se lapse 150-ga, ent ikkagi. Nali 1 kroon ja 3 rannapalli polegi päris õhust võetud. Normaalne oleks säilitada emale mingiks ajaks mingi osa tema viimasest palgast. See säilitaks mingi elustandardi. Ikkagi seatakse ju sageli enne lapsi elamine sisse. Ja kui siis tuleb hakata ilma sissetulekuta laenu tagastama, on asi suht keeruline. Samas eeldada, et lapsed tuuakse ilmale oma kodu omamata oleks ka imelik.
Ja toetus peaks olema kindlasti rahaline. Iga vanem peaks ise vaatama, kuidas tema oma lapse tulevikku kujundab. Karistada normaalseid lapsevanemaid ebanormaalsete joomarite pärast on kah liig. Kohati tekib tunne, et ma kah süüdimatu joodik ja seepärast nagu ei usaldatagi raha mu kätte, et nagunii ei saa laps sest sentigi, ise joon maha ju. Siis tekib tunne, et miks ma üldse sünnitama peaks. Kuigi jah, omad lapsed olen ma sünnitanud iseendale ja mitte riigile. Ja kui nad viimasele korda ei lähe, ärgu siis oodaku ka, et neist selle riigi maksumaksjad kord saavad.

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0258191 sekundit