Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Lastetoetus
Inna
Kasutaja

Registreeritud: 04.12.2002
Viimane külastus: 28.05.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2002 kell 17:35 Reply With Quote
Praegune toetus ühelapse kohta on kohutavalt väike.Ma ei saa enam nii..
Võiksid seda tõsta.Ise käin ülikoolis ja saan mingit raha aga see kulub kõik lapsele.Elatun põhimõtteliselt mehe kulul..

Ettevaatust blond!

View User's Profile View All Posts By User
ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.12.2002 kell 20:44 Reply With Quote
See esimese lapsetoetus on küll rohkem narrimine. Seda võiksid nad küll tõsta vähemalt 250kr.
Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 7.02.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:44 Reply With Quote
Veel lastetoetustest

Õigemini nende makasmatajätmisest
matt *tsensuur*, *tsensuur*,*tsensuur*
jne sinna sots ministeeriumi suunas

http://www.sloleht.ee/sisu/uudised.asp?r=4&id=132691

teie arvamused?

Valar Morghulis

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:46 Reply With Quote
Siin polegi midagi kommenteerida. Viha tekitab ja vanduma ajab
Riik või asi...eh

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

murdjamees
skinnofiil

Registreeritud: 12.09.2002
Viimane külastus: 1.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:50 Reply With Quote
Mis riigis me elame! Nägite uue riigieelarve kokkuvõtet? penskaritele leti lisaraha aga lastele ja üliõpilastele mitte muffigi. Ärge ikka minge märtsis valima kui sellega maru rahulolete!

Tänan!

Pole olemas kaugeid ja kättesaamatuid kliitoreid, lihtsalt keel võib olla liiga lühike!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:54 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: murdjamees
Mis riigis me elame! Nägite uue riigieelarve kokkuvõtet? penskaritele leti lisaraha aga lastele ja üliõpilastele mitte muffigi. Ärge ikka minge märtsis valima kui sellega maru rahulolete!

Tänan!

Murdja, nii et pole looduski, et laste rahad tõusksid tuleval aastal? Nad ikka puhta segod seal ladvikus Eh...ma nüüd parajalt tige olen

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:55 Reply With Quote
Kõik siis riigis käib läbi taguotsa.
pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:55 Reply With Quote
Mingi x aastad tagasi suudeti maksta jõulutoetust alates kolmelapselisest perest. Siis leiti et kolmelapselised on ju niigi jõukad, et pole nad mingid paljulapselised. ...irwww eestis ju kolmelapseline pere siis tähendab tavaline nähtus on...f***
Nüüd ka nelja ja enama lapsega pered juba p****e saadetakse.
No siis ju polegi miskit imestada, et lapsed oma plaane maast madalast juba ikka eestist väljapoole sihivad... siin neid ju vaja ei ole...

... Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad...

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 7.02.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.12.2002 kell 11:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
...ma nüüd parajalt tige olen

kõigest Tige
/me on lausa raevus sellise riikliku lolluse peale.
arvamuseks selle riikliku sigaduse kohta sobib lõik tuntud laulukesest poppmuusik:
"... õlgadel hoopistükis perse on läind ..."

Valar Morghulis

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 08:58 Reply With Quote
Arvan siis minagi! Esimese lapse toetusena oleks EHK reaalne 500 eeku. Nii mõtlen ma seetõttu, et sinna lisanduks siis ka reaalne 2000- eeku ema toetust esimese kolme aasta jooksul lapsega kodus. Arvestasin kord, et Eestis saab 1000.- eegu eest kätte lapsele kuu RPA portsu ja kuu pampersiportsu. Seega jääks 1500.- eeku emale veel ülegi. Juhul kui on tegemist üksikemaga siis veel reaalne oleks üksikema toetus 1000- eeku. Kokku oleks siis 3500- mis on siiski piisavalt vähe, et korterit üürides mitte toime tulla
Loomulikult ei peaks olema ka alates 2-X last per face sama summa . See peaks suurenema nii 100-150 eeku lapse pealt. No ehk saaksin kuidagi selliste rahadega hakkama isegi.

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:17 Reply With Quote
Mnjah...mind paneb ka see imestama...pensionäridele leitakse kohe raha. Nende pension seotud ju elukalliduse tõusuga ja see tõuseb stabiilselt ja 2-3 korda aastas. Ok...saan aru, et neilgi vaja üürid ja värgid maksta jne. Ega neilgi kerge pole.
Aga juba pikemat aega pole laste jaoks sentigi leitud. Nagu lapsi ei puudutakski elukalliduse tõus. Üür, elekter, toit jne. kõik pidevalt kallineb. Ükskõik kui kõvasti ka mees tööd ei rabaks, ikka ei tule välja. Emmedele ja lastele võiks see toetus küll pisut suurem olla, et issid ei peaks ennast oimetuks rabama
Aga muidugi võib ju öelda ka nii, et inimesed ise on lollid, et lapsi muretsevad. Ilmselt seal võimu ladvikus nii mõeldaksegi
Vähesed kes saavad lubada endale kolm aastat lapsega kodus istuda. Ikka pannakse laps võimalikult vara lasteaeda, et emme saaks minna kah perele raha teenima. Samas kui laps tihti haige on nuriseb tööandja ja arst sõimab, et oled rongaema ja piinad last ja laps ei tohiks nii vara veel lasteaias käia. Aga mis siis teha ometi? Riik ju kaasa ei aita...neil pole raha. Kodus istuda pole kauem võimalik, kui hädapärane aeg möödas ja laps võetakse lasteaeda. Kas lahendus mida riik taotlebki, on lapsi mitte sünnitada, kui sa neid endale lubada ei saa? Mis krdi iibest nad siis jahuvad?

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:25 Reply With Quote
Õigust räägid Tiina! See on täpselt kui lind pigisel katusel saad vaevaga noka lahti ja juba on sul saba sulapigis kinni. soositakse ja propageeritakse lapsega kaua kodus olemist, rinnaga söötmist...jne...Aga kus kurat (sry) sa seda rinnapiima liitrite kaupa toodad kui endal ninaesine kesine. Ja mida sa ikka niiväga kolme aastat kodus istud kui lihtsalt hakkavad pelgalt mehe töölkäimise ja rabamise tulemusena paistma vaid pidev võlgade kasv ja järjest suurem auk rahakotis. Kas see ongi siis lapsesõbralikus? Ja tööandjad loomulikult, et veavad nina kirtsu ja vahetavad sind esimesel võimalikul juhul inimese vastu, kes ei istu lapsega pidevalt haiguslehel. Ema õnn kui laps on enam-vähem terve. aga kui lapsel on krooniline kaasasündinud haigus? Vot siis on ema juba tõelise jama ees. Lapsehoidja? Kallis ju Aeda ei saa last naljalt viia aga kolm aastat kodus olla tundub võimatu. Mis maksavad krooniliste haguste ravimid? Palju maksavad, liigagi palju, et vaid isa suudaks kõiki kulusid katta. Pisikestes linnades pole ka sageli krooniliste haigustega laste rühma, ega lasteaeda. Oeh, nüüd läks lasteraha teemast mööda:S

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:35 Reply With Quote
Ega sa meryli palju teemast ju mööda rääkinudki. Rohud on kallid...haigused luksus. Aga lapsed ikka vahel haiged...lasteaias kipuvad nad eriti ruttu haigeks jääma, sest seal ju rühmas koos 20-25 väikest pudinat, kes rääkidagi veel ei oska. Üks kasvataja ja üks abikasvataja ei jõua ometi kõigel silma peal hoida.

Väikelinnades olukord vägagi hull, sest töökohti vähe, lasteaiad ja muud maksud aga sama kallid kui suuremates linnades...palgad jälle väiksemad Vahel mõtled, et leiaks see riik paarsada kroonigi, et lapsi toetada, ka see oleks juba abiks...eh.

Aga vaevalt lastetoetusi järgmise aasta jooksul tõstetakse, nagu murdjamees siin mainis...nii et pingutame aga püksirihma ja katsume hakkama saada ja loodame, et meie issi ikka vastu peab

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:44 Reply With Quote
Tiina, ma ei teagi kas see on kuulujutu tasemel asi aga minu silmist on netis üks kõlakas läbi jooksnud, et uuest aastast tõuseb see "ema püstiseismis toetus" (kodusoleku raha) saja jeegu võrra? Ei ma nüüd tea, palju on asjal tõepõhja all. No aga toetuste 50-100 eegu võrra tõstmine kahe-kolme aasta jooksul on sõna oteses mõttes emadele näkku sülitamine...rsk...! Mulle meenub siiani 2000 aasta dets. Eesti Ekspressis ilmunud Mart Laari koostatud 500 eegune toidukorv, mis sisaldas muuhulgas ka paki VILJAKOHVI ja 150 grammi juustu, tormasin kohe külmikust kaema 150 grammist juustutükki ja mul oli tahtmine...ma parem ei ütle mida teha Samas Eesti Ekspressis ilmud ka Laari enese kuu toidukorvi kulud kus KOERALE kulus kuus 600 eeku koeratoiduks ja kurat tal julgust jätkus teha "skeem" 500 eeguga kuus hakkama saada. Noored emad joogu siis viljakohvi sel ajal kui TEMA koer sööb saja eegu eest kuus rohkem? Nu maitia, maitia ega hakkagi teadma ja aru saama mille kuradi põhjal seal riigikogus neid asju otsustatakse, vastu võetakse ja alla kirjutatakse. Igatahes Ainu Järvesoo (oli vist selline nimi) projekt 1000 eeku lapsele ei tundugi enam nii jaburana kui varem. Oi maivõi, ajab ikka vihale. Nagu minu ema tavatses öelda, et tohoo tont ja tollivalitsus

pipiplika
lahutatud :P

Registreeritud: 20.11.2002
Viimane külastus: 23.08.2019
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:53 Reply With Quote
toetus võiks olla 500lisaks sellele võiks riik maksta, lasteaia söögi, lapse trenni, koolis söögi. kooli minekutoetus võiks kah vähemalt 500 krooni suurem olla. sotsiaalmaks võiks 33% asemel olla 13%, sest, maksame raha ära aga kui arstijuurde lähme maksame ikka 5 krooni visiit, 50 krooni kojukutse, 20krooni retsept, nüüd tuleb veel ka soodustuse kaotamine 0-3 aastastele lastele, hambaravi 300-600 auk, seega leian, et sotsiaal maks peab märgatavalt kahanema, et oleks võimalik arsti külastada. mina ise olen kroonilist haigust põdev ja mu laps on tihti haige seega läheb meil apteeki enamus toidurahast ja sealt ka arvamus, et sotsiaalmaks peab vähenema, et oleks võimalik arstiabi saada. nüüd ka haiglad ju maksavad, nii et autoalla ei ole odav jääda

kõigeks on aega mul, kõigeks, ainult igavuseks ei leia ma hetkegi, sest igavust ei olegi kusagil mujal, kui vaid neis enestes, kes seda tunnevad

pirka
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 09:57 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: tiina
, et issid ei peaks ennast oimetuks rabama

Aga muidugi võib ju öelda ka nii, et inimesed ise on lollid, et lapsi muretsevad. Ilmselt seal võimu ladvikus nii mõeldaksegi
. Kas lahendus mida riik taotlebki, on lapsi mitte sünnitada, kui sa neid endale lubada ei saa? Mis krdi iibest nad siis jahuvad?

Aga selline ju see suhtumine ongi ju... Mida vähem lapsi, seda vähem probleeme riigil
Pole vaja muretseda lasteaedade ja koolide pärast, need ju enamjaolt siiski veel riigi toetada. Ja on üks hea teema mida pigistada alati enne valimisi, et "vaat mis meie ikkagi laste jaoks ära teeksime". Aga tegelikult mitte halli m*
Nii et kallid emmed...lapsed om ikka sügavalt meite isiklik probla ja oma mure et nad sünnitasime. Riigil pole selle asjaga küll mingit pistmist.
Ja nii näevadgi lapsed isa vaid enamjaolt heal juhul nädalas korra. Kui on issil võimalus see üks vaba päev võtta. Sest õhtul lähevad lapsed enne magama kui issi töölt tuleb ja hommikul on isa enamjaolt juba tööl, kui lapsed ärkavad. Ja mis pereelust siis veel rääkida või miskist muust....

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:00 Reply With Quote
Pipiplika! Enamustes koolides peaks juba olema söök tasuta algklassides ja mõnedes koolides ka kuni 9 klassini! Koolisöök peaks olema igal pool tasuta...lasteaia kohta ei julge eriti vaielda! Tundub ehk minu eelmisi kommentaare arvesse võttes karm, aga alla kolme aasta lapse lasteaeda viimisel ei tohiks söök tasuta olla! Kuna alla kome aasta jookseb ka emal töölkäimisega paralleelselt see 600 eeku emaraha. Seega võib sellega katta kõik aiaga seotud kulud. Juba siis kolmest aastast edasi...

Bix
Kasutaja

Registreeritud: 05.12.2002
Viimane külastus: 21.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 10:08 Reply With Quote
Vaesed oleme. Jaga seda vaesust ringi nii nagu tahad, ikka oleme vaesed. Mina ei usalda seda riiki nagunii enam ammu, ei looda, et riik minu eest laste kasvatamist kinni maksaks, ega unista sellest, et riigi pension mind näljasurmast päästaks.
Nii, nagu murdja korra juba mainis, varsti on jälle valimised. Aga valida tuleks mitte neid luftipumpasid, kes lastetoetuseks teineteise võidu üha suuremaid numbreid välja käivad, vaid neid, kes suudavad näidata, KUST see lubatud raha tuleb.
Muuseas, kõige kindlam garantii selle eest, et midagi muutuks laste heaks, oleks see, kui valimistel saaks IGA lapsevanem lisahääle kasvatatava lapse eest. See seadusemuudatus tagaks automaatselt poliitikute jäägitu tähelepanu laste (potentsiaalsete hääletajate) heaolu eest. Sest praegu on nii, et lapsevanemal pole aega valima minna, aga penskari jaoks pole lihtsalt oma ajaga midagi muud asjalikku peale hakata.
Sorry, ei ole otseselt midagi pensionäride vastu, kuid NII labasesse lõksu, kui 500 eeku AASTAS, minek ikka näitab midagi.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 12:46 Reply With Quote
Bix, asi selles, et vanad inimesed ei jaga sellest majandusest suurt midagi. Kuna nad elavad kogu aeg vaeselt(vastupidiselt NSVL-i aegadele), siis jäävadki lubadusi uskuma ja lähevad 500 eegu õnge. Korraks saavad nad selle eest endale rohkem lubada, kui iga kuu ja hingerahu jälle olemas. Vaevalt, et mõni vanainimene mõtleb selle peale kelle arvelt tulevad nende pensioni tõusud ja lubadused.

Aga see sul küll päris vahva mõte, et iga lapse pealt peaks ühe hääle juurde saama Siis poleks pensionärid nii suures ülekaalus ja ehk tõesti asjad võrdsemalt jagataks siis. Kahjuks see vaid ilus mõte, seda ei tehta paraku mitte kunagi...riigile see liialt kulukaks läheb, vanainimeste eest odavam hoolitseda

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.12.2002 kell 13:45 Reply With Quote
See idee, et iga lapse pealt antaks lapsevanemale hääl juurde pole enam nii uus idee midagi. küll aga mattub see imekähku igatsugu imelubaduste sohu, kuna kujutaks endast ju paratamatut krahhi nii mõnelegi praegusele valitud
peajumalale.

Ehh jah, ma ei taha kohe pikalt kirjutama hakata. Siis hari punaseks ja karvaseid ja sulelisi saab raske hammaste taga hoida olema.

Aga siin ühes eelmises postituses Meryil mainis tööandja valikud lastega ja lasteta naiste vahel. Tjaa, ma sain seda omal nahal tunda, kui peale esimest poissi lapse kõrvalt mõtlesin tööd leida. Tuntud kontor vajas inimest. Kandidaadid ei olnud võrdsed ses osas, et minul oli teemakohane teadmistepagas eelmisest kohast. Kuid valida mind ei saanud, sest "kuidas te kujutate ette kui teil laps haigeks jäääb?" Töö iseenesest poleks tänapäevaste võimaluste optimaalsel rakendamisel vajanud isegi mitte koguaegset kohalpeal istumist!!!

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

pirka
Bännitud

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.02.2003 kell 20:39 Reply With Quote
Hetkel tahtmine sel teemal kiruda jubedalt. Nu mul jälle natu sissetulek vähenes, üks lastest eelmise aasta lõpupoole ületas teatud vanusepiiri ja nüüd nagu talle enam na palju raha ju ei tohiks kuluda....
Vähemalt nii näib arvavat riik.
Aga see selleks...
Tahtsin teha väikse kõrvalpõike selle pensionäride viiesaja eeku juurde.
Nu teps mitte ei kiida ka heaks seda, et niimoodi rahvast lollitatakse.... kuid...
Konkreetne näide ühest mu tuttavast pensionärist. Riik maksab toimetuleku toetust juurde, et peale korteriüüri äramaksmist jääks talle kätte 500 krooni kuus. Sellest viiesajast maksab ta veel telefoni ja maja remondifondi ja elektri. Neid riik ei kompentseeri. Kuu söögiraha jääb sel inimesel kätte kuskil 250 eeku. See on terve kuu söögiraha. Ja nüüd lubatakse talle lihtsalt niisama anda juurde KAHE KUU söögiraha. Meie nimetame seda 500 krooniks, tema kahe kuu söögirahaks, mis tal ette hakkab jooksma, sest ta ei raisanud seda ära.
Muideks sel pensionäril on ka kass, suur ja võimas elukas, mitte nälgind kribal. Ja ta ise on rahul oma eluga ja suht rõõmsameelne toimekas tädi. Vot mina ei saa aru kuidas tema majandatud saab, kuid saab

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.02.2003 kell 21:09 Reply With Quote
Ehh jah, ega tea küll, kui otsustaks keegi kahe kuu söögiraha lisada ...

Kui sinul, pirka, võetasse vähemaks, siis mina saan teise lapsega tagasiulatuvalt jaanuarist koguni juurde. Heldus missugune.
Krt, see 100 krooni kuus juurde alla aastase lapsega vanema lapsehooldustasule, see on nagu mõnitus tegelt. Kohati on tunne, et tee avaldus ja suuna see igakuine lisa 100 krooni miskise kirjaliku avaldusega kusagile mujale. Nagu aastaseks saades lapse väljaminekud väheneks. Huvitav, kelle ilus idee see oli ... Et teaks kellele häält andma nüüd pean. Tänutundest.

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.04.2003 kell 19:24 Reply With Quote
kas siis nyyd on EST-is alla aasta korral sada jeekimit lisaks?

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.04.2003 kell 19:41 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli

Ei teagi, mu laps nüüd juba üle aastane...aga esimese kolme kuu eest sain jah tagasiulatuvalt 100.-/kuu kohta lisaks...Noh, asi seegi, kuid ikkagi, ei osata hinnata meie lapsi ja noori emmesid...Niigi negatiivne iive muutub varsti veel negatiivsemaks.

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.04.2003 kell 19:49 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli

Jah. Ja mina siin mõtlesin, et ei tea kohe mida selle suure rahaga nüüd ära teha.
Aga see tegi täna uudistes küll viha, et see 150 jääb ikka samaks. St. esimese lapse toetus. Oli veel miskine lause selle kohta, et selleks valitsemisperioodiks küll ses osas muutusi oodata ei ole. Nagu lastega seotud probleemid saaks otsa kui ema on lapse sünnitanud ja nn emapalga toel aastakese kodus olnud.

Urrrrr, ma olen hetkel tõsiselt pahane.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0312390 sekundit