Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Tolerantsus(?)
rainygirl
Algaja

Naine
Registreeritud: 12.01.2004
Viimane külastus: 2.07.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 14:56 Reply With Quote
Tolerantsus(?)

Mis on teie jaoks tolerantsus? mis on need asjad siin maailmas, mille suhtes me peaksime olema tolerantsemad?

Let's get one thing straight - I'm not!

View User's Profile View All Posts By User
Reesikas
Algaja

Mees
Registreeritud: 03.02.2004
Viimane külastus: 19.06.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 15:00 Reply With Quote
Minu jaoks on tolerantsus ühiskonna allakäigu esimene märk.

Tugev ühiskond on monoliitne ja ühtne. Igasugused kõrvalekalded juuritakse seal juba eos välja. Inimesed elavad esiisade traditsioone järgides ning nendest traditsioonidest tulenevad reeglid on vankumatud ning absoluutsed.

Tolerantsus on kahtlemine nende reeglite absoluutsuses.

Mulle sümpatiseerivad moslemiühiskonnad ja näiteks Hiina oma seaduste rangusega.

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 15:05 Reply With Quote
Reesikas, ehk lähed proovid seal mõnda aega elada ja siis räägime edasi?

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 15:10 Reply With Quote
Tolerantsus inimestevahel on põhimõtteliselt sama, mis diskretsioon halduses. On kindel süsteem, raamid, kus on antud teatav "lõtk" teha otsuseid, hinnanguid, lähtudes siiski primaarsetest huvidest!.

Liigne tolerantsus on sama ebasoovitav, kui iga liigne (ekstreemne) suhtumine v. hoiak. Näiteks paremäärmuslikkus või muu selline.

Lisatud: http://ee.www.ee/VS/index.cgi?Q=tolerantsus&E=0&F=M

TEA sõnastik: tolerantsus sallivus, leplikkus, taluvus; ökol vastupidavus ebasoodsate tegurite lühiajalisele mõjule

taluvus...

renet
Friik

Registreeritud: 28.12.2003
Viimane külastus: 18.07.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 16:48 Reply With Quote
tolerantsus tähendab seda, et elad ise ja lased ka teistel elada, mitte ei tapa inimest maha, kui ta sinust erineb. tolerantsus ei tähenda, et igat erinevust peab meeleheitlikult ylistama.
erinevused on loomulik nähtus ning nad on arengu lahutamatu osa. ainuõigeid ja vankumatuid reegleid pole olemas, sest tõde pole kunagi absoluutne, samuti nagu normaalsus ei tähenda ainuõiget reeglit, see on vaid enimlevinud häire.

Don't try to teach a pig to sing. It wastes your time and annoys the pig.

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 16:52 Reply With Quote
Ray on tolerantsuse juba ära defineerinud....
Kuid arvan, et absoluutset tolerantsi pole olemas...vähemalt minu puhul....
No mõne asja puhul võin silma kinni pigistada, kuid ühiskonnas on nii palju selliseid asju, mille suhtes ma ei pea oma sallivust välja näitama....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

machimos
Põmmpea

Registreeritud: 18.01.2004
Viimane külastus: 3.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 18:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Reesikas

Tugev ühiskond on monoliitne ja ühtne. Igasugused kõrvalekalded juuritakse seal juba eos välja. Inimesed elavad esiisade traditsioone järgides ning nendest traditsioonidest tulenevad reeglid on vankumatud ning absoluutsed.

Mulle sümpatiseerivad moslemiühiskonnad ja näiteks Hiina oma seaduste rangusega.

Oleks sul siin sellised seadused nagu moslemi ühiskonnas, võiksid sa ainult kodus sõrme imeda Sa poja vist ei tea, mida tähendab hirmuvalitsus. Moslemid ja Hiinlased ei ole ühtne monoliitne mass, on vägagi palju neid, kes ei ole valitseva korraga rahul. Tead kurat sõida õige seenele, ma pean ühe suitsu rahustuseks tõmbama kurat kui närvi ajavad sellised sinisilmsed lollikesed

Just another freak in the Freak Kingdom.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
gosi
Kasutaja

Registreeritud: 29.01.2004
Viimane külastus: 28.06.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 20:21 Reply With Quote
Tolerantsus seisneb teiste inimeste ja nende arvamuste austamises.
Kuid kahjuks paljud inimesed on tavaliselt tigedad ja julmad.

a niech to szlag trafi

sirli
Vaikne vaatleja

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 8.04.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.02.2004 kell 22:22 Reply With Quote
tolerantsus seisneb minu jaoks selles, kui aktsepteerid seda, et teised on sinust erinevad ja ei arva, et nad on seepärast kuidagi alaväärsemad, kuigi nad on teistsugused kui sina.
Ja mis puutub Reesika arvamusse, siis aktsepteerin ma seda, et ta niimoodi arvab, aga soovitaksin tal veidike enne järgi mõelda nende asjade üle.

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2004 kell 00:46 Reply With Quote
salliv ja mõistev olema ei tähenda veel üliinimlikust ja tolerantne ei pea olema aga võib......vastavalt nii nagu me tahame ,et meid mõistetax

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

machimos
Põmmpea

Registreeritud: 18.01.2004
Viimane külastus: 3.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 11.02.2004 kell 21:52 Reply With Quote
ma isiklikult olen vaid teatud piirini tolerantne. lollust ma ei salli, loll jutt võib mind lausa uskumatu piirini ärritada

Just another freak in the Freak Kingdom.

kapten
Algaja

Registreeritud: 08.02.2004
Viimane külastus: 22.02.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 00:06 Reply With Quote
ma olen kõige tolerantsem Harjumaal!
ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 12:36 Reply With Quote
Tsitaat:

Monoliitne ja ühtne ühiskond, kust kõik kõrvalekalded on välja juuritud juba eos, muutub stagneerunud ühiskonnaks. Sellises ühiskonnas kaob mõõdukas korrapäratus ja määramatus, mis hoiab vaimu värske. Pikapeale lõpetab selline ühiskond suurema sotsiaalse revolutsiooniga, kus kõik senikehtinud dogmad laiali lammutatakse ja hakatakse uuesti looma.

Kui sa ütled, et tolerantsus on kahtlemine esivanemate reeglite absoluutsuses, siis tahaks küsida, et kes on sulle andnud selle jumaliku väe otsutada, et sinu esivanemate reeglid on absoluutselt õiged ja minu esivanemate omad sellest tulenevalt absoluutselt valed?

-- all works are protected by GNU Free Document License --

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 12:39 Reply With Quote
Ma leian, et tolerantsuse puudumine on mittemõistmisest tulenevalt oma väärtushinnangute ja eetikanormide pealesurumine teistele.

Ma võin väga paljusid asju endas sisimas hukka mõista ja mitte sallida, kuid kahjuks ei ole mulle antud õigust öelda teistele, et minu eetika on parem, kui teiste oma või et minu tõde on tõesem, kui teiste oma.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

Reesikas
Algaja

Mees
Registreeritud: 03.02.2004
Viimane külastus: 19.06.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 13:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: machimos
Tsitaat:

Oleks sul siin sellised seadused nagu moslemi ühiskonnas, võiksid sa ainult kodus sõrme imeda Sa poja vist ei tea, mida tähendab hirmuvalitsus. Moslemid ja Hiinlased ei ole ühtne monoliitne mass, on vägagi palju neid, kes ei ole valitseva korraga rahul. Tead kurat sõida õige seenele, ma pean ühe suitsu rahustuseks tõmbama kurat kui närvi ajavad sellised sinisilmsed lollikesed

Oled sa Hiinas elanud ?

Mina olen üle poole aasta ja ütlen, et selline kord on selle maa jaoks optimaalne. Ma ei tea teist maad kus tänaval oleks nii rahulik ja turvaline kõndida.

Mis puutub rahulolematutesse, siis see Ameerika on oma Hollywoodi ja muu reklaamipahnaga kogu maailmas noortel pead segi ajanud. Samas on hiinlane piisavalt alalhoidlik aga ka ratsionaalne, et mitte täielikult läänestuda. Jah, Peking on tõesti mõningane pettumus, kesklinn näeb välja juba nagu mõni lääne suurlinn ning hiina klassikalist arhidektuuri praktiliselt ei kohtagi, ent mida kaugemale suurtest linnadest, seda ehedamaks kultuurikeskkond muutub.

Muidugi on maapiirkondade suurimaks probleemiks vaesus, aga ka see väheneb aegamisi. Nii suure rahvaarvuga riigis on
raske saavutada, et kõigil oleks hea.

Aga üldisemalt ka.

Iga inimene valib tegelikult kas ta eelistab demokraatiat ja vabadust või korda ja turvalisust. Mina isiklikult eelistan viimast. Mulle meeldib ühiskond, kus väärtused on paigas ning hea ja kurja mõisted selged. Ja arvan, et vabaduse tähtsust on tänapäeva romantiline mõttelaad tugevasti üle tähtsustanud. Enamus inimesi elavad oma igapäevast elu niisama suurepäraselt lääne demokraatias kui Saddam Husseini võimu all. Seni kuni neil ei teki mingeid võimuambitsioone

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 14:06 Reply With Quote
Minu poolt on juba Ray ja Kontorihiir enamuse ära öelnud. On asju mille suhtes ma suudan jääda rahulikuks ja ka neid taluda. On asju millega ma võin leppida nagu paratamutusega.
Aga on palju asju mis mulle on vastuvõtamatud ja arvan, et kõige ja kõigi suhtes ei peagi olema tolerantne.
Nii nagu eespool mainitud, on olemas siiski või peaksid vähemasti oelma mingid "raamid", reeglid...millest üle ei astuta. Teatud paindlikus on tore...aga siiski teatud piirideni.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 12.02.2004 kell 15:13 Reply With Quote
Elan ise ja lasen teistel elada.
Kui miski ei meeldigi, minu pildile ei sobi, siis võib ju jääda omade arvamuste juurde ilma et peaks teiste omi kapitaalselt lammutama hakkama.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0145762 sekundit