Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kas need, kes on targemad kannatavad elus rohkem?
Bel
Kasutaja

Registreeritud: 08.12.2003
Viimane külastus: 19.12.2006
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 11:06 Reply With Quote
Kas need, kes on targemad kannatavad elus rohkem?

Kas teile tundub vahest nii, et need, kes on targemad kannatavad elus rohkem, sest nad oskavad rohkem mõelda, kui need, kes on lollemad ja mõelda ei oska nii palju?
View User's Profile View All Posts By User
Lokelan
Kasutaja

Registreeritud: 18.02.2004
Viimane külastus: 13.03.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 11:09 Reply With Quote
Osanisti olen täiesti nõus!
Liigne mõtlemine pole kunagi midagi head toonud

jjjjj

jenni
I Am What I Am

Registreeritud: 16.02.2003
Viimane külastus: 11.07.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 11:28 Reply With Quote
Mina seda arvamust ei jaga. Tark inimene teab alati vastuseid ja ei vaeva oma pead igasugu tühja-tähja ja lollustega. Selline haiglane mõtlemine pigem rumalate pärusmaa. Aga kas targad kannatavad, peaks neilt küsima, on siin kedagi?

Anna mehele vabad käed ja sa tead, kust neid leida...

renet
Friik

Registreeritud: 28.12.2003
Viimane külastus: 18.07.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 11:43 Reply With Quote
kui inimene tahab kannatada, siis kannatab niikuinii, olgu loll või tark ning vabatahtlikke kannatajaid on kyllaga.
need probleemid, mis targale paistavad lihtsatena, võivad vähemintelligentsele inimesele way raskematena tunduda ja tarkadel omakorda on nende intelligentsile vastavad probleemid ehk siis teisisõnu vahet pole millisel astmel on inimese intelligents, sh*t happens one way or another.

(krt võtaks seda sõnade tsenseerimise moodulit, kirjutasin alguses s h i t välja ja see tegi sellest shoot )

Don't try to teach a pig to sing. It wastes your time and annoys the pig.

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 11:54 Reply With Quote
Loll lolluse pärast ei kannata, sest ta ei saa aru mida teinud on. Aga targemad?
Inimene kannatab rohkem ikka muude omaduste puudumise või omamise pärast, et vähe võimekas, laisk, aeglane, tundeline, heausklik jne...lõpmatuseni

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

Bel
Kasutaja

Registreeritud: 08.12.2003
Viimane külastus: 19.12.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 12:03 Reply With Quote
Aga targem inimene näeb ju läbi, kui lolle tegusid teine teeb ja eriti kui tark peab lolliga kokku puutuma, siis ju tark kannatab. Tark inimene võib ju lollile rääkida, näed nii on õige, aga loll ei saa aru, teeb omamoodi ja pärast kannatavad mõlemad, mis te sellest arvate?
nymf
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 07.01.2004
Viimane külastus: 13.06.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 12:11 Reply With Quote
ma nõustux sellega nõnda võttes, et rumalad vaevavad oma pead primitiivsemate probleemidega, targad aga tõsiselt tähtsate ja keeruliste küsimustega.. seega on targa mured raskemad, nt juba sellepärast et neid ei ole võibolla võimalik lahendada isegi sellel targal.. kuid rumala probleemid on globaalsemas mõttes pisikesed ja kergesti kaduvad- nt "issand kui jube ma sellel pildil olen mida mu peika nägi, mida ta nüüd minust küll mõtleb, appi appi".. kuid tark, kuna ta on tark ei mõtlegi üldse sellise asja üle, sest tal on elus suuremaid aineid mille üle pead murda.. siit järelduvalt siis- kuna targad näevad siin ilmas raskeid ja keerulisi asju milleni rumalad ei ulatu.. ja kuna nii suured asjad tihtilugu ei leiagi lahendust ja kuna inimene keda midagi vaevab, eriti pikka aega on õnnetu.. siis jah, paljud targad inimesed on õnnetumad kui rumalad.

a little love infection in everything you do makes world a better place

püsimatu
püsiväärtustaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 12:13 Reply With Quote
Tark hoiab lollist eemale, sest lolliga on ebahuvitav.Ok, erandeid, kui olla sundolukorras... Loll on näiteks töökaaslane...jah, ühe lolli pärast töökohta vahetama ju ei hakka, kuid vahest tuleb sedagi teha...Muidugi loll, kes vabalt rahva seas liigub ja on. Eks tal ole ka oma väärtused ja tõekspidamised... Kui vähe viitsimist, siis võib/saab ka lolli nii lolli olukorda panna, et tema lahkub...Aga see õnnestub harva, tavaliselt hakkab solvatud loll kätte maksma...
Nuh ja siis veel, et kui lolliga koos elada. Olgu see siis mees või naine, aga sel juhul olen ise loll, et lolliga elan...irw

Ah, see loll ja tark on nii suhteline...mingist nurgast vaadates saab olla teistega võrreldes, nii loll, nii loll ja vastaspunktist nii tark...Ideaalselt tark võrdubki juba loll...

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 12:16 Reply With Quote
kusjuures nii on Mina ennast targaks ei pea, olen loll, loodus kaitseb mind...jne...! Ei oska vötta vastu pädevaid otsuseid pikemaks ajaks ette, a näe, tark eks Saab alati oma tarkade otsuste eest ja öiges ajas ja öigel kohal avatud suu eest vasta päid Aga lollile antakse andeks, ta ju loll Mis lolli ikka söimad. Aga näed tark eks Raffas kohe mötlema, et iiisand vaata, ise nii haritud ja tark aga näe mis lolli mula suust välja ajb
/me on loll

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

renet
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 12:29 Reply With Quote
paljude inimeste elu teeb lihtsamaks kaks asja:
Pyha lihtsameelsus ja moto: Ignorance is bliss.

maritv
ikkagi inimene!

Naine
Registreeritud: 04.01.2004
Viimane külastus: 18.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 14:23 Reply With Quote
esiteks: ei ole sellist asja, et ühed on rumalamad, teised targemad. erinevad inimesed teavad lihtsalt erinevaid asju
teiseks: need, kes end ise teistest targemaks peavad (ja keda peetakse), võib-olla tõesti kannatavad...ehkki peab tolerantne olema, on rumalust vastik näha.
enda kohta arvan ma, et kuigi akadeemilist tarkust mul ehk natuke jagub, on "rumalamatel" mulle siiski elutarkuse kohta kõvasti õpetada.

lisatud: tegelt mul jagub loodetavasti silmaringi kah...

olõ-i tan tetä midä
elo iks lätt ummasuudu
eskina mul kõvva vidä
et om minnu ilma luudu
- Contra

renet
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 14:47 Reply With Quote
tarkus on mitmeti defineeritav, ma ise ei pea tarkuse all enamasti silmas nö. akadeemilist tarkust, vaid inimese vaimset potentsiaali. ainuyksi fakt, et inimene õpib/on õppind ylikoolis ja/või omab mingit sellealast paberit, ei tähenda, et ta vaimne võimekus röögatult kõrge on, tuimaks tuupimiseks on ka väheintelligentsed inimesed võimelised ja ylikoolis olen ma ka igast idioote näinud.

Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 15:49 Reply With Quote
kõige targemad ei kannata siin elus yldse! minu sõna selle peale!

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

kuriKass
kõikehõlmav pimedus

Registreeritud: 25.03.2003
Viimane külastus: 20.06.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 18:57 Reply With Quote
Mis mõttes kannatavad? Loll ei kujuta ette et võiks vähem "kannatada", tark suudab seda ette kujutada.
Kõik on kinni selles mida ootad/loodad/soovid, kui ei oskagi enamat tahta siis oled õnnega koos.

Born under a bad sign
With a blue moon in your eyes.

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 19.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 20:11 Reply With Quote
Mulle jäi üldse arusaamatuks, et mille järgi siin nüüd neid "lolle" ja "tarku" liigitatakse.
Paljude arvates võin ma olla loll, paljude arvates tark. Kumb ma siis olen?

Võib liigitada siis hariduse järgi...siis ma kah sinna lollidemaale kipun.

Kust maalt jookseb piir, tark inimene või loll inimene

Inimesed teevad vahel lolle tegusid. Aga ma pole veel märganud, et oleksin kellegist arvanud, et ta loll on, või maailma tark. Isegi Arstide poolt vaimse puudega inimesteks tunnistatud inimesi, pole ma kunagi nimetanud lollideks...mis sest et nad ei jaga seda mida mina jagan...aga ka neilt on palju õppida, kui silmad lahti hoida.
Igalt inimeselt on midagi õppida. Ma küll ei julge liigitada inimesi lollideks ja tarkadeks. Ehk ma ise liiga loll selleks.

Ja kannatavad need inimesed, kes tahavad kannatada, või keda elu on paisanud teatud situatsioonidesse. Tarkuse ja lollusega pole siin midagi pistmist. Ka hariduselt väga tarkadel inimestel jookseb juhe vahel kokku ja nad ei oska alati oma probleeme lahendada. Kas teie mõiste järgi "targad" siis oskavad ALATI probleeme lahendada...või teie mõiste järgi "lollidel" on vähem kannatusi ja üleelamisi elus

Imelikud kriteeriumid ja liikitamised

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

püsimatu
püsiväärtustaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 20:39 Reply With Quote
Mõni inimene on loll...ja seda suure algustähega. See muidugi ei tähenda, et talle ütlema läheks, suhtun ikka hästi. Aga liig viisakas pole mõtet olla, sisimas mõtlen küll aeg-ajalt mõne kohta, et näe, kui rumal inimene...ja kindlasti mõeldakse seda minu kohta, ringlus-ringlus.

Ega üldist lolli ja targa kriteeriumi polegi, igaüks paneb asjad paika oma tarkuse või lolluse järgi.
Ja meeldivalt tunneb igaüks end ikka omasuguste seas.
Liigtargast jutust ei saa ju aru...nuuks

R.Tagore

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 13.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 21:30 Reply With Quote
ei tunne ennast ei lolli ega targana
ja naljalt rumalaks ka nagu ei tahaks kedagi tembeldada
kannatada saavad mingil hetkel kõik
ja valesid otsuseid arvan, et oleme kõik teinud
seega tundub, et pakun probleemi pooleks

yller
joonistatud mees

Registreeritud: 14.01.2003
Viimane külastus: 29.04.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 21:33 Reply With Quote
kannatavad need, kellele on see määratud

kui sinu surmaks ikka ei ole määratud, lennukiga alla kukkumine, siis sa lennukiga alla ei kuku ka, ole sa nii loll või tark kui tahad

sales
filosoofiline lilleke kiivril

Mees
Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 29.08.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2004 kell 22:11 Reply With Quote
See kannatamine või südamesse võtmine või üleelamine sõltub vist rohkem hingeseisundist ja temperamendist.
Tarkusega pole sel suurt pistmist...

Minu au on minu truudus!

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 18.12.2019
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 10:44 Reply With Quote
Tõeliselt tark inimene ei vaja lahtreid "tark" ja "loll". Tal on teadmine, mis ei pea tähendama just kannatust. Kannatab see, kes kannatada tahab. Ja enese tarkuse ülemäära oluliseks tunnistamine annab tunnistust pigem suurest rumalusest.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 10:45 Reply With Quote
Õndsad on need ,kes vaimust vaesed...
Aamen!
Milleks siis kannatada...lihtsalt ei tohiks liiga palju tahta...see minu arvamus...ja ausalt öeldes olen aastast-aastasse ikka rohkem hakanud tundma,et vaimne rikkus on ikka olulisem kui materiaalne...ja see mida hingele saan,tähtsam mu maisest varast....mida peab ikka veidike olema,sest kuuse all ma kah elada ei tahaks
Aga asjata rabeleda mammona pärast kah ei soovi...usun,et kaasa võtta seda peale surma pole võimalik
kas ma olen tark,et ei põe,et ei püüdle maksimumi...no ei tea...selle kõrval jagub haridust ja piisavalt igasugu kogemusi igasugu valdkonna tööde jaoks...

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

machimos
Põmmpea

Registreeritud: 18.01.2004
Viimane külastus: 3.01.2016
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 14:22 Reply With Quote
ignorantsus on õndsus, ise tean, mõtlen liialt palju ja kipun asju endale liialt lahti mõtestama

Just another freak in the Freak Kingdom.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
mmunk
emeriiteremiit

Registreeritud: 05.09.2003
Viimane külastus: 28.02.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 17:02 Reply With Quote
budismi aluseks võttes on kannatuste aluseks illusioon terviklikust minast ja lõpetamata sündmused. seega pole antud mätta otsast mingit vahet, kas inimene on "loll", "tark", "siiruviiruline", "sinivereline".

üks test teile, kannatavad kodutud, mille abil saate üsna hästi teada, kas kuulute tarkade või lollide hulka (suuur muig selle peale)- hoidke käsi üleval naa kaua, kui suudate. kes elab õigesti, sellel ei tohiks niipea raskusi nende ülalhoidmisega tekkida. kes tahab, võib sel ajal oma suuri ja haritud mõtteid mõelda

ma ei mäleta enam oma nime ega ka teed, kust tulen. õhtul uinun seal, kus päike loojub, hommikul ärkan seal, kus päike tõuseb.

püsimatu
püsiväärtustaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 17:12 Reply With Quote
Kui kaua see õige on?
hoidmine...
veri peaks ju alla vajuma ja käed ära surema
kas liigutada käsi ka võib?

ps, nüüd on kaks võimalust, et kas ma olen hästi loll, et küsimused tekkisid või hästi tark, et enne käte hoidmist küsisin...irw

R.Tagore

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.02.2004 kell 17:30 Reply With Quote
Mul on miskipärast tunne, et Bel pidas lollide all silmas just neid nn "vaimust vaevatuid" - seda siis meie, tarkade ehk normaalsete inimeste arvates just neid, kes ei tea ja ei tunneta (see pole küll õige sõna tegelikult) ümbritsevat...no teise nimega autiste siis....
et autistid elavad rõõmsalt, neil pole muresid, sest nende eest hoolitsevad terved, targad ja normaalsed inimesed...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0184150 sekundit