Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Hitler versus Stalin
Spectre
Algaja

Registreeritud: 18.03.2004
Viimane külastus: 17.11.2004
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:01 Reply With Quote
Hitler versus Stalin

Selline küsimus kõigile:

Kas see, kui inimene arvab, et Stalin oli Hitlerist julmem ja hullem teeb tast (neo)natsi?

The real reason of life is to understand that there is no reason, and to understand that you cannot change anything, but watch it all change in front of you.

View User's Profile View All Posts By User
Bithe
Mittetolerantne inimene!

Registreeritud: 28.03.2004
Viimane külastus: 15.06.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:05 Reply With Quote
Kui mu mälu mind ei peta siis hullud kiskjad olid nad mõlemad...ühtemoodi tapsid ja piinasid.
Tappis Hitler oma sugulasi ja lähedal seisvaid isikuid ja tegi seda ka isake Stalin.
Ei usu et selline arvamus inimesest (neo)natsi teeb...

Oderint dum metuant...

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:06 Reply With Quote
Ei tee neonatsiks selline arvamine.
See on lihtsalt enda isiklik arvamus, tugevasti võrdlev selline.

renet
Friik

Registreeritud: 28.12.2003
Viimane külastus: 18.07.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:32 Reply With Quote
mõlemad olid parajad psychod, nii et ei tee see midagi (neo)natsiks. see oleks umbes sama hea, et arvates, et stalin hitlerist hullem oli, teeb su neostalinistiks või midagi sellist.

Don't try to teach a pig to sing. It wastes your time and annoys the pig.

Sturmfuhrer
Kasutaja

Registreeritud: 25.08.2003
Viimane külastus: 15.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:49 Reply With Quote
Seni puudub ka vastus küsimusele, kumb oli tervele inimkonnale suurem oht - kas kommunism või natsionaalsotsialism.
Kui hitlerliku genotsiidi tagajärjel hukkus väidetavalt 11 miljonit inimest siis Stalinismi kontosse tuleb Teises maailmasõjas aga kirjutada kuus korda suurem arv. Arvatavasti tuleb veel aastaid oodata enne kui keegi julgeb kommunismiohvrite laipadelt kirstukaant kergitada. Keskmise eurooplase ja juutide jaoks on inimsuse vastaste kuridegude võrdkujuks natsislik Saksamaa eesotsas Hitleri ja Himmleriga, mitte Stalini ja Beriaga. Lääne demokraatia mäletab hästi natside surmalaagreid, sest neid ei ole Siberisse küüditatud ega NKVD surmalaagritesse vaevlema viidud. Nende kodud jäid hävituspataljonide põletusaktsioonidest puutumatta. Ega juudidki ole stalinismi kuritegude avalikustamisest eriti huvitatud, kuna paljud nende seast olid NKVD kaastöötajad. Teine maailmasõda tegi lõpu natsismi levikule maailmas. Kuid kommunism elab edasi. Oma ellujäämist kindlustab see nüüd antifa¹istliku kisaga, mis on jäänud nende ainukeseks enesekaitse argumendiks.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.03.2004 kell 23:58 Reply With Quote
Ka mulle on jäänud mulje, et juutidel on (oli) õige kõvasti igasuguste jamadega käed määritud. Ja robustselt!

Ma olen töödanud kohas, kus oli ligi 15 rahvust ning õppisin muuhulgas ka juute üsna hästi eristama rahvamassist. Väliste tunnuste järgi oli väga suur osa sõjaaegsetest sadistlikest tüüpidest juudi rahvuse tunnustega.

Aga see on vaid minu lihtne ja tagasihoidlik subjektiivne arvamus.

Ray@imestab ja uudistab maailma.

Lisatud: kas mitte see sõdade seeria sai alguse prantsuse vabamüürlaste urkast?

Vabamüürlastele paistavad ohtrad inimohvrid väga meeltmõõda olema.

Just meenub, et üks väidetavalt väga tagakiusatud rahvahulk on varemasti ka meeletuid loomohvreid varasemas ajaloos toonud kellelegi. Kitsed ja sikud vist arvjärgus 100 000 tk ja rohkem ja muu kama otsa meeletutes kogustes.

Osalt sellest ka arvatakse, et neid notitakse inimestena "tagasi".

chardonnay
Kasutaja

Registreeritud: 06.03.2004
Viimane külastus: 20.11.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 00:11 Reply With Quote
Vaevalt. Igal inimesel ju õigus arvata, mida tahab, mõni arvab, et Stalin oli julmem, mõni jälle et Hitler - mu meelest olid mõlemad parajalt julmad!
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 29.12.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 01:12 Reply With Quote
paar parajat arvan ma, kes täiendasid üksteist vägagi, kes teab, mis saladusi ajalugu veel varjab, inimõistus on piiritu, kui vaja mingeid eriti julmi võtteid kasutada, nii ka nende puhul see asi toimis

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 02:34 Reply With Quote
Mina arvan, et Hitleri rezhiim oli selgelt inimlikum ja loogilisem/euroopalikum, kui Stalini oma. OK, mõrtsukad mõlemad, kuid Ida pool mõrvati (ja mõrvatakse praegugi) MÕNUGA. Et nazid tegid tööd, täitsid käsku vastavalt oma juhi ja riigi ideoloogiale, siis punased õhutasid ja lasksid välja imimese kõige madalamad/inetumad instinktid - kogu nõukogude rahvas üsna vabatahtlikult ja rõõmuga tegi kaasa (ka Eestis). Aga põhjused ilmselt veidi sügavamad - tuleb vaadelda rahvakultuuri-traditsioone. On ju nii, et iga rahvas oma juhi väärt.

See oli minu (hetke)arvamus.

maritv
ikkagi inimene!

Naine
Registreeritud: 04.01.2004
Viimane külastus: 18.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 08:54 Reply With Quote
pidage meeles, kallikesed, et natsid tulid demokraatlikult võimule.

olõ-i tan tetä midä
elo iks lätt ummasuudu
eskina mul kõvva vidä
et om minnu ilma luudu
- Contra

Kapsauss
Eksinud südameke!

Registreeritud: 22.03.2004
Viimane külastus: 21.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 09:17 Reply With Quote
Mina avan kyll et selline arvamus ei tee inimest veel neonatsiks.Igal yhel on ju oma arvamus

kapsauss

Sturmfuhrer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 18:00 Reply With Quote
NSV Liit kuulutas end neutraalseks 1939. aastal. Seejärel haaras ta enda kätte uusi territooriume, mille elanike arv kokku oli üle 23 miljoni inimese. Allutatud aladel panid Punaarmee ja NKVD toime tohutuid inimsusevastaseid kuritegusid. Nõukogude koonduslaagrid olid täis tuubitud hõivatud riikide sõdureid ja ohvitsere, keda hävitati tuhandete kaupa (mitte ainult Poola ohvitsere).
Saksamaa tungis kallale Poolale ja temast sai alanud maailmasõja initsiaator. NSV Liit tegi samal ajal täpselt sedasama, kuid tema sõja initsiaator pole.
Saksamaa anastas Taani ja see oli sõjaline akt, kuigi seal lahinguid ei toimunud. NSV Liit anastas Baltimaad, kuid seda sõjategevuseks ei loeta.
Saksamaa anastas Norra ja seda loetakse agressiooni arendamiseks. Kuid juba enne seda oli NSV Liit pannud voolama verejõed Soomes. Ja ikkagi algab Saksamaa kuritegude loetelu 1. septembrist 1939, Punaarmee kuritegude loetelu alles 22. juunist 1941.

renet
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 18:09 Reply With Quote
põhjus miks NLiitu hukka ei mõistetud, peitub ilmselt selles, et NL oli yks sõja võitjatest. võitjate yle kohut ei mõistetud.

Sturmfuhrer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 18:28 Reply With Quote
Jah ja võitjate kuriteod määriti kaela arvake ära kellele.
Aga mis oleks saanud siis kui Churchill oleks saanud üle oma isiklikust vaenust Hitleri vastu ja sõlminud 1941. aasta mais Saksamaaga rahulepingu, nagu Hitler seda soovis? Ok ma nüüd teemast nii mööda ei hakka panema.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 19:37 Reply With Quote
Tsitaat:

Winston Churchill was a Freemason

http://www.gaiaguys.net/masonic-degrees.htm

Sturmfuhrer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 20:00 Reply With Quote
Seda ma täitsa usun. Roosevelt oli kah.

Renka
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 07.03.2004
Viimane külastus: 5.04.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.03.2004 kell 21:51 Reply With Quote
Staaalinist ma ei tea midagi aga hitlerit ma tean nii palju et ta oli jõhkard . Ta lasi juutidel linna peal käia üks märk kuskil juures ,et ta on juut ja seda võis surnuks peksta . JA ta ei sallinud ühtegi teisevrvilist rahvust . Tema jaoks oli ideaalne inimene 180 cm pikk ja blond

Lisatud siia postitusesse Kayleigh´n I poolt: Palun uuri mõlema kohta enne võimalikult palju, kui teemasse vastad või julged selle kohta arvamust avaldada. Hitler tegi palju enemat, kui käskis juutidel märgistatult ringi jalutada ..

RealBitch
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 03.01.2003
Viimane külastus: 19.10.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 01:11 Reply With Quote
Kui ma vaatan, kuidas juudid praegu palestiinlastega käituvad, siis hakkan vägisi arvama, et Stalin julmem mees oli kui Hitler. Ja Venemaa minule teadaoleva info kohta ikkagi Saksamaast hullem, seda siiani. Hitler tappis aind juute, aga Stalini valitsemise ajal (ja kes krt teab ehk ka praegu veel) võeti inimene tänavalt lihtsalt heast peast ja tapeti ära. Või siis saadeti kuskile vangilaagrisse. Ja kuna NSVL ala suurem, siis ka kannatanuid rohkem ja täpselt ei tea ju keegi palju neid kommunismi ohvreid on...
Ja juudid yldse vaadaku ennast enne ja siis tulgu nõudma oma Holokausti aastapäävi, mingeid dotatsioone jne.
/me pole neonats ega antisemitist...lihtsalt ei kannata ebavõrdust

Sturmfuhrer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 08:42 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Renka
Ta lasi juutidel linna peal käia üks märk kuskil juures ,et ta on juut ja seda võis surnuks peksta.

Keegi ei tahtnud ju neid juute tänavatele. Ja kahtlen, et juudid ise ka julgesid tänavatel käia. Jah neil visati aknaid sisse ja vahest kindlasti anti peksa ka mõnele aga ma ei usu, et seda niiviisi tänaval tehti. Sakslastel oli kord ja riigis ei ole korda kui tänavatel käib peksmine(ja veel surnuks nii, et laibad on tänavatel). See, et neid võis peksta.. asi oli võib-olla selles, et peksjatele süüdistusi ei esitatud ja lasti alati minema.

Sturmfuhrer
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 09:09 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: RealBitch
Ja juudid yldse vaadaku ennast enne ja siis tulgu nõudma oma Holokausti aastapäävi, mingeid dotatsioone jne.

Ongi! Ja me peaksime neilt nagu andeks paluma aga samas nemad pole meie käest andeks palunud, et siin laamendasid hävituspataljonlased kellest paljud olid juudid.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 10:49 Reply With Quote
Juudid peaksid vabandama ikka kohe alandlikult!

Kuna juudid on tihti mõne teise rahvusega veidi seotud (keeleoskus, veidi veresegu jne), siis kiputakse karmimad sellid alati tembeldama teiste rahvuste alla, kuigi eestlastel on silmad peas ja näevad, mis on elu.

See holokaustipäev üldiselt mõjub mulle solvavalt! ma ei poolda vägivalda, aga see kohustuslik asi on juutide poolt jõuga eestlastele pähe määritud!!!

Mina sellist asja ei kannata.

Ma ei mõtle siinjuures tervet juudi rahvast või rahvust, ikka neid lurjuseid kes pahaga seotud.

Renka
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 07.03.2004
Viimane külastus: 5.04.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 14:28 Reply With Quote
Ma tean et ta tegi enamat Kay ,aga see oli näide, mitte kõik mida ta teinud oli
renet
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 14:36 Reply With Quote
Renka, point oli selles, et sa teeksid selgeks mõlema poole loo, mitte ainult selle, millega hitler hakkama sai, enne kui pröökama pistad.

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.03.2004 kell 15:10 Reply With Quote
Mina arvan, et stalinit ja hitlerit kõrvutada-võrrelda on mõttetu. Selline võrdlemine ei vii mitte kuhugi, samahästi võiks võrrelda koera ja kassi. Pole mõtet võrrelda, kes on rohkem või jubedamal moel inimesi kannatama pannud. Ka üks süütult tapetud inimene on liiga palju.

Samamoodi ei vii mitte kuhugi inimeste riikllikul tasandil möödanikule mõtlema sundimine. Mis on olnud, see on olnud, ei tasu üleliia minevikus elada. Ma ei poolda riiklikke leinapühasid a'la holokaustipäev, verine pühapäev või küüditamise aastapäev. Kindlasti on paljudel rahvastel ajaloos päevi mis olid väga kurvad ja verised, me ei pea neid kõiki taga nutma. Kui keegi tunneb, et ta tahab kadunukesi leinata, tehku seda nii nagu õigemaks peab, pangu kirikusse küünal vms kuid seda ei pea organiseerima riiklikul tasandil.

sirli
Vaikne vaatleja

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 14.01.2021
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.04.2004 kell 15:00 Reply With Quote
mina nõustun kuradiga, selles suhtes, et see võrdlemine on mõttetu, fakt on see, et mõlemad mehed olid jõletised ja tegid selliseid tegusid, mille koha pealt peab siiralt lootma, et ajalugu ei kordu enam ja selliseid mehi ei sünni ega kasva.
Ei poolda ka üleriiklikke asju ega see ei too minu omakesi tagasi, kui ma kedagi leinata tahan, leinan pigem omaette

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0161550 sekundit