Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Kes alustas Teist Ilmasõda?
webkaaren
Maru Korralik ®

Registreeritud: 04.04.2003
Viimane külastus: 12.04.2005
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 09:50 Reply With Quote
Kes alustas Teist Ilmasõda?

Tundub et siin nii mõnigi ajaloo- ja poliitikahuviline inimene. Mida arvate järgnevast Gunnar Aarma mõtteavaldusest?

Minu arusaamist mööda ei teadnud Hitler, et 1. septembril puhkeb maailmasõda, tähendab- tema ei andnud selleks korraldust. Minu põhjendus sellele on järgmine: 1938. aastast peale ma näen inimese biovälja. Bioväli annab selge tunnistuse, kas inimene räägib õigust või valetab, kas ta teeskleb, kas ta on vihane, kas ta on rahul või rahulolematu antud hetkesituatsiooniga. Mul oli 30. augusti õhtul võimalus osa võtta ühest suurest diplomaatilisest vastuvõtust Berliinis. Muuseas, enne seda ma olin Hitlerit intervjueerinud kaksteist minutit. Hitler vastas minu kaheteistkümnele küsimusele. Selsamal kolmekümnenda augusti vastuvõtul- seal oli saksa kõrgem generaliteet- mul oli pikem jutuajamine nii Halderi kui Brauchitchiga. Kumbki neist- olen selles absoluutselt kindel- ei olnud andnud korraldust 1. septembril sõja alustamiseks. Kumbki neist ei valetanud, samuti mitte Hitler. Loogika räägib selle vastu, et nad oleksid alustanud sõda. Hitler väitis nii: "Ma peaksin olema absoluutselt hull, kui ma mingisuguse näruse Danzigi pärast jätaksin endale selja taha Inglismaa ja Prantsusmaa, pluss Ameerika Ühendriikide sõjalise võimsuse." Kes tolleaegset poliitikat vähegi on jälginud- see on minu arusaamise järgi väga markantne näide- sellele ei ole midagi vastu vaielda, sest Hitler oli absoluutselt veendunud, et ta sõda ei võida, kui Inglismaa, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriigid korraga astuvad tema vastu välja- ja see toimus juba teisel päeval peale sõja puhkemist. Nii et siin midagi logiseb, midagi, mida siiani ei ole avalikkusele teada antud. Siinjuures peame ka meelde tuletama sõjaajaloolaste väidet, et ühtegi sõda ei ole võimalik peatada, eriti veel, kui see on pealetungisõda.
/KULDNE KROON EESTI LIPUL- OLION 1992/

Tänasida postitusi ära viska homse varna!
[Lääne-Eesti, XXI saj. algus]

View User's Profile View All Posts By User
skingirl
Armuline Proua

Naine
Registreeritud: 13.09.2003
Viimane külastus: 20.09.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:22 Reply With Quote
Mul on siuke tunne,et tegelik süüdlane oli inglismaa.

https://www.youtube.com/watch?v=EC7RAXfWRXM&index=108&list=PL989D1CE89B10455F

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:26 Reply With Quote
Vabamüürlaste karvane käsi on siin mängus.

Ülitäpseid detailseid asjade käike ei oska ma hetkel välja pakkuda.

Aga vabamüürlased need olid...

webkaaren
Maru Korralik ®

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:41 Reply With Quote
Sul on ikka päris hea ja lihtne elada. Kõikide asjade põhjused teada.

/me mäletab: vanasti oli kõiges süüdi rahvusvaheline imperialism

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:43 Reply With Quote
Ma usun,et vanakurat ise on mängus

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:46 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: skingirl
Mul on siuke tunne,et tegelik süüdlane oli inglismaa.

Ka Inglismaa on üks suur vabamüürlaste urg. Väidetavalt just sealt sigisidki vabamüürlased USAsse ja mujale.

Võibolla tõesti Inglismaa!?

skingirl
Armuline Proua

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 16:49 Reply With Quote
Inglismaal pidi olema üks külmutatud dokument milles seisnebki sõja tegelik vallapäästja aga seda võis vist avada alles 2017 aastal, no siis pole enam kellegi üle kohut mõista

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 19:07 Reply With Quote
Kuskohast niisugune väide pärineb? Miks ei olnud sellest sõnagi juttu teadmamehe eluajal? Millal ta seda ütles või kirja pani?
Veel tulevad meelde Jossifi kahtlused, et see ei ole sõja algus, see on ainult provokatsioon... `kui ometi pommitati NSVLiidu linnu
Kas on võimalik, et sõja vallandas hoopis mingi pisike pime juhus?

Ole õnnelik selle üle, mis sul on - siis on sul palju, mille üle õnnelik olla.

Iiri vanasõna

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 19:21 Reply With Quote
Rünnak on teadlik tegu. Juhus ta vaevalt oli.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 19:24 Reply With Quote
Aarma Gunnar suutis Aleksandri (Vigala Sass) välja vihastada, kui korra ühes üsna kollased ajakirjas seadis ennast ilmselgelt kõrgemale (vaat et õpetajaks). Ma täitsa mõistan Sassi.

Asi oli dieedis, näljutamises.

ullike
naiivitar

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 19:28 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Rünnak on teadlik tegu. Juhus ta vaevalt oli.

Ma ei tea, kas siit koorub uus teema aga juhuslik rünnak on näiteks öisel tänaval peksasaamine, ainult mastaabid on teised. Kui mina saan peksa, ei muutu maailmas midagi. Kui peksa saab Führer, siis muutub väga palju või keegi sealt vahepealt..... see ainult niisama mõttevirve arutluse käigus

Iiri vanasõna

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.06.2004 kell 19:33 Reply With Quote
Relvaluba on? Lasta võid ainult siis, kui momendil toimub eluohtlik rünne ja väga tõenäoliselt võimalik tekitatav kahju on suurem, kui kahju, mis tekib ründajat tulistades.

Hetkeasi.

Lisatud: sõnastuse viga parandatud (hajameelsus).

webkaaren
Maru Korralik ®

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.06.2004 kell 08:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ullike
Kuskohast niisugune väide pärineb? Miks ei olnud sellest sõnagi juttu teadmamehe eluajal? Millal ta seda ütles või kirja pani?
Veel tulevad meelde Jossifi kahtlused, et see ei ole sõja algus, see on ainult provokatsioon... `kui ometi pommitati NSVLiidu linnu
Kas on võimalik, et sõja vallandas hoopis mingi pisike pime juhus?

Kus/miks/millal küsimuse vastus on viimases reas.

Liidu linnade pommitamiseni jäi veel tükk aega. Jutt 1.septembrist 1939.

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 19.08.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.06.2004 kell 13:15 Reply With Quote
Teine maailmasõda algas vast ikka tänu sellele, et kaks suurt diktaatorit Hitler ja Stalin otsustasid maailma omavahel ära jagada. Omavahel sõlmiti Molotov Ribbentropi pakt, kus välditi teineteisele kallaletungi võimalus ja maailmajagamine võis alata. Sinna juurde oli koostatud ka salajane protokoll, kus jaotati ära maailma kaart vastavalt Venemaa ja Saksamaa huvipiirkondadele. Tekib küsimus, et miks siis selline pakt koostati ja kas Hitler oli siis tõesti selline lambuke seal eesotsas, kes asjast midagi ei teadnud ja kelle eest otsustasid hoopis mingisugused kolmandad isikud või organisatsioonid?
Teine pool on ju Venemaa, kes on Teise Maailmasõja puhkemises sama suur süüdlane, kui Saksamaa. Stalinil olid samad soovid mis Hitlerilgi, laiendada territooriumi. Auahnus ja soov valitseda maailma olid need põhjused, mis vallandasid II maailmasõja. Kas tõesti usute te, et Stalin ja hitler olid samuti vabamüürlased. Seda on küll raske uskuda.

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.06.2004 kell 17:40 Reply With Quote
saksamaa, sest ta vallutas tsehhi, mida veel ei loeta teise maailmasõja alguseks, ja ükski teine riik ei relvastanud ennast nii tugevalt, kui saksamaa, milleks küll, kui halbu plaane ple? ja hitler oli nii labiilse närvisüsteemiga küll, et ta võibolla tõesti ei teadnud, mis ta homme mõtleb ja bioväljade nägemine, hmm jooge vähem eetrit.

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

chardonnay
Kasutaja

Registreeritud: 06.03.2004
Viimane külastus: 20.11.2010
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.06.2004 kell 09:25 Reply With Quote
Kui mitte väga pikalt seletama hakata, siis oli ju nii, et pärast I ms-i pidi Saksamaa andma ära 13% oma sõjaeelsest territooriumist, lubama Prantsusmaal kasutada oma söekaevandusi jne. Pluss pidi Saksa maksma reparatsioone, mis oli peaaegu nii suur kui 350 miljardit dollarit. Seega Saksamaale tehti päris tugevasti liiga kõigi nende nõudmistega. Tegelikkuses muidugi ta neid reparatsioone ei maksnud.
Saksamaa muutus kõigest hoolimata aina tugevamaks ning pärast Hitleri võimuletulekut hakkas Saksa neid alasid tagasi võtma, mis temalt pärast I ms-i ära võeti. Kuna Saksamaa oli juba nii tugev, siis teised riigid teda ei takistanud ning lasid tal tagasi võtta oma endised alad - appeasement poliitika Lääne riikide poolt. Aga Hitleri isu uute alade järele oli nii suur, et ta läks neid juurde vallutama. Ja nii ta läkski, siis vallutati T¹ehhoslovakkia jne. Kui teised riigid nägid, et Hitleri isu pole võimalik rahuldada, teati juba, et see asi lõpeb sõjaga.
Siis tuli veel MRP, kus tegelikult panid NL ja Saksa paika, et hõivavad vahevööndi riigid. Ning 1. sept 39 ründaski Saksamaa Poolat.
Nii et kui muid olusid ja faktoreid mitte arvestada, siis Saksamaad võib pidada ehk kõige suuremaks süüdlaseks.

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.06.2004 kell 08:24 Reply With Quote
NL oli süüdlane, Saksa alustas. See tähendab, et NL oma olemasoluga destabiliseeris poliitilist õhkkonda, andis võimalust topeltmängimiseks, külvas hirmu, meelitas teisi.... Ja siis, ühel hetkel Saksa oli see nõrgema närviga koer, kes esimesena hammustas, see omakorda andis NL-le võimalust ohvri rolli etendamiseks. Minu arvamus, kui väga põhjlikult mitte süveneda.

See oli minu (hetke)arvamus.

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.06.2004 kell 11:57 Reply With Quote
Hitler ei olnudki hull... Hitler ei olnud ka loll...Hitler oskas massidega mängida... ja üks väike ajakirjanik oli ju kübeke massist, keda ära hämada...Siiralt valetamine on kunst, mida vähesed suudavad...ja mass vaevab veel põlvkondi hiljem pead, et kuidas asi toimus

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

Sturmfuhrer
Kasutaja

Registreeritud: 25.08.2003
Viimane külastus: 15.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.06.2004 kell 05:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: vantark
saksamaa, sest ta vallutas tsehhi, mida veel ei loeta teise maailmasõja alguseks.

Kui nii juba võtta siis miks Sa Austriast juba ei alusta?

Tsitaat:
Algne postitaja: ullike

Kusjuures Jossifil oli suur osa N.Liidu antifa¹istlikutest sõjapropaganda plakatitest valmis juba enne 1941. aastat. Kahtlen, et see nii suur üllatus talle oli. Ja kui tal tõesti niivõrd palju aega läks, et aru saada, mis toimub siis ta oli küll paras juhm.

Tsitaat:
Algne postitaja: chardonnay
Ning 1. sept 39 ründaski Saksamaa Poolat.

Ja mida tegi N.Liit samal ajal? Täpselt seda sama ju.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.06.2004 kell 13:22 Reply With Quote
mina lammaz vaid koolis õpitut tean ja pole küll viitsind enam omalkäel seda puurida,seega on vist minu arvamus ebaoluline

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.07.2004 kell 22:38 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: webkaaren
me mäletab: vanasti oli kõiges süüdi rahvusvaheline imperialism

See ongi põhimõtteliselt sama, mis vabamüürlus!

Üks lõik:

http://www.terramariana.ee/usk-Uus_Maailmakord_07osa.htm

Tsitaat:

Vabamüürlased ja illuminaadid on alates Suurest Prantsuse Revolutsioonist olnud tegevad kõikide suuremate revolutsioonide organiseerimisel, juhtimisel ja nende viljade – s.t uute, edaspidi juba nende kontrolli all olevate võimusuhete – jagamisel nii Euroopas kui ka Põhja-, Lõuna- ja Kesk-Ameerikas. Prantsusmaa, Ameerika Ühendriikide, Inglismaa, kuid ka Mehhiko ja paljude teiste vähemtähtsamate riikide parlamendid, valitsused ja ametlik poliitika on alates eelmise sajandi lõpust olnud vahetpidamata vabamüürlaste juhitavad. Vabamüürlased on välja andnud seadusi ja seadnud ametisse valitsusi sõltumata võimulolevatest parteidest, organiseerinud riigipöördeid, sõdasid ja revolutsioone.

ullike
naiivitar

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.07.2004 kell 22:30 Reply With Quote
Tsitaat:

----------------------

... Vabamüürlased on välja andnud seadusi ja seadnud ametisse valitsusi sõltumata võimulolevatest parteidest, organiseerinud riigipöördeid, sõdasid ja revolutsioone

Arno Köörna (vabamüürluse "maaletooja" Eestis) väidab väga kindlalt, et vabamüürlus ei tegele poliitikaga

Iiri vanasõna

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.07.2004 kell 02:03 Reply With Quote
http://www.co-masonry.org/language/english/resources/gallery/gal-2.asp

Vabamüürlaseid on poliitikas lausa hordidena.

Sturmfuhrer
Kasutaja

Registreeritud: 25.08.2003
Viimane külastus: 15.05.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.07.2004 kell 15:34 Reply With Quote
Sorry, et läheb natuke teemast mööda aga ma just mõtlesin, et Truman oli enam-vähem ainuke USA president, kes polnud vabamüürlane. Ja seda lihtsal põhjusel, et tüüp ei sallinud juute.

Ray
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.07.2004 kell 18:54 Reply With Quote
Minu info kohaselt vabamüürlastest juudid olid valmis vajadusel igaühte hävitama, kui see vennaskonnale vajaliki oli. Ja mitte ainult juudi rahvusest. Nad kõik...

Truman oli ka minuteada vabamüürlane. netis on ka mingisuguseid vihjeid.

http://www.pagrandlodge.org/mlam/presidents/truman.html

Tsitaat:

Initiated: February 9, 1909, Belton Lodge No. 450, Belton, Missouri. In 1911, several Members of Belton Lodge separated to establish Grandview Lodge No. 618, Grandview, Missouri, and Brother Truman served as its first Worshipful Master. At the Annual Session of the Grand Lodge of Missouri, September 24-25, 1940, Brother Truman was elected (by a landslide) the ninety-seventh Grand Master of Masons of Missouri, and served until October 1, 1941. Brother and President Truman was made a Sovereign Grand Inspector General, 33°, and Honorary Member, Supreme Council on October 19,1945 at the Supreme Council A.A.S.R. Southern Jurisdiction Headquarters in Washington D.C., upon which occasion he served as Exemplar (Representative) for his Class. He was also elected an Honorary Grand Master of the International Supreme Council, Order of DeMolay. On May 18, 1959, Brother and Former President Truman was presented with a fifty-year award, the only U.S. President to reach that golden anniversary in Freemasonry.

Allikas: http://www.pagrandlodge.org/mlam/presidents/truman.html

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0220010 sekundit