Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: neidudele ja naistele üks küsimus....
madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 15:39 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Andri
Endometriosis õnneks esineb üsna harva ja loodame, et ka teema algatajal seda pole. Igal juhul, kui ta korrapäraselt (vähemalt kord aastas) külastab naistearsti, siis põhjust seda kahtlustada ei tohiks olla.

Endometrioos on suhteliselt laialt levinud. Diagnoosimine ei ole lihtne ning sageli avastatakse see alles mingi operatsiooni ajal. Sageli kasutatakse haiguse avastamiseks laparoskoopiat, kõik teised meetodid (sh ultraheli) on vaid abistavad meetodid diagnoosimisel. See on põhjuseks, miks haiguse esinemissageduse piirid erinevate uuringute andmetel kõiguvad 7-35%.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

View User's Profile View All Posts By User
susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 16:00 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: madu
Tsitaat:
Endometriosis õnneks esineb üsna harva ja loodame, et ka teema algatajal seda pole. Igal juhul, kui ta korrapäraselt (vähemalt kord aastas) külastab naistearsti, siis põhjust seda kahtlustada ei tohiks olla.

Endometrioos on suhteliselt laialt levinud. Diagnoosimine ei ole lihtne ning sageli avastatakse see alles mingi operatsiooni ajal. Sageli kasutatakse haiguse avastamiseks laparoskoopiat, kõik teised meetodid (sh ultraheli) on vaid abistavad meetodid diagnoosimisel. See on põhjuseks, miks haiguse esinemissageduse piirid erinevate uuringute andmetel kõiguvad 7-35%.

vanust see haigus ei küsi, olen selle kõik läbi teinud
aga soovitan siiski samuti, et kui raha hetkel pole ja muid vahendeid ka, helista kiirabisse ja räägi oma lugu ära
vaata, mida nad arvavad ja soovitavad, kõige kindlam, kui ise katsetama erinevatega vahenditega hakata
küsi julgelt koduste vahendite kohta ja räägi seda ka, et osta hetkel ei saa, ehk tulevad ja teevad süsti, mis valu ära võtab
ning nagu eelnevalt soovitatud, pane arstile aeg

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 16:09 Reply With Quote
Pean ilmselt paluma vabandust, kuid see (kuskil ülal toodud link) artikkel on kirjutatud koduperenaistele ja üsna labaselt reklaamib laparoskoopiat. Mõningad stiili ja defineerimise nüansid panevad nii mõtlema. Igatahes, mõni intelligentsem õppejõud võiks seda teksti üle vaadata ja parandada vastuvõetavamaks, või lihtsalt asendada tõlkega mõnest lugupeetust günekoloogia õpikust. Muidu väga meenutab medõe referaadi.

Andke andeks, ma võin eksida ja meie meditsiine tase ongi selline (mis polegi välistatud, kui hästi mõelda).

Muideks, fantastiliselt hea meditsiini lehekülg tehtud Brasilias, kuid portugali keeles ta on enamusele raskesti mõistetav.

See oli minu (hetke)arvamus.

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 16:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: kontorihiir
Andri, see pole haigus (nagu raseduski!)

Ma ju ütlesin, et NORMAALSES maailmas. Postsovieticumis aga, inimene peab taluma ja ületama valu. Sinu loogika järgi ka spontaansed abordid on normaalne nähtus ja seda üldse ei peaks ravima...

........

Küll sa tunned hästi minu loogikat...

ma olen naine ja küllalt eland ja ka ise valusid kannatanud...usun end teadvat neid asju sinust paremini...nii et milleks sellised solvavad toonid?
ja loomulikult tuleb arsti juurde minna, kui muidu valud üle ei lähe ja on pidevalt...keegi ei vaidle sellele vastu ju...
ja jutt oli päevadest, mitte abordist....
ja tunnen kaasa nendele, kes peavad vaevlema, see on täielik piin....mis parastamisest saab siin juttu olla...
aga iga naine ju isemoodi loodud...minul on näiteks kõik valutu ja täiega õnnelik selle üle....valud on jäänud varajasse noorusesse lihtsalt..nii et kõike on isegi üle elatud....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 16:25 Reply With Quote
Ma pean tunnistama, et see valulikkus päevade ajal pole just eriti tuttav teema mulle isiklikult, aga paljudel tuttavate puhkudel on soovitatud kortslehe teed. Ja üks neiu istuski kunagi lihtsalt voodil ja kiigutas ennast. See oli parim lahendus valude vasta. Temale. Ega päevadeaegsed valud alati kohe haigust tähenda küll. Aga ega see viimane ka võimatu pole. Arst ikka alati abiks.

Aga et raha ei ole valuvaigistiteks? Mitte et ma valuvaigistiusku oleks, aga püüan ikka seada nii, et alati oleks ükski päästerõngas võtta. On asju, mille pisike taskuvaru on õigustatud.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 16:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Andke andeks, ma võin eksida ja meie meditsiine tase ongi selline (mis polegi välistatud, kui hästi mõelda).

Kui sa väidad, et endometrioos on midagi, mis on väga haruldane, siis nähtavasti on tõesti "meditsiini tase selline". Mu vennaraas (lõpetas 5. kursuse) ja üks mu sõber (lõpetas mõned aastad tagasi) nõustuvad mõlemad, et endometrioos on suhteliselt levinud haigus.

"Endometrioos on üldlevinud haigus. Günekoloogiliste patoloogiate hulgas teisel või kolmandal kohal.". Allikas: http://www.ut.ee/ARNS/Kasv-endom.htm#anchor984182

Palun avalda enda teistsuguste andmete allikad.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 19:16 Reply With Quote
N-nii..! Olen kodus ja jätkan...

Statistikad on erinevad, olenevalt sellest mida ja KUIDAS vaatleme. Kas endometrioos on esineb igal 7...35 naistearsti poole pöördujal? Miski pärast kahtlen selles. Enamasti esinevad labased suguhaigused ja kaugele läinud banaalsed põletikud (tingitud elementaarsest harimatusest ja mustusest). Aga ma ei taha kellegile vastu vaielda, algselt tahtsin ainult soovitada lihtsa/odava asja menstruatsiooni valude puhuks. Võimalik, et minu andmed ka aegunud - ma lõpetasin kooli üsna ammu, mitte siin ja ei praktiseeri juba mitu head aastat. Üht-teist veel mäletan-oskan, kuid hea meelega kuulaksin ka spetsialistide arvamust.
Eraldi jutt siinse meditsiini tasemest....: seda ei ole. Ma mõtlen tavameditsiini tavainimese jaoks. On olemas head arstid, kuid väga palju ka ennast täis kõrgharidusega matse, kes rohkem imetlevad end, kui osutavad abi. Noh, see on juba süsteemne viga.
Veel kord, ma ei tahtnud kedagi solvata, kui juhtus kogemata, - andke andeks.

See oli minu (hetke)arvamus.

karuplix
Kasutaja

Registreeritud: 20.05.2004
Viimane külastus: 30.03.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 01.07.2004 kell 20:03 Reply With Quote
klge raffas...ärge nüüd kakelge....loodan ka et mul seda mingit endo asja ple...a eks siis saan teada kui arstile jõuan ükskord...vot...nii et võtke rahulikult ja ei nääkle siin...palun... ok?

Tänast päeva tagasi ei saa...ma tean et tahaksid, aga ei.. Nii et mõtle enne kui midagi ütled, sa võid küll vabandada, kuid öeldut tagasi ei võta.

kodukiisu
kiire putukas

Registreeritud: 01.09.2003
Viimane külastus: 17.10.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 08:37 Reply With Quote
Keegi väitis, et sünnitad ära ja on asi kergem?? Looda sa.

Minul olid päevad alati hästi valusad - esimesed kolm päeva olid kõige hullemad, valuga kaasnes iiveldus ja vahest ka kõhulahtisus. Söögiisu puudus. Enamasti võtsin 2tk 200mg Ibuprofeni ja see aitas umbes 3-4tunniks, siis võtsin uuesti. Ibuprofeeni vedasin endaga alati kaasas ükskõik, kus käisin. Üks kurb kogemus oli, et koolis kunagi minestasin valu kätte, sest valuvaigisteid kaasas polnud. Tavaliselt ma puudusin koolist nendel esimestel päevadel - magasin kodus padi kõhu all.
Kodustest vahenditest aitas veel soe dush ja kägaras olek. Aga need aitavad vaid hetkeks...

Kusjuures valulikud päevad võtsid mul ära Loggest pillid, tsükkel läks regulaarseks, verd jäi vähemaks ja valu polnudki. Enesetunne oli väga hea. Ainuke miinus oli, et kaalu tuli juurde 6kuuga u 10kg ja söögiisu oli kogu aeg meeletu.

Nüüd peale sünnitust on jälle päevad valulikud (kõhu ja seljavalu) ja paha olla ja söögiisu puudub. Nüüd ainult on veel jama, et Ibuprofeen on imetamise ajal vastu näidustatud...

Roxena
Kasutaja

Registreeritud: 22.03.2004
Viimane külastus: 21.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 12:13 Reply With Quote
Vanaema väitis, et kerge alkohol aitab - kellel õlu, kellel lahja vein. Või näiteks lonks konjakit kuuma tee sisse (vabandan kohatuse pärast, kui asi puutub rahasse). Nii põhimõtteliselt, et teinekord võiks proovida.
Kapsauss
Eksinud südameke!

Registreeritud: 22.03.2004
Viimane külastus: 21.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 14:12 Reply With Quote
ka minul endal on hullud valud päevade ajal.Nyyd viimasel ajal on sellele lisandunud ka seljavalud juurde.Tean mis tunne sul on.Korra arsti juurde läkin, kuid jah targemaks ma ei saanud ja nii peangi kannatama edasi.On olemas ainult asju mis seda nats leevendavad,kuid ära nad ei võta.On soovitav ka yks pits viina võtta, kuna see ka leevendab ning sooja vee kott.Kahjuks rohkem võimalusi ma ise ka ei tea.

kapsauss

missdarkness
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 15.05.2004
Viimane külastus: 4.12.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 15:34 Reply With Quote
mul ka vahest sellised valud, kuid ibumetin on jah üks kõige tõhusam vahend selle valu vastu. tavaliselt öösel pole olnud, kuid päev enne päevade algust on ikka valutanud
netty
My life,my rules!

Registreeritud: 16.10.2003
Viimane külastus: 29.03.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 16:33 Reply With Quote
Mul ka igakord algavad koos suure kõhuvaluga...võtan valuvaigisteid aga vahest need ka ei aita...siis aitab vein(punane vein) ja väike uni

I sleep with what I said...

kodukiisu
kiire putukas

Registreeritud: 01.09.2003
Viimane külastus: 17.10.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 17:13 Reply With Quote
Aga tegelt tean et loggesteid kirjutatakse ka sel eesmärgil välja et neid valusid ära võtta! Proovida ju võid, eks see mõju ole igal ühel erinev. Mulle loggestid lihtsalt ei sobinud.

Killagal
Kuskil mujal

Registreeritud: 21.11.2003
Viimane külastus: 19.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 17:24 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: kodukiisu
Enamasti võtsin 2tk 200mg Ibuprofeni ja see aitas umbes 3-4tunniks, siis võtsin uuesti.

Veab, kui nii lahjast aitab, mina võtan nüüdseks juba 600'st ibumetini, ja see ka igakord ei aita. Iiveldus, kõhulahtisus, isutus-- esimesed kaks päeva garanteeritud. Umbes kolmandast päevast enam valu pole ja kõht korras aga söögiisu veel nädala läinud. Mul vähemalt see hea, et öösiti ei valuta. Üks sõbrants on 24h piinades Mul perearst ka aidata ei osanud. Soovitas valuvaigisteid ja käskis sünnitada. (Hormoone ma tarvitada ei tohi. ) Aga kui sa nüüd ütled, et see ei pruugigi aidata... Hmm jama... Ma nagu koguaeg lootnud, et kunagi on kergem

sirli
ylbelill

Naine
Registreeritud: 08.06.2003
Viimane külastus: 16.02.2018
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 17:31 Reply With Quote
nuh, selle sünnitamisega on vist erinevad lood, minu ema näiteks ütles, et temal läksid küll valud ära pärast seda, nii et ma loodan, et ma selles suhtes tema moodi olen, aga nuh eks inimesed on erinevad.

Kui sa ükskord oled ilma jäänud sellest, mida ihkad, siis sa hiljem üle kõige samu unistusi vihkad

karuplix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 17:36 Reply With Quote
nujah.....lähen jah arstile varsti...loodan et mina saan veic targemaks seal ja et arst oskab kuidagi aidata...ja sünnitama kohe kindlalt ei hakka...veel mitte...vara minu jaoks....ja see soovitus alkoholi veic võtta siis kahjuks ei suudaks....kui niigi paha on ja üldiselt alkot ei tarbi siis ei suuda seda küll teha...vot

Tänast päeva tagasi ei saa...ma tean et tahaksid, aga ei.. Nii et mõtle enne kui midagi ütled, sa võid küll vabandada, kuid öeldut tagasi ei võta.

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 17:36 Reply With Quote
olen kolm last sünnitanud ja valud pole kusagile täielikult kadunud
ei väida, et kergem peale opil käiku ja ravi, peale laste sünnitamist, aga siiski selline, mis võtab eluisu ära
kui varem vaevlesin kolm päeva, ainuke mõte peas vasardamas, et homme.. ülehomme enam ei valuta, siis nüüd selle võrra kergem, et homme tõesti on kergem
samuti , kui võimalus, tõmban ennast kerra, magan, võtan valuvaigisteid, loodan, et ärgates kergem
siit tuleb siis küsimus: kui see nii normaalne, naiseks saamisega ja olemisega kaasaskäiv element, miks ta siis enamikule nõnda vaevaline on

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

zitazitikaz
tyytu putukas

Registreeritud: 14.10.2003
Viimane külastus: 18.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.07.2004 kell 18:37 Reply With Quote
Kui mul jube valu oli, siis ma läksin pesu väel WC põrandale(see hästi külm oli)... Ajasin ennast sinna külili... ja võtsin endale teki peale...
Ei tea, miks soe ja külm korraga heaks asja tegid... Aga see oli ainus asi, mis enne ibuprofeni mõjuma hakkamist mõjus...
Ma ilmselt suht õnnelik... Vahest harva päevade eelsel või siis esimesel päeval kõht valutab...
siinkohal sülitan küll 3 korda üle õla kiiresti...

For every minute of anger you lose sixty seconds of happiness... (V.Hoover)

karuplix
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.07.2004 kell 17:05 Reply With Quote
tore et sul kõik hästi....

kitty
Algaja

Naine
Registreeritud: 10.06.2004
Viimane külastus: 19.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2004 kell 21:37 Reply With Quote
küsi arstilt
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2004 kell 22:51 Reply With Quote
mul vaid paaril korral hullusti valutand ja tavaliselt see vaid peale külmetust........olen paar pitsi kangemat napsi hinge alla tõmmanud

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

dope
Kasutaja

Registreeritud: 01.03.2004
Viimane külastus: 11.04.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2004 kell 23:13 Reply With Quote
minul hakkab tavaliselt valutama 2 päeva enne päevade algust...valuvaigistid ei aita...kõht pidevalt krampis..hetkeks aitab soe du¹¹ ja mingil määral liikumine, sest paigal olla ei saa...
käisin arsti juures ja seal targemaks ei saanud...soovitas vaid pille vahetada....
logestit võtsin nii aasta jagu, alguses võttis valu ära, aga nüüd on valud jälle platsis

keep your friends close but your enemies even closer

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 15.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2004 kell 08:40 Reply With Quote
Mõni saab abi mitmesugustest vaagnalihaste harjutustest. Kaasa arvatud lihtne jalalt-jalale tammumine - mite ette-taha, vaid vasakule-paremale, ehk nn. puusanõks. Mida rohkem puusad üles-alla liiguvad teineteise suhtes, seda vähem on valu tuntav. See ei võta küll valu päriselt ära, aga teeb olemise talutavaks ja pärast on võimalik koguni magama jääda.
Teoreetiliselt peaks soojus olema kõige käepärasem valuvaigisti, aga antud juhul ei pruugi ta igaühele sobida.

Ole õnnelik selle üle, mis sul on - siis on sul palju, mille üle õnnelik olla.

Iiri vanasõna

Killagal
Kuskil mujal

Registreeritud: 21.11.2003
Viimane külastus: 19.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.07.2004 kell 16:25 Reply With Quote
ullike seda ma järgmine kord katsetan.

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0233729 sekundit