Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4    5    6    7  >>
Autor: Teema: Jumal kes või mis?
lebronjames
Algaja

Registreeritud: 26.01.2006
Viimane külastus: 7.10.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.09.2009 kell 23:13 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: hallhiir
olen veendunud ateist. jumalat pole olemas. aga igal inimesel on jua enne tema sündi ette määratud Saatus, mida ta ei saa muuta

Kulla inimene,palun loe nüüd mu postitus põhjalikult läbi.
Kas tõesti Sa usud,et KÕIK see ilus mis on siin maailmas tekkis heast peast? Ilma põhjuseta?
Kui sa usud saatust,kuidas sa ei saa uskuda Jumalat?
Kes siis saatuse korraldab? UFOD või? Või korraldab saatuse hoopis " elu alged" keemilised ained heelium ja vesinik? On loogiline? Ei ole ju!
MITTE MISKI ei teki iseenesest. Kas tõesti kallis rahvas usute, et ennem kosmost oli valge leht? Järsku LAMBIST tekkisid ained? Miljardite aastate arenemis jutt jätke kohe maha. Ained vajavad ju alget! Kust nad said selle alge? Mis oli ennem kosmost? Järsku BOOM hakkasid nad massiliselt segunema? Plahvatasid kiviks(planeetideks) Ja KIVIST hakkas arenema imeline elu? Vaevalt!!!
Saatus on määratud Jumala poolt, aga seda on võimalik nö oma käsuks käänata,oled hea inimene siis tasutakse sulle väärikalt. Oled halb saad jamasi ainult kaela. Jumal on andnud vaba tahte inimesele et näha kuidas ta käitub.
Jumal kaitseb võimalikult palju ja käänab saatuse momente,kasvõi seda et astud uksest 10 min varem välja või jõuad autoga sihtpunkti hiljem/varem,et ei juhtuks õnnetust!
Aga mis on ateism, põhimõtteliselt uskumine, et KÕIK sai alguse mittemillestki ja hakkas mittemillegipärast arenema!

ATEISM- ei põhjuseid,ei Jumalale, ainult uskumine totrusse ,et lambist isetekkivad ained tekitasid maailma. My ass! Au heeliumile ja vesinikule kosmoseruumis mis tekkisid iseenesest MILJARDEID MILJARDEID aastaid tagasi.

Olen karmi käekirjaga, aga Jumala sulased ei pea olema papist poisid. Papist on hoopis ateism ja evolutsiooniteooria.
Väitleme kallis rahvas!
Äitäh.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.09.2009 kell 23:21 Reply With Quote
Halleluuja.
Midagi enam-vähem ilusat ka teemasse:

http://www.youtube.com/watch?v=_M6px6Ynm90

Lgp.lebronjamees----lugesin teie postitust umbes kolm rida ja....
Ma nende jehhuvatunnistajatega enam kakelda ei viitsi.
Räägi offiga..ta issandale vahel lähemal ka.

View User's Profile View All Posts By User
lebronjames
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.09.2009 kell 23:41 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: guttamax
Halleluuja.
Midagi enam-vähem ilusat ka teemasse:

http://www.youtube.com/watch?v=_M6px6Ynm90

Lgp.lebronjamees----lugesin teie postitust umbes kolm rida ja....
Ma nende jehhuvatunnistajatega enam kakelda ei viitsi.
Räägi offiga..ta issandale vahel lähemal ka.

Ma ei ole Jehoova tunnistaja. Olen Kristlane. Ateism kui selline on idiootsus lihtsalt,muud midagi. Jehoova tunnistaja võid sa ise olla. Foorum on ainuke koht kus ma väitlen.

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Registreeritud: 26.12.2007
Viimane külastus: 7.08.2013
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 07:49 Reply With Quote
Kogusin tükk aega mõtteid. Lebronjames on esiteks ateismist valesti aru saanud, arusaadav viga, erinevalt ateistidest, kes õpivad "vaenlast" tundma, ei viitsi mõned sellise asjaga enda pead vaevata. Tähendab, on olemas ateiste, kes tõesti väidavad, et nad TEAVAD, et jumalat EI OLE, aga enamus, keda mina olen kohanud, on arvamusel, et jumalat TÕENÄOLISELT ei eksisteeri, sest seda eksistentsi ei toeta ükski tõend (peale lünkade, mida inimesed seletada ei oska ja millele võib seetõttu tujust sõltuvalt rõõmsalt ükskõik millise päritoluloo taha kirjutada), täpsustan - faktiline tõend. Neitsi Maarja kujutis röstsaia peal ei ole faktiline tõend, nagu pole ka stigmatad, väidetavad ühe-mehe imed jne.

Hämmastav on see, et keegi ei ürita anda asjade tekkele selgitust "see tekkis lambist", vaid nähakse tõsiselt palju vaeva, et panna paika teooria, mille iga fakt on üle kontrollitud ja toetab järgmist. Teaduslike teooriate üks huvitav külg on see, et need on pidevas muutumises ja paljude seast valitakse välja tõenäolisem, mitte see, mis meile isiklikul tasandil rohkem meeldib. Ehk siis selline, mida on võimalik ka normaalsel tasandil tõendada. Evolutsiooniteooria on praegusel momendil "veidi" usutavam ja tõenäolisem kui see, et maailm loodi kuue päevaga ja dinosauruste fossiilid on maapõues ainult inimeste usu testimiseks.

Mind isiklikult tõukab ateismi osalt dokumenteeritud inimajaloo tundmine. Nagu tõsiselt - olid ajad, mil arvati, et inimestel voolab vere asemel soontes kummaline aine nimega huumor, mis muuseas sisaldab ka mõistusealgeid jne, et elusal inimesel südame väljalõikamine toob jumalatelt kiitust, et inimesed, kes ei loe valjult (suud liigutades) on saatanast ja tuleks tuleriidal põletada jne. See, mis kunagi oli maagia, on praeguseks igapäevane. See, mis on täna maagia, on kunagi samamoodi lahti seletatud. See on nii über-kummaline, kuidas inimesed tikuvad kõike müstifitseerima ja sellele, mida nad veel ei mõista, üleloomulikke jooni omistama, kas pole?

Btw. Minu teada täpselt ei teata, mis oli ENNE suurt pauku, arvatakse, et mingi singulaarsus, aga kust see tekkis, seda vist ei osata hetkel öelda. Aga näed, selle asemel, et inimesi viglaga taga ajada ja mingist elu imest jaurata, ehitati CERNI hoopis hadronipõrguti, mis peaks teoorias looma universumi algosakese(d), et neid uurida saaks. Mis oleks samm lähemale mõistmaks, kas suure paugu teooria peab paika.

Vabanda, aga see on tobe, kuidas sa sõimad kedagi rumalaks, aga kasutad enda argumentidena umbes kaht väidet, millest üks koosneb laias laastus mõttest, et ateistid usuvad, et universum ühel hetkel lihtsalt plumpsatas eimiskist ja eikuskilt välja ja voilaa ning teine on lihtsalt see, et sa sõimad vastast lolliks enne kui see suugi on suutnud lahti teha enda kaitseks

..:://I was an atheist, until I realized I was God!\::..

http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/25381_21113_Happy_Bunny_hating_you.jpg

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 07:59 Reply With Quote
Mm, Morgan, selle esimese lõigu kohta ... kas ei või olla, et sa kirjutad ühe sõna alla kokku agnostitsismi ja ateisimi?

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 17.05.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 08:14 Reply With Quote
Mõni sõna selle teadusliku tõestamise kohta:
Värskeim uudis siis, et pealuu, mida JUHTIVAD teadlased on sõjast saati Hitleri omaks pidanud, kuulus tegelikult hoopis tundmatule nooremapoolsele naisele ja sellele äratundmisele jõudis taas teadlane...

Pean oma elu liiga lühikeseks , et loputada oma aju sellise pingsimänguga. Ehk kui mingit hüpoteesi toeks võtta, siis valin enda loodu - pole vähemalt pärast asja teisi kiruda... See, kui mu enda hüpotees mõne teisega enam või vähem kattub, annab siis juba asjale ainult sära juurde.

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 08:38 Reply With Quote
Leni, ei kirjuta. Agnostitsismi ja ateismi vahe on tegelikult imetilluke, ateistidel puudub usk jumalasse, aga nad ei pruugi eitada, et jumal siiski on, agnostikud ütlevad, et inimene ei saa hoomata sellist väge, nagu jumal seda kehastama peaks ja seega ei saa inimene ka öelda, kas jumal on või ei ole. Rõhutan, et usu puudumine ei tähenda automaatselt ka eitamist.

Võeh kui rõvedad need udupeened definitsioonid ja vahed on.

Habe, ära sa märgi. Aga vähemalt on olemas hüpoteesid, tõestused jms ning nende ümberlükkamise eest ei visata sind "kogudusest" välja. Sellest, kuidas teadus on uus religioon, on juba raamatuidki kirjutatud, aga religioon on see just siis, kui hakatakse teadust võtma kui mingit kuldset fakti. Teaduses ei ole absoluutset tõde.

EDIT: Tegin end arusaadavamaks ja definitsioonid täpsemaks.

http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/25381_21113_Happy_Bunny_hating_you.jpg

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 08:41 Reply With Quote
http://et.wikipedia.org/wiki/Agnostitsism

edit: nojah, me saame enam-vähem samamoodi aru siis, v.a. et ma olen miskipärast arvanud, et ateism on otsene eitamine ja kõik kõhklejad vm skeptikud kahevahelolijad ümmarguselt agnostikuteks lugenud.

MorganLaFey
Imekaunis Adelina

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 08:57 Reply With Quote
Neid määratlusi on tegelikult palju, iga inimene määratleb asja omamoodi. Ma vaatasin, et isegi ÕS-is on see pandud eitamisena kirja ja reaalselt jaotatakse ateiste näiteks tugevateks ja nõrkadeks, millest ühed eitavad täielikult ja teised pooldavad minu esitatud seisukohta.

Seega ei ole ateisti mõiste üldse nii kitsas, et sellele saaks vastata - ateist eitab jumala olemasolu või on jumalavastane.

Samas...see pole praeguses teemas vist väga määrav, kas ateist siis eitab jumalat või lihtsalt ei usu.

eip
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2009
Viimane külastus: 5.03.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 09:06 Reply With Quote
Usun, et ainus jumal mulle olen ma ise, ise teen otsused, ise juhin ennast, ise ka vastutan.
habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 09:12 Reply With Quote
Ise teed jumaliku otsuse oma kõht kõige ebasobivamal hetkel lahti lasta ja ise puristad... jumalikult

eip
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 09:15 Reply With Quote
Jap! Sest jumal kasvatab sulle rohelise kärbseseene ja keedabsinu perele sellest maitsva kastme.
kaitsevaim
hell tantsulõvi

Registreeritud: 13.06.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 12:09 Reply With Quote
annaks ka väheke mõtteainet. Toetan seisukohta, et alguses oli singulaarsus. See homogeenne mass hakkas eristuma, tekkisid omadused. Mis on meil praegu? mäed-orud, soojus-külmus, kõrge-madal, kiire-aeglane. Igatmoodi nähtused. Ka inimeses on algrakud, millest tekivad kõik muud. Maailmas on väga palju analoogiaid, kui neid vaid oskab tähele panna. Siin on süsteem ehk algne arengumudel selgelt näha.

Kuidas seletada, et kõik ained koosnevad molekulidest, mis koosnevad tuumast ja selle ümber tiirlevatest elektronidest ja samal ajal on kaugel galaktikas tähed, mille ümber tiirlevad planeedid? universum koosneb galaktikatest või siis "suurtest molekulidest". Äkki on universum ka mingi suur organism, mis pidevalt muutub? Sellest võiks kaua veel jahuda.

Mis puutub usklikesse, siis üks asi, millest ma aru ei saa, on see, miks on vaja kõik ebausklikud endasarnaseks teha (missioonid jms) ehk ma võiks isegi öelda...assimileerida? Vanast ajast on teada, mida tehti ketseritega ja nõidadega. Siis oli kohustus olla usklik, muidu sind põlati ära. Mida kuradit? Ekstremistidest moslemid on isegi nii kaugel juba, et hävitaksid kõik uskmatud ära kui see nende võimuses oleks. Keegi oskab mulle ära seletada, mille jaoks sellist inimkonnavaenulikku käitumist vaja on?

anna endale võimalus olla eriline!

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 13:03 Reply With Quote
Esmalt siis teeks selgeks väikese erinevuse: usk kui suhe Loojaga ja usk kui maise võimu saamise/tagamise vahend. Need 2 suunda võivad kohati teineteisele läheneda, küll aga mitte kattuda.
Seal, kus usk on võimuinstrument, on ta oma algse tähenduse kaotanud.
Miks aga usklikud oma usku kuulutavad? No ikka arvates, et kõigil on õigus sellest asjast midagi teada saada ning seejärel juba oma vaba tahte alusel otsuseid langetada.
Ajuloputused ja pähemäärimised on taas võimuinstrumendid, rääkigu nende kasutajad mida tahes.

Jason
Algaja

Mees
Registreeritud: 12.03.2009
Viimane külastus: 6.12.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 13:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: habe
Mõni sõna selle teadusliku tõestamise kohta:
Värskeim uudis siis, et pealuu, mida JUHTIVAD teadlased on sõjast saati Hitleri omaks pidanud, kuulus tegelikult hoopis tundmatule nooremapoolsele naisele ja sellele äratundmisele jõudis taas teadlane...

nii palju kui mina tean, pole küll ükski "juhtiv teadlane" seda hitleri omaks pidanud. võib küll vaielda, keda pidada "juhtivaks teadlaseks" ja mis valdkonna teadust ta praktiseerib, aga kogu see hitleri jäänuste leidmise ja edasise saatuse teema ISEENESEST ei võimaldanud kunagi 100% kindlalt väita, et tegu on ehtsa kraamiga ja selle taipamiseks ei pea olema "juhtiv teadlane". küll võib muidugi olla, et eesmärk pühitses abinõu ning kuna baatju¹ka stalin vajas hitlerit, siis hitleri ta ka saama pidi - olukord, kus ka kõige "juhtivam teadlane" kirjutab alla millele tahes. paraku pole selle näol tegu teadusliku tõestusega, mistõttu selle üle edasi vaielda pole mõtet.

kui võtta lisaks, et see uudis pärineb vaid ühest välismaisest Nelli Teatajast ja tugineb sellele, et luu on õhem, kui peaks olema, siis lükkaks ma igasuguste järelduste tegemise edasi.

lebronjames
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 15:21 Reply With Quote
Mida te räägite?
Miks usklikud püüavad veenda? Ei ma ei püüa kedagi veenda,üritan inimesi lihtsalt natukene mõistusele tuua!
Miks siis ateistid iga nurga peal kuulutavad,et halli habemega Jumalat ei ole? See ajab samamoodi närvi. Ei ole ei ole.
Singulaarsus-IRW
Keegi rääkis siin et teadlased püüavad ehitada sellist masinat mis seda teket iseloomustaks. Aga nad ju LÕID selle masina. Kas masin tekkis iseenesest?
Samamoodi ei olnud need ained niisama tekkinud,ei planeedid,ei maailm,ei inimesed. Sellepärast ongi teaduslikele versioonidele raske mõelda. Mis oli ennem ennem ennem ennem seda,võib ju lõpmatusse jõuda nii. Kokkuvõttes on tulemus 0. Jään selle juurde,et mitte miski ei teki niisama,aga ateistid just seda usuvad. Elu teke on kirjas Piiblis,kui tahate lugege,kui ei taha uskuge edasi heeliumisse ja vesinikusse. Elul peab olema eesmärk ja mõte.Mitte hädaldada selle üle,et Jumalat ei ole.
Võibolla kardetakse tunnistada(mingi osa),ollakse ju Piibli järgi pattu tehtud jne. Kardetakse sõpradega sellest rääkida,häbenetakse. Poole lihtsam on öelda,et Jumalat ei ole.

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 12.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 15:24 Reply With Quote
Elu teke on piiblis kirjas? Jumal lõi seitsme päevaga maailma, ja kaheksandal puhkas. See on uskumatum, kui mõne ateisti jutt, suurest paugust.

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

eip
Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 15:44 Reply With Quote
to lebronjames

Ei ole mõte sinu usku maha tegema hakata ( kes usub muinasjuttu, kes Castanedat, kes kaisukaru jõusse minema peletada voodi all olevat kolli), aga kui päris-päriselt sa usud seda, mida kirjutad?

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:18 Reply With Quote
Myrk
Kas mitte kuuenda päevaga ei lõppenud see vormimine-seitsmes oli puhkepäev.

Ja Jumal õnnistas seitsmendat päeva ja pühitses seda, sest ta oli siis hinganud kõigist oma tegudest, mis Jumal luues oli teinud (1Mo 2:3) Seitsmes päev kui loomisprotsessile järgnev päev märgib hingetõmbeaega ehk puhkust. Seitsmendal päeval Jumal ei kõnele, vaid hingab oma tegudest: puhkab ja kogub tehtust uut jõudu.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:26 Reply With Quote
Täitsa p**s Muide ma olen ületöötand, andke mulle andeks. Huvitav, et sina panid seda viga tähele, ja parandasid, mitte lebronjamees.
Muide ma läksin täna tööle, ja kui kohale jõudsin, vaatas töökaaslane mulle imestunud pilgul otsa, ja küsis, kas on midagi halvasti?
Tuli välja mul on täna vaba paev.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:34 Reply With Quote
OOt oot
Kas tahad selle väljendiga-Huvitav, et sina panid seda viga tähele öelda et olen viimane saabas..... kes midagi niikuinii ei mõika.

habe
mõttetu mölaööbik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:38 Reply With Quote
Ei ta taha enam midagi. Ta ütles juba kõik ära.

Myrk

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:38 Reply With Quote
Eii free, lihtsalt ma ei mäletanud enam, mitu päeva on nadalas.
Hea, et veel nii läks.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 16:55 Reply With Quote

http://www.youtube.com/watch?v=WLKk00OYKhU

guttamax
sain taas mahti ravida...

Registreeritud: 07.06.2008
Viimane külastus: 2.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.09.2009 kell 17:06 Reply With Quote
Otsustasin, et paljastan teile selle, et jumal on olemas. Sitta kah, te niikuinii aru ei saa
Kunagi, miskine 92-sel, kui üks väga tore inimene ära läks, tulin otsusele, et Peajumal Suicidos dikteerib olukorda, aga kuna ta ei vaja kultust, ega silmakirjalikkust, siis päästetud saavad vaid need olema, kes aduvad kui mõttetu see sitane maailm on
Jõudsin isegi kondikava kokku traageldada ja kambrikaaslased naersid, et kusi püksis (kambris on aega palju ja ilmselt oleks nad püklsi kusnud ka offi pilti nähes )...
Natuke häiris mind see kreekapärane Suicidos, aga Jumal, nimega enesetapp oleks peaaegu sama nõme, kui nt. dziisus, eksole
tra. Ma saan aru, et ei teeks paha, kui korratabelit tead ja tähestikku ja mõne raamatu ka läbi oled lugenud, aga....
Elu on piisavalt keeruline ka ilma teoloogiaküsimustes edvistamata!
(ma pigem muretseks sellepärast, kas off ikka suudab omale selgeks teha, et ta ei ole jumal ja rosita jumalanna )

http://www.youtube.com/watch?v=QIQbIZ_YXnI
http://www.youtube.com/watch?v=lIMftqKgWLs

http://www.youtube.com/watch?v=aoEkw02VuvM
http://www.youtube.com/watch?v=NMNgbISmF4I
http://www.youtube.com/watch?v=9yAeJemoTXg
http://www.youtube.com/watch?v=oAm5sZrkgMM
http://www.youtube.com/watch?v=dl3njU44KoE

<<  1    2    3    4    5    6    7  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top