Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Suhkruhaigus
sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Registreeritud: 05.07.2004
Viimane külastus: 4.05.2010
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 21:38 Reply With Quote
Suhkruhaigus

on kellelgi kogemusi sellise asjaga nagu suhkruhaigus. järsku on kellegi sugulastel suhkruhaigus....kuidas see avastati ja kuidas nad oma eluga hakkama saavad? minul avastati suhkruhaigus eelmine aasta novembris, st et mul on olnud see alla aasta ja minu arust on see päris jube asi....
View User's Profile View All Posts By User
Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 22:03 Reply With Quote
Minu emal on suhkruhaigus. See avastati alles sellel aastal ning väga hullusti see ei avaldu - normaalselt elamist ei sega. Pole küll väga põhjalikult uurinud, kuid tean seda, et ema ei kasuta peaaegu üldse enam soola ning üldse mitte suhkrut. Joomist peab ta samuti piirama ning oma enesetunnet pidevalt jälgima. Päris suur tähtsus on tema puhul dieedi pidamisel ning minu teada peab ta võtma ka organismist vee väljaajamise tablette. Kuid eks tema ole ka vanem inimene ning haigus võib ju üsna mitmeti avalduda ning seega on ka ravi väheke teistsugune.

mõtlemine on vahel tervislik

Kapsauss
Eksinud südameke!

Registreeritud: 22.03.2004
Viimane külastus: 21.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.08.2004 kell 22:23 Reply With Quote
ja mu vanemal on suhkru haigus ja siis mu yhel sõbral on ka.Nad peavad systima ennast.See raske haigus kuid täitsa võimalik elada koos sellega.

kapsauss

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2004 kell 00:13 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: sungirl23
on kellelgi kogemusi sellise asjaga nagu suhkruhaigus. järsku on kellegi sugulastel suhkruhaigus....kuidas see avastati ja kuidas nad oma eluga hakkama saavad? minul avastati suhkruhaigus eelmine aasta novembris, st et mul on olnud see alla aasta ja minu arust on see päris jube asi....

On mõnel sugulasel. Mõnel tuttaval.

Kui asi läheb kontrollialt, siis hävib nägemine ja käenärvid. Ja palju muud.

Ühel tuttaval tuli suhkruhaigus närvidest. Rasked õnnetused ühtejärgi.

Elatud saavad.

Kui on asi veel mitte kaugele arenenud, siis aitab vahel (sobib olenevalt indiviidist) ka usin sportimine.

Mul on olnud suhkruhaiguse kahtlus ja kõrged näitajad, spordiga läks normi.

Ei tasu masendada lasta, on alternatiivseid meetodeid ravida ja kontrollida olukorda.

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2004 kell 12:28 Reply With Quote
ma ei teadnudki midagi enne suhkruhaigusest kui mul endal see diagnoositi. kui olex teadnud, et mind varitseb oht suhkruhaigex jääda, olex ka võibolla midagi teisiti teinud.... sporti olen ma teinud piisavalt ja teen praegugi. ma pean ennast süstima ja kellaaegade järgi elama, mis ongi minu jaox kõige raskem aga nuh üritan hakkama saada. ray tead et minu jaox on alternatiivne ravi süstimine....
hera su emal on vist II gruppi diabeet, sest ta peab dieeti pidama jne. aga mul I grupi oma, mis raskem sest II grupp saab tabletidega hakkama.
tähh kõigile kes jagavad nõuandeid ja räägivad kogemustest, saan ka niimoodi targemax

Aike
unenägudemeister

Registreeritud: 18.07.2003
Viimane külastus: 19.03.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2004 kell 19:19 Reply With Quote
Mina nõu ei julge anda.Olen ise meedik ja tunnen sulle sügavalt kaas.Ainus mis meelde turgatas oli see hoidu lollidest arstidest.See haigus ei ole ainult kella ajad ja deieet.See on hõlmab arenedes väga suuri organi süsteeme.

Elu on elamiseks mitte irisemiseks.

ensu
Algaja

Registreeritud: 13.08.2004
Viimane külastus: 14.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2004 kell 20:50 Reply With Quote
suhkruhaigus

töökaaslasel oli see sünnist saati ja tema ütles,et kui pankrias ikka veidigi töötab siis õige toitumisega saab olukorda kontrolliall hoida.aga muidu on ainult insuliini süstimine
PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 14.08.2004 kell 21:44 Reply With Quote
Laias laastus on kaht liiki suhkruhaigust - kaasasündinud ja hiljem avastatud. Tegelikult on küll kategooriad/astmeid rohkem aga ei hakkaks neid siin üles lugema.

Olen tegelenud suhkruhaigete lastega. Ja kõrvalt vaadates ning nendega suheldes olen selgeks saanud üht - algus on jube aga kui juba oma haiguse kulgu oled tundma õppinud on lihtsam, on lihtsad reeglid, mida pead meelest pidama ja ongi kõik.

Õige toitumine, õigel ajal süstimised või rohu võtmine, õige liikumine, õigel ajal kontrollis käimine ja ongi peaaegu kõik.

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.08.2004 kell 10:37 Reply With Quote
minul on arsti juures kontrollimisega niimoodi, et pean käima tallinnas arsti juures aga ma ei ela harjumaakonnas, siis pean maxma kõik ise kinni...nii analüüsid kui ka visiiditasu ja need pole mingid 10-kroonised kulutused. pärnu haigekassa lihtsalt pole nõus tallinnale maxma selle eest. ja see võtab igasuguse arsti juures käimise isu ära
British
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 28.02.2006
Viimane külastus: 15.04.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2006 kell 16:42 Reply With Quote
Mul hetkel veresuhkru tase veres kõrge ja söön ka rohtusid. küsisin arstilt, et kas nii võib tulla ka suhkruhaigus aga õiget vastust nagu ei saanudki. Ise olen vähem magusat sööma hakanud.

Aga tädi suri suhkruhaiguse pärast. Õigemini ta lõi jala ära ja seoses sellega sai veremürgituse ning sellesse suri.

Aga tegelikult vähe kursis selle asjaga-võiks nagu harida end veidike ja vastavaid artikkleid lugeda

mc1bluesky
Kasutaja

Registreeritud: 22.06.2005
Viimane külastus: 24.11.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2006 kell 16:50 Reply With Quote
Elu jooksul omandatud suhkruhaigus ei ole nii halb kui juba sündides kaasa saadud haigus.Neid erinevaid võimalusi selle haiguse eemale tõrjumiseks on ja seega juhul kui palju vaeva näha ja neid meetodeid uurida siis võib sellest heal juhul ka lahti saada.

Angelfire

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 2.01.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2006 kell 18:28 Reply With Quote
Nii ta on. Tean poisikest, kes sai selle sündides kaasa. Süstid ja söömisdidtsipliin saadavad teda kogu elu.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

exactly
ärapanija

Registreeritud: 25.03.2005
Viimane külastus: 17.08.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2006 kell 19:18 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mc1bluesky
Neid erinevaid võimalusi selle haiguse eemale tõrjumiseks on ja seega juhul kui palju vaeva näha ja neid meetodeid uurida siis võib sellest heal juhul ka lahti saada.

...kindlasti järgneks sellele Nobeli preemia saamine!
(selliste tõsiste teemade puhul võiks kommentaare jagada ikka ainult siis,kui selle kohta ka objektiivset inffi on!)

"Tule taevas appi!" /Lennart Meri/

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 19.03.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.03.2006 kell 20:18 Reply With Quote
Mina oleksin tekitanud endale äärepealt ise suhkruhaiguse.Nimelt teismelisena leidsin,et kord nädalas on norm käia vetsus nr.2 siis tegemas nu ja käisin aasta aega nii.Sitt mürgitas mind pikalt ja neerupealsed ei teinud korralikult tööd...arst vaatas ohhoo kõrge veresuhkur ja pani kohe dieedi peale.Emale kogematta kord mainisin seda,siis sunniti mind terve päev veetma wc-s...tobe.Sugulasel sama asi ja nu kauem kui mul,tal jäid ka neerud haigeks ja seega ta on nüüd väga pikalt dieedil loodan väga,et ta tervis taastub.

Mis teha-oma lollus.Lihtsalt noorena on kõigest ükskõik ja nii lihtsa asja peale ei mõelnud isegi mitte.Loomulikult on haigused jubedad ja neist on halb kuulda aga kõige lollim on see haigus endale ise tekitada.Mõtlesin,et lisan selle siia igaks juhuks.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

British
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 28.02.2006
Viimane külastus: 15.04.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.03.2006 kell 18:17 Reply With Quote
Kutsekas ei julgendu ka osad wc käia, kuna enamus ju virisesid hiljem, et mis hais siin on Käidi salaja ja hiljem kui keegi julges kobiseda midagi, et kes haisutas-OLID KÕIK VAIT

Tean juhust, kus s....ti Pesemisruumis prügikasti-ei tea, kas oli nii kange häda, et ei jõutud ära kuivatada ja potile minna

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.03.2006 kell 23:22 Reply With Quote
Suhkruhaigusega tuleb õppida elama ja teretulnud olex re¾iimi jälgimine.
Võixid ju huvi tunda tervise üle, kui hakkad hooxalt kaalu langetama ja pidevalt janutab. enamasti saadaxe oma haigusest teada läbi juhuste.
Kellel ei parane näitex haavad hästi ......
üx täta näitex ei tahtnud peale oppi narkoosist üles äragata....
veresuhkru kontroll pole ju suur protseduur ja väixemagi kahtluse korral võid seda kontrollida perearsti juures
Trastilisemad juhud on need, kus inimset juppitama hakataxe

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Registreeritud: 20.04.2003
Viimane külastus: 27.08.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2006 kell 13:19 Reply With Quote
Mul on selle kergem vorm ehk nn. geenides. Mul on lihtsalt natuke kõrgem veresuhkur, kui teistel. Kunagi löödi selle ümber lamenti ja ähvardati insuliini süstima panna, aga õnneks üks arst Tartus ütles, et see on minu puhul normaalne.

Ärge kunagi pyytke muuta asju, mis teist ei olene...

bluepearl
Kasutaja

Registreeritud: 29.06.2004
Viimane külastus: 12.03.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2006 kell 22:46 Reply With Quote
minu isal avastati suhkruhaigus seoses südameinfarktiga...nüüd ta juba 10 a selle haigusega elanud ja saab hästi hakkama. jälgib, mida süüa ja millal. kannab alati mingit väikest nänni (õun, lutsukommid) kaasas kui peaks asi hulluks minema... eks raske ole muidugi, kuna peab tohutult jälgima- pidudel ei tohi torti süüa või alkoholi tarbida suuremates kogustes! aga kui ise positiivne ja hoolas olla, siis saab kõigega hakkama.
esialgu määrati isale ravi tablettidega, et hoida suhkrutaset kontrolli all. aga paari aasta pärast pidi ka tema minema üle insuliini süstimisele, kuna tabletid enam ei aidanud. nii et see väide, et II grupi diabeetik saab süstimata hakkama ei pea paika- nagu siin keegi ennist mainis. tema süstib samuti 3 erinevat insuliini, mis on siis erinevate mõjuaegadega... nii et oleneb täitsa inimesest, kas on vajalik üle minna süstimisele või ei!

miranda
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 07.07.2005
Viimane külastus: 18.06.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.03.2006 kell 22:51 Reply With Quote
Ei tea sellest tõvest palju, kuid ohtlik ta on ja jälgimist vajab. Tunnen üht inimest, kes on suhkruhaiguse tagajärjel täiesti pime

Kunst ei ole kunsti teha....kunst on kunstis kunsti näha.

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2006 kell 11:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: mc1bluesky
Elu jooksul omandatud suhkruhaigus ei ole nii halb kui juba sündides kaasa saadud haigus.Neid erinevaid võimalusi selle haiguse eemale tõrjumiseks on ja seega juhul kui palju vaeva näha ja neid meetodeid uurida siis võib sellest heal juhul ka lahti saada.

minu arust on suhkruhaigus sünnist saati parem kui elu jooksul omandatud sest kui sul ikka avastatakse 19-aastaselt suhkruhaigus siis on oma harjumusi ikka päris raske muuta.... tänu eesti haigekassale ja eesti oludele on sellest lahtisaamine küll võimatu.

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 9.12.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2006 kell 12:08 Reply With Quote
Sungirl23, suhkruhaigusegaga antakse ju puue. Mitte et sellega kaasnev toetus kataks kõiki kulutusi süstidele ja testritele ja muule, aga väike abi siiski.
Ja veel - kas tead midagi Adik Levinist ja tema meetodist, et haiguse kulgu kergendada? Ma ei või siin vist reklaami jagada, aga kui huvitab, anna märku!

Ole õnnelik selle üle, mis sul on - siis on sul palju, mille üle õnnelik olla.

Iiri vanasõna

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 10.03.2006 kell 12:18 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ullike
Sungirl23, suhkruhaigusegaga antakse ju puue. Mitte et sellega kaasnev toetus kataks kõiki kulutusi süstidele ja testritele ja muule, aga väike abi siiski.
Ja veel - kas tead midagi Adik Levinist ja tema meetodist, et haiguse kulgu kergendada? Ma ei või siin vist reklaami jagada, aga kui huvitab, anna märku!

ma olen sellest puude värgist juba täitsa teadlik.
kuulnud olen ja vist isegi võtan temaga kunagi ühendust

Canyncton
Kasutaja

Registreeritud: 02.10.2005
Viimane külastus: 16.04.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.04.2006 kell 10:11 Reply With Quote
Mul on suhkruhaigus juba 12 aastat. Elan nagu iga teine inimene, ei aja sälitus aineid sisse, joon mõistuse piires ja teen trenni.
Pole see haigus midagi nii jube. No,kui vanemas eas juba avastatakse,siis on raske, aga laps harjub sellega kiirelt. Mina harjusin.

Seisa seal,kus oled nähtav.

dsikibriki
masu päkapikk

Registreeritud: 18.05.2004
Viimane külastus: 31.03.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.04.2006 kell 11:02 Reply With Quote
minu eksämal on suhruhaigus, eks ta süstib ennast ja kõige hullem, et see haigus on ta nägemisele mõjunud ja ta ei saa igat ravimit kasutada.

Alati ei ole mees see kes naisel silma särama paneb,
vahel teeb seda ka hea juuksur ja perfektne meik.

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.04.2006 kell 15:59 Reply With Quote
Suhkruhaigus.

Suhkruhaigus on nagu ige teinegi haigus,st.et oma haigusega tuleb hästi läbi saada.Arsti korraldusi tuleb muudatusteta täita,süüa vastavalt määratud dieedile,hoiduda veresuhkru taseme tõusust see hävitab küllalt ruttu nägemise ja jäsemete verevarustuse-tagajärjeks on ravimatu pimedus ja enamasti jalgade amputatsioonid,isegi käed kaotavad tundlikkuse ja lausa külmetavad toas, ka keel võib tundlikkuse ja maitsemeele kaotada ja tulemuseks on jube nahka ajav(nagu keedetud keel).Minu tuttava , kes suhtus sellesse haigusse pisut hoolimatult viis see haigus hauda 8 aastaga;alates sellest ajast kui see tal avastati.Inimesed hoidke end ise siis hoiab teid ka saatus!Toredat kevadet!
<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0197358 sekundit