Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Ausammas Lihulas...
mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 31.08.2019
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 12:12 Reply With Quote
Ausammas Lihulas...

Teie arvamus sellest inetust loost? Inetu on see olnud algusest peale, alatest samba püstitamisest kuni mahavõtmisel toimunud sündmusteni.

Mina isiklikult arvan, et Eesti rahvas põeb suurusehullustust (kui netikommentaare vaadata), vähegi arvestamata võimalikke tagajärgi.

Tagajärjed on aga nii või teisiti kurvad, see oli kindlasti teada juba samba püstitajatel. Püsitamisega tekitati välispoliitiliselt probleeme ning kahjustati eesti mainet, mahavõtmine tekitas sisepoliitilisi probleeme ning kahjustab valitsuse mainet eesti rahva silmis (kuigi nähtavasti tõstab seda mingil määral välispoliitilisel tasandil).

Igal pool toodud argumendid punamälestiste mittemahavõtmise kohta ei ole minu arvates just kõige mõistlikumad. Nimelt püstitati need varem, nõukogude ajal. Praegu tekitaks nende mahavõtmine tunduvalt rohkem probleeme kui nende püsimajäämine. Lihula sammas lükati aga püsti just nüüdsama!

Kas tegu ei või olla Madissoni järjekordse riigipöördekatsega?

Muuseas, pole ma kunagi RP austaja olnud, ning ilmselt ei vali RP-d kunagi, aga Partsi praegune tegu oli küll sirgeseljaline, suur võimalus on, et ta ohverdab oma karjääri justnimelt selle teoga, tuues end ohvriks EV välispoliitikale...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 12:19 Reply With Quote
suures osas sinuga nõus...kuid...lasta rahvas koertega laiali saata....see küll pole valitsuse vääriline tegu....kuidagi teisiti oleks pidanud asja lahendama...
kuigi Madissoni tegu on jah ka minu arvates üks paras provokatsioon...
ja ses osas olen Isamaaliiduga nõus...kadugu üldse okupatsiooni meenutavad ausambad...
hea mõte oleks need paigutada okupatsioonimuuseumi...las viivad sinna lilli, kes tahavad....
üldse üks inetu lugu ja tegelikult oli ette aimatav, millega see üldiselt lõpeb.....

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

View User's Profile View All Posts By User
lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 12:32 Reply With Quote
Mu meelest EV välispoliitika on sama väikese osatähtsusega suurriikide omast....noh nagu kärbse sita suurust võrrelda Atlandi ookeaniga! Arvan,et vajame valitsust,kes on näoga rahva poole ja valmis dialoogiks.

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 12:35 Reply With Quote
Ma mõtlen, et kuidas oleks üldse võimalik ajada laiali rahvast, kes kividega võimuesindajaid loobib? Kui osa eestlastest praegu tagajalgadel ei oleks, tuleks need kiviloopijad minu arvates vastutusele võtta, sest üritasid vägivalda kasutada võimuesindajate peal. Praegu aga tekitaks nende karistamine veel viha juurde.

Totter on see lugu igatahes. Eesti ei ole ainus riik maailmas ning Eesti ei ole nii tugev riik, et elada ära olenemata suhetest teiste riikidega. Eesti areng või isegi praegusele arengutasemele pidamajäämine on suuresti sõltuvuses välispoliitilistest suhetest, see kärbsesitt (nagu lendajapoiss seda nimetas) on Eesti jaoks eluliselt tähtis.

lendajapoiss

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 12:45 Reply With Quote
seda rahvast,kes sind valivad,ei aeta nii laiali! Sellel oleks pidanud eelnema dialoog,selgitused, etc!Ja seda oli aega teha küll ja küll Pärnu ja Lihula case'de vahel!
Palju õnne öösel märulipolitseiga (ja ühe õnnetu koeraga) oma valijate,kes enamus olid pensinäridest vanakesed, vastu mineku puhul!

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

kontorihiir
..umbusklik...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 13:05 Reply With Quote
inimesed väidavad ju, et alles pärast pipragaasi kasutamist hakkasid kive loopima.....

Karlsson Katuselt

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 13:20 Reply With Quote
http://www.riik.ee/brf/failid/korraldus_649K.doc

Sellest õpime, et järgmistel kordadel tuleb taolised ausambad püstitada eramaale.

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 14:16 Reply With Quote
Mälestusmärgid/ausambad on üks asi. Koerte, gaasi ja kumminuiadega enda rahva vastu minek on teine asi.
lendajapoisiga nõus - seda mahavõtmist oleks saanud ka teistmoodi. Eelneva selgitustöö ja läbirääkimistega. Päevavalges. Inimlikul moel.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 14:26 Reply With Quote
Mina ei nimetaks seda nüüd küll "oma rahva vastu minekuks". Natuke küll mängib rolli see, kas alustas politsei rahva jõuga laiali ajamist või oli algatajaks rahvas. Kui politseinikud oleksid rünnanud piiratud alast väljaspool seisnud pealtvaatajaid, kes nende tööd ei takistanud, siis oleks see olnud oma rahva vastu minek. Kui aga huligaanlikul kombel takistati võimuesindajate töö läbiviimist, siis sai rahvas nuuti täiesti oma süü läbi. Julm aga õiglane.

Praegu ei oska ma küll veel arvata, kes siis selleks alustajapooleks oli. Lihtsalt kuskil ei ole avaldatud veel erapooletute pealtnägijate sõnu.

Tegelikult tehti minu arvates üsna õigesti, kui asi aeti ära kiiresti ilma suurema kärata. Ma pakun, et kui sellest oleks nädal aega ette teatatud, oleks ka rünnakugaas kasutusse läinud.

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 14:29 Reply With Quote
Võimud hoiavad teisaldatud mälestussamba asukohta saladuses

No see lugu läheb suisa lõbusaks...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

madu
ületamatult kitsarinnaline

Registreeritud: 09.07.2003
Viimane külastus: 18.10.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 14:34 Reply With Quote
Ju ma olen naiivne, kuid ma siiski leian, et antud situatsioonis oli politsei poolt vägivalla kasutamine liiast. Samuti ei mõista ma, miks pidi eelnevate selgitusteta öösel K-Komandoga säärast trianglit tegema. Seda kõike OLEKS saanud teistmoodi lahendada.

Võib-olla tõesti jättis selline vahejuhtum meist "välisilmale" parema mulje. Eks aeg näita. Minu isiklik arvamus käsuandjatest igatahes langes veelgi. Aga see pole ju ülirahulolevate välisriikide kõrval oluline.

"Isane peab olema karvane, haisev ja väga resoluutne."
Aleksei Turovski, Drosophilate (äädikakärbeste) partnerivalikust

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 15:01 Reply With Quote
Sõna öö kasutamine on selle teema puhul küll veidi liialdatud.

Loomulikult oleks olnud võimalusi selle asja teisiti lahendamiseks, aga tagantjärele targad oskavad kõik olla.

Lord666
Kasutaja

Registreeritud: 04.08.2004
Viimane külastus: 6.08.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 15:14 Reply With Quote
Leian, et meie "targad" riigijuhid ja muud juhid näitavad, nii oma rahvale, kui ka teistele riikidele oma lõpputut rumalust ja idiootsust.

Kogu see kära selle ausamba ümber oleks jäänud ära, kui oleks mõni lihtsalt lasknud selle kuju pisut teissuguse teha ja "tarkadel" riigipeadel poleks olnud vaja selle mahavõtmisega oma võimu näidata. Pigem näitasid nad sellega kui madal on nende inteligentsus,

"Oleks" oleks aknast alla kukkunud, kui "Poleks" poleks persest kinni saanud

mada
-

Mees
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 15:20 Reply With Quote
Lord666, äkki täpsustaksid...

... mismoodi praegu näitasid riigijuhid oma madalat intelligentsi?

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 18:31 Reply With Quote
minu arvamus on, et õieti tegid, kui austada sõdureid , kes langesid sõjas, siis tuleks teha nii et kõiki, oli ju sõda vend tapab venda ja vahet pole kus poolel eesti sõdur surma sai, ainuke asi mis veel teha tuleks on ka võtta maha NL poolt püstitatud oma sõdurite ausambad, et ei oleks mingite okupeerijate austamist.
aga saksa sõduritele nagu ka NL sõduritele mingeid ausambaid püstitada on KURITEGU mu meelest.

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

lendajapoiss

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 18:53 Reply With Quote
Läbi ajaloo on eesti targad juhid oma raffa huvides ja välismaale hea mulje avaldamiseks tarku otsuseid teinud ! siinjuures pean silmas (ainult!) selle kivi mahavõtmise meetodi valikut ... ja ikka leidub sellele takkakiitjaid,kasutatud vägivald tekitab ju nendes ka tegija tunde!

hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 20:42 Reply With Quote
parts oleks võinud ausamba püstitamisele "ei" öelda kaks nädalat tagasi, hetkel tekib paratamatult tunne, et meeletu lömitamine käib selle va ameerika ühendriikide ees... nii nagu nemad ütlevad, nii ka "meie" valitsus teeb

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

kontorihiir
..umbusklik...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.09.2004 kell 20:47 Reply With Quote
no minumeelest pole siin midagi vaielda...õhtustes uudistes oli kõik selgelt näha...ja mina usun inimesi, kes rääkisid, mitte poliitikuid....
igastahes oli kuidas oli, kuid sellist aktsiooni inimeste vastu ei õigusta miski....
nõustun hestia arvamusega....

Karlsson Katuselt

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2004 kell 08:30 Reply With Quote
Kõik osapooled käitusid pisut ülepingutatult.

1) Saksa sõjaväe ridades eesti vabaduse eest võidelnud meestele tuleb au anda küll. Nemad ju ei teadnud, mis rezhiimi ridades nad tegelikult võitlevad, nende eesmärgiks oli vabadus. Selles mõttes ei ole tegemist väiksemate kangelastega ui need, kes vabadussõjaas võitlesid.

2) Praeguses situatsioonis SS-lase mundris meest kujutav ausammas panna on härja nina ees punase rätiku lehvitamine. Madissonil pole kunagi mõõdutunnet olnud. Ausammas oleks võinud olla, aga mitte ss-lasega vaid kasvõi liblika ja lillega. Ausambale ei anna tähendust ausambal olev kuju vaid mõte, milleks ausammas on püstitatud.

3) Valitsus pingutas üle mahavõtmise aktsiooniga. Ühes Eesti maanurgas asuvat väikest sammast nimetada rahvusvaheliste pingete tekitajaks vmt... see on rumalus. Kui seda sammast lasti avada, oleks tulnud lasta ka sel eksisteerida. Varem tehtud lollust üritati heaks teha veel suurema lollusega. Eks me ole oma lolli valitsust väärt, ise me nad sinna kohtadele valisime.

4) Pronkssõdur võiks sellest kõigest hoolimata paigale jääda. Paljugi, kelle poolt püsitatud, aga pronkssõduri kõrvaldamisega langeme me samale tasemele kui need, kes lasksid okupatsiooniaja algul kõrvaldada Eesti vabadussambaid. Tõele au andes tegi Punaarmee hr. Schickelgruberi vastu sõdides head tööd. Ma ei imestaks, kui meie absoluutselt kõigile meeldida püüdev valitsus nüüd pronkssõduri kuskile mujale paigutab (Lihula omaga sarnase aktsiooni saatel).

Andri
Kasutaja

Registreeritud: 27.02.2004
Viimane külastus: 15.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.09.2004 kell 09:51 Reply With Quote
Mada! Ma ei ole sinuga nõus! Ja üleüldse, see kõik näeb välja, kui Moskva poolt kinni makstud oleks. Just sellisel viisil monumendi maha võtmine õhutab rahutusi ja vandalismi aktsioone mälestuskivide (punastele) vastu. Just selline provotseeriv valitsuse käitumine annab lõpuks Venemaale järjekordset võimalust mainida "fashismi soosiva EW" ja esitada järjekordseid nõudmisi. Ja oskagi midagi muud oletada, kui võim on (endiste?) punaste käes.....

See oli minu (hetke)arvamus.

Epukas
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 22.06.2004
Viimane külastus: 27.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2004 kell 01:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: madu
Mälestusmärgid/ausambad on üks asi. Koerte, gaasi ja kumminuiadega enda rahva vastu minek on teine asi.
lendajapoisiga nõus - seda mahavõtmist oleks saanud ka teistmoodi. Eelneva selgitustöö ja läbirääkimistega. Päevavalges. Inimlikul moel.

arvan samuti, et kui oleks asi toimunud päevavalges, etteteatatult, oleks asi palju valutum olnud. ausamba enda vastu polnud minul küll mitte midagi. peaksime ju elama demokraatlikus riiigis v midagi sellist?

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2004 kell 09:43 Reply With Quote
Igatahes on kogu lool hetkeseisuga hästi vastik maitse man. Saanuks ka vast teisimoodi. Aga vaja ju kõigil pildile mahtuda

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Uss
tross

Registreeritud: 12.05.2004
Viimane külastus: 6.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2004 kell 22:10 Reply With Quote
Jätan puudutamata selle ausamba mahavõtmise - oli nagu oli, saanuks teisiti jne. Aga mina kui suhteliselt pealiskaudse ajaloohuviga inimene ei saa aru ühest asjast. Kuidas oli võimalik Saksa sõjaväe ridades Eesti vabaduse eest võidelda?

marx
Kasutaja

Registreeritud: 19.04.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.09.2004 kell 22:11 Reply With Quote
Kui selle mälestusmärgi vastu oleks Partsil ja ta jüngritel algul kohe midagi olnud, poleks seda lastud paigaldadagi, järelikult käituti hiljem tallalakkujalikut, keegi herr andis sm. Partsile korralduse ja hopsti ausammas maha kasvõi vere hinnaga. Loo moraal järgmine et järgmisel sellise võimalikul aktsioonil tuleb eestimaalasel igaksjuhuks molotovi kokteili tagataskus hoida. Kõige hullem ongi kui oma riigijuhte enam usaldada ei saa.
Ja üldse kogu see Partsi ja jüngrite jõuk pangu end põlema...
Niikui tegelikuse keskuse saatejuht ütles: otsigu omale teine rahvas kus korda luua.
Tagasiastumisest iseenesest on tal veel vähe lootust, ta peaks võimalikult ruttu siit eestimaalt kaduma seltsimeeste juurde idas..

vantark
algaja

Registreeritud: 02.04.2003
Viimane külastus: 4.01.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.09.2004 kell 01:07 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Uss
Jätan puudutamata selle ausamba mahavõtmise - oli nagu oli, saanuks teisiti jne. Aga mina kui suhteliselt pealiskaudse ajaloohuviga inimene ei saa aru ühest asjast. Kuidas oli võimalik Saksa sõjaväe ridades Eesti vabaduse eest võidelda?

Nu sedasi saab, et tol hetkel, kui sõda käis oli Eest ju okupeeritud NL poolt st osad sinisilmsed eesti talupojad arvasid et kui nad võidavad venelasi koos sakslastega, siis saab ka eesti vabaks, teine variant oleks olnd, et nad poleksid seda teinud, arvan et parem, kuna saksamaa ei võitnud ja kui nad "oleksid võitnud, siis oleks nemad meid okupeerinud, ainult ühed tahtsid venelaste orjad olla, st neid otseselt sunniti vene sõjaväkke astuma, nii et ega ei tahtnud aga teised jälle eelistasid olla sakslaste orjad, kummal õigus, kes teab, vaba olla on parim

I saw a birdie in the sky, it made a poopoo in my eye, Im not mad and I dont cry, Im just glad that cows can´t fly

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0201530 sekundit