Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: kus harjutada autosõitu?
cc
Friik

Registreeritud: 04.06.2009
Viimane külastus: 28.04.2020
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.06.2010 kell 10:01 Reply With Quote
Ma tahaks näha, mis moodi teie sõitsite, kui esimest korda rooli taga istusite.
View User's Profile View All Posts By User
Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.06.2010 kell 14:17 Reply With Quote
aitäh, Sirli, infi eest!
&
good point, cc.

ma hääl meelel harjutaks muidu tyhermaal, aga söiduõps käseb tänavatele minna.

önneks midagi hullu pole senimaani juhtund, nyyd juba kiirendus oli täna ka täitsa norma, varem olen jäänd toppama veits, kuigi väikestel teedel. a eks ta aegamööda saab selgeks, julgust tuleb juurde...tundub, et valisin hea kooli, õpetaja on igatahes väga kannatlik ja rahuliku närviga. olen muidu kuulnud/lugenud igasugustest kogemustest erinevatest koolidest.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.06.2010 kell 21:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: cc

Lugupeetud cc
Ma ei sooviks muidugi kasutada väljendit -Aga meie ajal kuid sinu postitus sunnib seda.Meie ajal ei kupatatud sõiduõpilasi peale auto käivitami omandmist tänavatele sõitma.Selleks olid väljakud ja õppesõiduplatsid.Peale sõiduoskuse omandamist mindi tänavale -kusjuures mitte südalinna vaid äärelinna.Oma kogemustele tuginedes ja liikluses pidevalt liikudes võin täitsa kindlalt väita et hetkeeestis puudub täielikult selline asi nagu sõiduõpetus.Vähemalt tema heas mõttes.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Leni
Friik

Naine
Registreeritud: 02.12.2005
Viimane külastus: 8.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.06.2010 kell 00:33 Reply With Quote
Free, minu meelest "teie ajal" saadi load 5 min "eksamiga", kus paluti keerata korra vasakule ja siis kaks korda paremale tühjadel tänavatel ja oligi olemas.

Pärast omandasite vilumust ikka liikluses, kuigi load juba käes. Ei?

(Tegelt tõsiselt, siis auto valitsemine platsil ei võrdu liiklusvõimelisus tiheda liiklusega tänaval tekkivates olukordades ja viimast ongi oluline õpetada. Platsisõit on muidu täitsa ette nähtud ka, aga tänaval ei saa panna pahaks õppesõiduautosid, sest kujutad sa vastasel juhul ette neid lubadega tüüpe, kes olles "omandanud sõiduoskuse" kusagil lagedal väljal ja äärelinnas tulevad kenasti ilma õppesõidumärkideta ja üksinda tln kesklinna oma värskeid lube kasutama?)

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 30.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2010 kell 14:05 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Marla
Sissi84, kas see Arkist juhendaja tunnistuse ostmine käib kohapeal, st ei pea ootama umbes kuu vms? Lihtsalt minna Arki ja kui juhendajal pole rikkumisi jne, saab tunnistuse põmst probleemideta kätte?

Aitäh juba ette!

Ootasime vist jah nädala või nii. Nad kontrollisid tulevase juhendaja tausta.
Pärast seda läksime Arki maksime ca 300 krooni ja kohe kirjutatigi valmis. Minu juhendajal polnud rikkumisi seega probleeme ei tekkinud. Asjad mida peab kaasa võtma tuleb vaadata Arki kodulehelt enam mitte ei mäleta.

Ära võta südamesse! Võta suhu ja sülita välja.
Elu on nagu lehm, pidevalt saab pulli!

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2010 kell 22:01 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Leni
Free, minu meelest "teie ajal" saadi load 5 min "eksamiga", kus paluti keerata korra vasakule ja siis kaks korda paremale tühjadel tänavatel ja oligi olemas.

Pärast omandasite vilumust ikka liikluses, kuigi load juba käes. Ei?

(Tegelt tõsiselt, siis auto valitsemine platsil ei võrdu liiklusvõimelisus tiheda liiklusega tänaval tekkivates olukordades ja viimast ongi oluline õpetada. Platsisõit on muidu täitsa ette nähtud ka, aga tänaval ei saa panna pahaks õppesõiduautosid, sest kujutad sa vastasel juhul ette neid lubadega tüüpe, kes olles "omandanud sõiduoskuse" kusagil lagedal väljal ja äärelinnas tulevad kenasti ilma õppesõidumärkideta ja üksinda tln kesklinna oma värskeid lube kasutama?)

Leni
Selleks et 5 minutiga load saada tule esialgu sõitmine enesele ja sõiduõpetajale ette näidata.Juhtimisoskus tekkib muidugi kogemustele tuginedes ja pidevalt liikluses olles.See muidugi ei tähenda ,et selleks kohaks peaks olema noorele sõitjale ülejõu käivad kohad mis ummikuid põhjustavad.
Muuseas
Selleks et seda 5 minutist eksamit teha tuli päris mitu kuud enne kursustel asjaga tegeleda.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

ariita
Friik

Registreeritud: 20.04.2006
Viimane külastus: 5.03.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2010 kell 01:10 Reply With Quote
Oma esimesed autot roolist juhtides sõidud tegin isa süles. Tema jalad hoolitsesid tallaludade eest ja mina selle eest, et auto teel sõidaks. Kui jalad hakkasid juba pedaalidele ulatuma, lubas isa mul suvel ka heinu koju vedada
metsakutsa
Auväärne Kasutaja

Mees
Registreeritud: 03.07.2004
Viimane külastus: 4.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2010 kell 01:23 Reply With Quote
Minu esimesi sõite oli vanaema ziguliga, mis lõppes külili kraavis.

Eks hunt vaatab ikka metsa poole...

ullike
naiivitar

Registreeritud: 10.10.2002
Viimane külastus: 2.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.08.2010 kell 09:45 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Leni
saadi load 5 min "eksamiga", kus paluti keerata korra vasakule ja siis kaks korda paremale tühjadel tänavatel ja oligi olemas.

Täpselt nii oligi Vbl kulus aega natuke vähem Küsisin eksamineerijalt, kas on vaja panna ka III käik või piisab teisest. Kuna ei tulnud mingit juttu a la "liiklusvoo takistamine" (sest liiklust seal ju ei olnudki), siis sain oma load kätte II käiguga kõrvaltänavatel vaikselt tödistades ja ennast tagurpidi parkimisruudule sättides. Ei ole minu asi arvustada, miks ta nii lõdvalt võttis.
Aga tõsi on ka see, et sõidukoolis oli sõiduõpetaja mulle kõige tihedama liiklusega kvartalis teinud paarkümmend ringi vasakpöördeid. Kui esimesel korral selle keerutamise, vist kolm ringi, lõpetasin, siis käed värisesid täitsa korralikult
Aga kus praegu autoga tutvust võiks teha - kuskil linnast väljas on ju ikka mingeid roobastega tühermaid, kus proovida saaks.

Ole õnnelik selle üle, mis sul on - siis on sul palju, mille üle õnnelik olla.

Iiri vanasõna

Murakaraba
*'*'*'*'*

Naine
Registreeritud: 15.06.2010
Viimane külastus: 18.10.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2011 kell 18:33 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Marla kas keegi oskab täpsemalt öelda, millised osad autokoolis läbitakse?
st 1. - platsil algteadmised (sidur, pidur, gaas)
2. - liiklus väiksematel teedel.
3. - liiklus suurtel teedel (sh ringsöit, suured ristmikud jms).
4. - plats - boxid ja slaalomid jms.
nii?
kaua teil aega läks, mitu söidutundi, et asjadega korda saada?...kas ja kaua olite enne söidukooli minekut harjutanud söitu?

5. - sõit pimedal ajal linnast väljas (kaugtulede harjutamine). Minu käidud autokoolis oli see õpe ka.
Kohustuslikele sõidutundidele tegin sama palju lisatunde juurde. Enne sõidukooli minekut harjutanud ei olnud, kui, siis paar korda vast.

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2011 kell 20:39 Reply With Quote
Niipalu kui mina olen oma kogemustele tuginedes märganud sobiksid selleks elava liiklusega sõlmed ja eriti tipptunni südalinnast väljuvad trassid.Vähemalt seal nad midagi teevad-nimetame seda siis hea fantaasia korral õppesõiduks.
eerik2
kollane koer

Registreeritud: 04.09.2005
Viimane külastus: 12.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2011 kell 20:49 Reply With Quote
Puutusin mingi aeg selle teemaga väga tihedalt kokku. Kahjuks tõesti kasutavad väga paljud sõiduõpetajad tehnikat - viska vette, küll õpib ujuma. Minu meelest suht vastutustundetu. Kui oled õpetaja, siis pead ka õpetama.. ja järkjärgult.
View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
2mustikas
Friik

Registreeritud: 06.02.2006
Viimane külastus: 4.02.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.08.2011 kell 21:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: cc

Esimest korda olin hoopis linttraktori roolis ja künnipõllul.
Vot see oli põnev....

"Sa pole siin selleks, et rahuldada teiste inimeste hinnanguid ja seisukohti." ( Don Miguel Ruiz )

Myrk

Naine
Registreeritud: 12.02.2007
Viimane külastus: 12.05.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.08.2011 kell 05:45 Reply With Quote
Mina olin ka linttraktori roolis esimesena, kakkusin kange ja käikude nupp oli kuskil esipaneeli küljes
Aga autost oli see nüüd küll väga erinev riistapuu, sai ainult teisega külateedel ja põllul harjutatud, ja kange rebitud. Autosõit jäigi mulle võõraks.
Vene ajal mõni tegelikult ostis load "lammaste" eest, isegi tunnen mõnda sellist tegelast
Siis oli ju liiklus olematu, auto omamine oli rikkurite privileeg, või kui oilid veidi asisem kommunistliku partei liige, no umbes nagu Ansip...
Nüüd on liiklus tihe igal "rotil" oma auto, mida siin viriseda aru ma ei saa, no on teised ajad, no on

Iga inimene on täpselt niikaua elus,
kui mõni olend maailmas temast veel tõeliselt hoolib.

tiivitaavi
Friik

Naine
Registreeritud: 21.12.2006
Viimane külastus: 4.05.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 24.08.2011 kell 13:43 Reply With Quote
Meil oli keskkoolis suur pikendatud kabiiniga GAZ-52.
Käisime linnas sõitmas,Kunderi tänava kandis oli üks õllekas,kus tegelased kannud käes vahtisid ja kommenteerisid ise poolenisti sõiduteel,et neile mitte otsa sõita sõitsin pidevalt ühtede ratastega kõnniteel.Suht koom,auto poolviltu,ise õieti ei näinudki rooli tagant.Peale minu sõitu,tagasiteel sõiduõpetaja korkis Lenska mnt-l õllepudelil korgi lahti.Lühidalt,meeldis mulle rohkem garaa¾iuksi igal kevadel värvida.

Lisaks olid keskoolis ka tööõpetusetunnid alevis,autokatseremonditehases,kus pandi veoautode mootoreid kokku.Ühesõnaga,võin jagaja kaant komplekteerida,silindri kolvile õiges järjekorras rõngaid peale panna,mootoriploki kaanetihendit paigaldada:iga tund olime liinil erinevas etapis.

Sõitma õppisin paarkümmend aastat hiljem,enne sõitsin lubadeta.Selleks ajaks olin omandanud autojuhtimises harjumused,mis takistasid mul autokooli normaalajaga läbimist,lihtsalt õpetaja juuris järjekindlalt võtteid,mis polnud sugugi ohutud.Peale ARK-i eksamit,kadus huvi autosõidu vastu.

http://www.youtube.com/watch?v=fEtwsTfBzLc

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0117440 sekundit