Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Raha kuidas muudab inimest?
Rokky
Algaja

Mees
Registreeritud: 03.08.2004
Viimane külastus: 4.02.2006
Otsib: naist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 15:36 Reply With Quote
Raha kuidas muudab inimest?

Raha mis teeb inimese õnnelikuks kui seda on piisavalt,kuid liiga palju seda on siis see toob palju probleeme ja teeb inimese ahneks?

Peep

View User's Profile View All Posts By User
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 15:52 Reply With Quote
Sageli teeb raha inimese LOLLIKS, VASTIKUKS, ja eelköige AHNEKS! Ja loomulikult, et siis ei kölba "öigel söbral" enam endise tuttavapiiri "kaltsakate ja vaestega" lävida See selline uusrikaste asi rohkem, millest kirjutasin

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

pisikene
Kasutaja

Registreeritud: 07.04.2004
Viimane külastus: 3.02.2005
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 16:43 Reply With Quote
raha üleliigsus või selle puudumine - mõlemad muudavad, kuid sõltuvalt inimesest - kuidas

Elu on mäng, kus pole võitjaid ega kaotajaid

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 16:57 Reply With Quote
Mulle tundub, et teiste inimeste - nende, kel vähem raha - suhtes üleolevaks.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

Pakzmagu
Algaja

Registreeritud: 10.10.2004
Viimane külastus: 3.02.2005
Otsib: naist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 17:50 Reply With Quote
Ülbeks.

Loodus haiseb. Inimese loomulik elukeskkond on asfalt.

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 17:56 Reply With Quote
ma arvan,et kui ma ise komplexe põen,et ei suuda omale luxusliku elu pakkuda,siis ehk on rikkurid jah ülbikud ma võin küll materjaalselt olla vähem kindlustatud , kuid ega ma veel sellepärast inimesena kehvem ei pea olema.

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 24.05.2021
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.10.2004 kell 19:39 Reply With Quote
raha, mis inimene on õnnekombel saanud, nt lotovõiduga ja kui see siis otsa hakkab saama - oi-oi-oi....
oma lihaste sugulaste pealt täiesti tõene näide - ahnus, üle laipade aplus, ülim nahaalsus, lisaks veel ülbus, isekus ning saamahimus levitatud tõepõhjata kuulujutud.... see on muutnud muidu nii lähedased olnud inimesed nii võõraks, nii kaugeks, nii vastikuks....
annaks jumal, et ma kunagi kogemata rikkaks ei peaks saama.... pagan seda teab, kui vastikuks isegi võin muutuda, kuigi raske uskuda, et ää pööran...

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 08:39 Reply With Quote
Pigem tundub mulle, et inimesed ''kardavad'' seda teist, nn. rikkamat ja eeldavad koheselt, et niikuinii on ta ülbe ja ennast täis, ei vaevutagi teda tundma õppida ja tema siseilma vaadata... Omad kompleksid ehk ?!? On meie tutvusringkonnas piisavalt neid rikkureid ja ma küll ei saa väita, et nad on ülbed ja ennast täis, teistest mittehoolivad inimesed.. Loomulikult on neil suuremad võimalused endile ja oma perele kõike lubada, kuid see ei tee neid veel ahneteks ja kõrkideks.. Miks ei peakski nad siis enda võimalusi kasutama, kui nad on need ise välja võidelnud ?!? Miks arvatakse koheselt, et see on mingi eputamine ja klassi näitamine ?!? Miks te ise arvate, et käituksite teisiti kui võimalusi tekiks ? Kõik ei saagi olla ühtemoodi rikkad või vaesed...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

pungel
Algaja

Registreeritud: 28.09.2004
Viimane külastus: 26.05.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 08:59 Reply With Quote
jah minul on õnneks sujuvalt palk tõusnud aga olen näinud tegelasi kelle palk lendab kolmekordseks ja siis ei tea enam kus sellise mehejuures istuda ega astuda..... ilma et sa kuuleks koguaeg seda juttu kuis tema ikka oli vaene ja kui "rikas" ta nüüd on

on ainult 2 asja mis on piiritud. universum ja inimese idiootsus, aga selles esimeses pole ma enam nii kindel.

salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 09:32 Reply With Quote
Muudab ikka. Kuidas, see oleneb täiesti antud isendist. Tuttavate seas kohanud nii häid, kui halbu näiteid. Naerma ajab see, kui meid uusrikasteks pidama hakati. Kõige hullemad jutupaunikud need, kel omal sissetulek palju suurem. Mis sa ikka teed, kui mees ei joo ja kõige suuremat ja uhkemat autot, mida palk lubab ei liisi, siis jääb sutsu lastele kommiraha järgi. Kui see kedagi segab on see puhtalt nende endi probleem. Meelsamini suhtlen materiaalsetele väärtustele mitte tähelepanu pööravate inimestega, saab muud ka rääkida kui "Aga mul on niisugune.....auto, telefon" vmt.
viidik
tütrekesega

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 09:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
...Miks ei peakski nad siis enda võimalusi kasutama, kui nad on need ise välja võidelnud ?!? Miks arvatakse koheselt, et see on mingi eputamine ja klassi näitamine ?!? Miks te ise arvate, et käituksite teisiti kui võimalusi tekiks ?...

Tihiti mõtlen, et kui saan rikkaks, kas ostan siis ka hästi uhke auto ja siis kihutan sellega hästi kiiresti? Ja pargin poe ukse ette, et teised oleksid sunnitud ümber mu auto ringi käima? Ja pargin alati kõnniteele? Ja teatrisse minnes ei pane autot parklasse, vaid kah teatri ukse ette....?

Ja ehitaks võimalikult suure ja uhke maja, mille ümber on hästi kõrge tara ja selle igal nurgal punane silt ERAVALDUS?

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 10:18 Reply With Quote
arvan,et kui igapäevase toimetulemisega erilisi probleeme pole(aitäh taevaisa!) siis ma ei pane seda teise inimese muutusi ja hälbeid (raha küllusest etc) tähele,samas üritan iseenda muutusi tähelepanna ja neid vajadusel korrigeerida!
Rohkem isegi torkab silma see,et inimesed oma viletsas majandusseisus süüdistavad kõiki teisi,mitte aga iseennast....ja mis veel negatiivsem,ei võta peale hädaldamise ka midagi konstruktiivset ette ....!

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

mompsik
Kasutaja

Naine
Registreeritud: 29.11.2003
Viimane külastus: 8.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 12:03 Reply With Quote
minu arust on asi lihtsalt nii, et kui raha palju- siis ei osakgi midagi kindlat enam tahta ja kulutad seda lihtsalt igast mõtetue asjade peale.aga kui raha vähe siis hakkad mõtlma, et peaks raha natuke kokku hoidma et ostaks mõne vajaliku asja.
pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 12:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: viidik
/.../

Tihiti mõtlen, et kui saan rikkaks, kas ostan siis ka hästi uhke auto ja siis kihutan sellega hästi kiiresti? Ja pargin poe ukse ette, et teised oleksid sunnitud ümber mu auto ringi käima? Ja pargin alati kõnniteele? Ja teatrisse minnes ei pane autot parklasse, vaid kah teatri ukse ette....?

Ja ehitaks võimalikult suure ja uhke maja, mille ümber on hästi kõrge tara ja selle igal nurgal punane silt ERAVALDUS?
ma ei mõelnud Viidik nende võimaluste kasutamise all seda, mida sina...tuli nii välja.. Uhket ja uut autot võivad endale liisida mitte kõige rikkamad... ja mõistus/inimlikkus ei kaasne rikkusega... Ahh, tegelt on ikka nii, et troppe leidub meie kõigi hulgas, nii rikaste kui vaeste.. Mind lihtsalt paneb hämmastama see kui suhtumine ongi selline, et rikas=tropp/ülbe/mõistmatu...ja kui eeldatakse automaatselt, et kui sul on raha ja võmalusi, siis tavainimesed polegi sinu jaoks inimesed...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

viidik
tütrekesega

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 12:32 Reply With Quote
Vaata, need rikkad tropid torkavad lihtsalt rohkem silma ja kujundavad arvamust.

Normaalsed rikkad lihtsalt ei paistagi tavainimeste hulgast üldse välja.

Renka
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 07.03.2004
Viimane külastus: 5.04.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 12:41 Reply With Quote
Need kelle on palju raha muutuvad ülbes "vaata ma nii kõva mees ma sõidan kõige uuema mercedesega" jne! Aga on ka erandeid ( mite eriti palju)
N: IKEA omanik (maailma rikkaim mees) sõidab 11 aastat vana volvoga ja elab rootsi kõige tavasemas majas (ei laia rahaga ) .
JA siis on need uus rikkad kes on emmelt ,issilt saanud päranduse või firma kohe tõmbavad ennast õhtu täis nagu kompressor oleks per*es , mis koguaeg õhku juurde pumpab (nende seas on ka erandeid )

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 14:45 Reply With Quote
Raha muudab ebakultuurset inimest ning näib, et selliseid on palju. Vaatan kasvõi siingi, oma kodukandis, ringi ning isegi selles pisikeses kohas olen sattunud selliste momentide peale, mis lihtsalt naerma ajavad. Üks omaenda kõrvaga kuuldud näide - sattusin pealt kuulama kahe naise vägagi avalikku ja üldsusele mõeldudki vestlust. Käsil oli vist mingi remondimehe palkamine, kes aga arvatavasti oma töö hinna üle tingis. Üks naine kiitis siis valju häälega - ma võin kasvõi ta perse ära kullata, mul seda prahti jalaga segada, võin siin kõiki ära osta, ammugi siis teda. Selle teksti ütlemise aegu käisid silmad vilades ringi, et kas ikka kõik möödaminejad kuulsid. Muigama võttis.
Samuti muudab suure rahahulga omamine mõned inimesed väga kitsiks. Siinses kaupluses pannakse hommikuti välja see kraam, mis on tähtaja ületanud ning muidugi on see kraam siis ka tugeva allahindlusega. Igal hommikul käivad meie kohalike rikkurite naised seda kaupa siis rabamas. Ikka ühed ja samad näod kogu aeg. Üsnagi humoorikas minu arvates, nagu seegi, et kümnesendise hinnavahe pärast joostakse kolm kauplust läbi. Keskmik seda miskipärast ei tee, küll aga meie rikkamad. Näib, et raha hulk, ülbus, ihnsus ja rumalus käivad lausa käsikäes. Ehk on see vaid siinse tillukese koha viga. Ei tea, ei oska öelda.

mõtlemine on vahel tervislik

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Registreeritud: 05.07.2004
Viimane külastus: 4.05.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 19:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: viidik
Mulle tundub, et teiste inimeste - nende, kel vähem raha - suhtes üleolevaks.

mina arvan ka sedasi ja kindlasti teeb ahnex

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.10.2004 kell 20:01 Reply With Quote
...aga kust ma niitäpselt oskan ette öelda, et mis raha minuga teeks...Täiesti vale oleks loota, et mittekuimidagi
Tahaks küll väga rikas olla...vist. Aga samas tahaks inimeseks ka jääda...

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2004 kell 08:40 Reply With Quote
..ei oska ka öelda, mida rikkus minuga teeks....kindlasti muudaks välimiselt ...aga sisemiselt jään ju ikka iseendaks....kui ikka pole ülbeks loodud, siis vaevalt et selliseks ka muutma hakkan....miks peaksin?

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

pisimimm
Super Moderator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2004 kell 09:38 Reply With Quote
Hiireke, sina ei peagi muutuma, kogu ilm muutub sinu ümber, sest siis hakatakse sind lihtsalt pidama ülbeks ja ennasttäis olevuseks...kuigi sa ei pruugi seda olla . Miskipärast on paljudel kompleks vähe rikkamate vastu....ja siis üritatakse selle ''silditamisega'' sellest üle olla/saada...

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2004 kell 09:39 Reply With Quote
Njah-ma arvan,see oleneb ka haritusest.Minu tutvusringkonnas vähemalt see nii. A ma ei lase ennast segada eputamisest...ju siis neile meeldib.Kehvasti ennast nende kõrval ei tunne-vaikselt muigan vurru
A ma arvan,et mind ei segaks s.t.muudaks suure raha omamine.Palju auke,kuhu see toppida...

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

salliise
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2004 kell 11:29 Reply With Quote
Tegelikult olen märganud kaht sorti uusrikkaid.
Ühed on kuskilt metsast või vanarauast äkki palju raha saama hakanud ja siis peavad pidusid ja eputavad kuidas jaksavad.
Teised on need, kes saavad kõrget palka ja tahavad selle väärilist elu elada ja siis liisivad ja laenavad maksimaalselt kallid majad autod kokku ja närivad oma kuldses puuris vanemailt saadud koorukesi.
See on lihtsalt kurb. Kõige rohkem on kahju lastest.

linsu
Algaja

Registreeritud: 20.08.2004
Viimane külastus: 14.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.10.2004 kell 11:41 Reply With Quote
mida rohkem raha seda rohkem probleeme ja äkki avastad kui palju nn.sõpru sul ümber on..kaob raha kaovad ka sõbrad ......
salliise
Friik

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2004 kell 00:29 Reply With Quote
Alati öelnud, et pole raha - pole probleemi.
<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0222270 sekundit