Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Raha kuidas muudab inimest?
Nõrgaku
Kasutaja

Registreeritud: 28.11.2003
Viimane külastus: 25.05.2011
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2004 kell 07:21 Reply With Quote
vastama hakates leidsin, et kõik oli pisimimmi poolt juba ära öeldud: paljuski tundub et nö. vaesed võtavad mingi hoiaku ja tõlgendavad igat jõukama käiku rünnakuna enda vastu. paratamatus vist

Out of mind. Back in ten minutes.

View User's Profile View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.10.2004 kell 07:58 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
Hiireke, sina ei peagi muutuma, kogu ilm muutub sinu ümber, sest siis hakatakse sind lihtsalt pidama ülbeks ja ennasttäis olevuseks...kuigi sa ei pruugi seda olla . Miskipärast on paljudel kompleks vähe rikkamate vastu....ja siis üritatakse selle ''silditamisega'' sellest üle olla/saada...

jah, nii võib küll juhtuda....selle peale ma ei mõelnudki.......aga nagu eelpool öeldi : pole raha , pole probleemi

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.05.2005 kell 17:44 Reply With Quote
Mul on palju väga jõukaid tuttavaid ja ma ei ütleks et nad ülbed on, pigem vastupidi, igatahes on nad kõik väga huvitavad persoonid ja keegi pole oma varandust teeninud mingi kuradi lotovõiduga vaid oma ajude ragistamise ja tööga. Ja väike ülbus on tegelikult vajalik, ma toon sellise näite, mul on palju selliseid objekte kus saab kasutada odavat tööjõudu mida on tegelikult lihtne leida ja sa pead olema ülbe et sind kardetaks et iga sura sulle pähe ei istu, mul pole vaja selliseid tuttavaid, nemad on töömehed mina maksan ja ütlen mida teha, töö peab olema tehtud ja ilma vastu haukumata, kas on teist keegi kes oleks väga rahul kui hommikul mingi parmude hord ukse taga sõbramehe poolest viinaraha kerjab ja sind muidu ka pidevalt tüütab, eks tehke proovi korra siis näete kuidas närvid seest süüakse ja sellest ka see ülbus.
Sinna pole midagi parata, see vahe lihtsalt tekib, sama asi vanade sõpradega kellel ei lähe just nii hästi, on väga raske olla seltskonnas ja teha head nägu kui pidevalt käib mingi kadeda ja solvava alatooniga iba, mina olen näinud ainult seda et kellel läheb hästi selle peale ollakse kadedad ja loobitakse kaikaid kodarasse nii palju kui annab, ma näen seda iga päev, nii enda kui väga paljude tuttavate peal. Nii et raha muudab inimesi kohe kindlasti ja igaühel on siin muidugi oma arvamus olenevalt sellest millisesse klassi kuulub.

Mamba
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 06.11.2002
Viimane külastus: 15.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.05.2005 kell 18:20 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: salliise
Tegelikult olen märganud kaht sorti uusrikkaid.
Ühed on kuskilt metsast või vanarauast äkki palju raha saama hakanud ja siis peavad pidusid ja eputavad kuidas jaksavad.
Teised on need, kes saavad kõrget palka ja tahavad selle väärilist elu elada ja siis liisivad ja laenavad maksimaalselt kallid majad autod kokku ja närivad oma kuldses puuris vanemailt saadud koorukesi.
See on lihtsalt kurb. Kõige rohkem on kahju lastest.

Eputamist olen mina näinud just nende keskmiselst natuke allapoole palka saavate meeste seas, neile on oluline kui uus on telefon, et ikka hästi palju raha läheks litside ja pidude peale ja et ikka mingi rullnoka parsa perse all oleks millega puude vahele lennata.

Tegelikult olen mina ka üks nendest kes vanarauaga roppu raha kokku ajab ja tõesti teenib päris hästi ja ma tean selle kandi kõiki suuremaid tegijaid ja me saame kõik väga hästi läbi ja teenime koos aga asi mida ma ei näe on mõttetu priiskamine, keegi ei eputa uute autodega(irv....ainsad uued masinad mida ostnud oleme on mõned veoautod ja traktorid et vähendada transpordi kulusid), minul on 20 aastat vana muskelauto ja ma sõidan sellega teise nii palju veel kui mitte rohkem, ma ostsin selle sest olen sellest alati unistanud mitte et igale suvalisele jobule muljet avaldada, need mehed ei pea enam kellegile midagi tõestama, nad elavad hoopis teist elu, nad viivad täide oma unistusi, on rohkem pere ja töökaaslastega koos, peod on rohkem kitsas ringis, tööpäevad kestavad varavalgest pimedani, polegi aega eriti pidudeks.
Vaata asi on selles et vahe on sees rikkal ja rikkal sina ajad sassi need kaks asja, need kes läbutavad on saanud kiirelt mingi raua müügiga suurema summa raha, joovad selle maha ja on vaesed edasi, arvatavasti pole nad seda rauda ise ostnudgi, lihtsalt sülle kukund kolhooside ja vene sõjaväe ajast, on nähtud selliseid vendi küll, meie tavaliselt ostame sellistelt. Ja tead et on veel palju ülitõhusaid ärisid millega miljoneid teenib, palkmajaehitus, kiviaiad, rookatused, kinnisvaramüük ja rent, tööd on palju, ole ainult mees ja tee tööd, siis võibolla saad kunagi teada, mis tunne on olla rikas

Tigger
Kasutaja

Registreeritud: 30.04.2004
Viimane külastus: 24.05.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.05.2005 kell 18:35 Reply With Quote
Mambal pikk jutt ja head mõtted. Teenimisel ja teenimisel on vahe tõesti vahel. Kurb vaadata neid, kes suht kergelt raha kätte on saanud ja siis lausa ogaraks muutuvad
muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 17.06.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.05.2005 kell 19:33 Reply With Quote
Raha muudab ehk kõige enam inimese harjumusi ja elukvaliteeti.
Mõne inimese teeb siiski lolliks kah, aga õnneks on need vist erandid.

JoanMadou
pixie

Registreeritud: 22.11.2004
Viimane külastus: 10.10.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.05.2005 kell 21:51 Reply With Quote
Mina arvan et raha ei muuda inimest.

Usun hoopis, et määrav on inimese enda suhe rahaga. On selliseid inimesi kellele on raha ilmatu-üüratu-tähtis asi. Ja need inimesed moodustavad ühtse grupi, olgu nad siis vaesed, rikkad või vahepeal. Kui nad on vaesed siis on nad kindlad et rikkurid on kõik ülbed ja raha ebaseaduslikult kokku vedanud või vähemalt mitte rikkust väärt. Kui keskmised siis proovivad näida rikkamad kui nad on ja vaesemad sõbrad jäävad ukse taha. Seda sorti rikkad ongi ülbed ja maailma nabad, räägivad tänaval kõva häälega per*ede kuldamisest jne. Raha neid ahneks ei tee sest nad lihtsalt on seda.

Teises äärmuses on need kelle jaoks raha suurt tähtsust ei oma. See ei tähenda et nad ei püüaks elus edasi jõuda ja head elu tunda saada. Kuid ka vaestena on nad õnnelikud ja ei põlga rikkaid. Ja kui nad rikkaks saavad siis ei löö see neile pähe - kuna raha pole neile esmatähtis siis ei tule nad selle pealegi et nad järsku suurema rahakoti pärast paremad inimesed oleks...

minu pisike teooria siis...

Let's go save the world guys!

Lii001
õnnelik ja endaga rahul

Registreeritud: 20.04.2003
Viimane külastus: 27.08.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 08:49 Reply With Quote
Tee rahast endale jumal ja ta kiusab sind nagu kurat

Ärge kunagi pyytke muuta asju, mis teist ei olene...

alar
Kasutaja

Registreeritud: 23.02.2004
Viimane külastus: 4.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 15:37 Reply With Quote
arvan kah, et raha puudumine on probleemiks paljudele ning selle olemasolu veel suuremaks probleemiks. enne teenisin vähe elasin vanematega koos ilusat tudengielu... lausa muretu oli... nüüd maksan liisinguid, laene, üüre, kommunaale ja pean veel loomi ja mitut autot ning tahan süüa kah ja ausalt, igatsen selle vaikse tudengielu järele kui ainus mure oli piibu popsimine ja piisava õllekoguse omamine....
tegelikult raha mind ei muuda, pigem muudab see minu harjumusi, et pean nüüd tihti ja rohkem tööl käima ning muretsema et kõik makstud saan..... raha on röövinud tegelikult küllaltki palju mu vabadusest ning nüüd leian end harva sõpradega plaadimäelt väikses õlle ja tubakauimas....

hannes63
Otsimas püüdmatut...

Registreeritud: 19.03.2005
Viimane külastus: 22.12.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 16:46 Reply With Quote
Kindlasti on rahal mõju inimestele, kuid eelkõige on see mõju ulatus seotud inimese endaga...

Tähtis pole tõsiasi, kes sa oled olnud, oluline on kes sa tahad olla.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 17:11 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Rokky
Raha mis teeb inimese õnnelikuks kui seda on ...//

Alustuseks >>>
kahtlen, kas raha TEGELIKULT ikka teeb inimesi õnnelikuks. Muidugi võidakse arvata, et rahas peitub heaolu.
Aga kas ka tegelikult?
(ise pole kunagi raha *fenomenist* aru saanud. noh, aga samas, alles laps olen ju. & idealist.)

------------------------------------
Ei saa sedasi yldistada, et suur raha teeb ylbeks. Oleneb ikka indiviidist! Tean isiklikult "rikkureid", kes on nö väga hea südamega. Kuid on nähtud ka *ylbikuid*(iseasi on see, kas just roheline paberilipakas upsakaks on muutnud).

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 4.04.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 19:55 Reply With Quote
Tsitaat muinasjutu lõppudest:"sai pool kuningriiki, abiellus kuningatütrega ja nad elasid õnnelikult elu lõpuni". Väga ebausutav, kuid võimalik. Või oli elu lühike ja lõpp vägivaldne.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 22:17 Reply With Quote
Küsimus:
Kes on teie arust rikas?
Kui palju peab olema minimaalne summa et inimene võiks ülbama hakata?Palun pakkuda midagi reaalset)

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 26.03.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 22:24 Reply With Quote
Praktiliselt iga asjaga on nii, et kui teda on üleliia, siis võib ta hakata probleeme tekitama. Inimloomus kord juba on selline, et äärmustes hakatakse teistmoodi käituma.
Mina arvan samuti, et raha peab olema piisavalt. Kui teda on vähe on probleem, ning kui teda on palju on samuti probleem. (on-ne sai viimassesse lausesse palju sry).

Deiviidas
Hundi aaria ooperist Tagahambad

Mees
Registreeritud: 12.12.2003
Viimane külastus: 26.03.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 22:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Küsimus:
Kes on teie arust rikas?
Kui palju peab olema minimaalne summa et inimene võiks ülbama hakata?Palun pakkuda midagi reaalset)

See on iga inimese puhul individuaalne summa, millest alates ta muutub imelikuks/või ei muutu. Ühest joont (summat) ei ole võimalik siin ilmselt tõmmata.

Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.05.2005 kell 22:29 Reply With Quote
Summa suurus on suhteline nähtus. Asotsiaal leiab 25-ka ja tunneb, et on rikas. Mõnele tarvis rikkuseks rohkeid miljoneid, mõnele asju täis tuubitud korterit, mõnele kaltsukatest ostetust pungil riidekappe, mõnele kullast kulinaid tonnide kaupa kaela ja sõrme. Kellele mis rikkuseks on.

mõtlemine on vahel tervislik

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0209560 sekundit