Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Kõlblik kuni/parim enne
Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 18:13 Reply With Quote
Kõlblik kuni/parim enne

Kas jälgid poes, et ostukorvi maanduv kaup ei oleks kõlblikkusaega ületanud või parim enne kas möödanik või väga ligi? Ja kui näppu jääb näituseks varasema kuupäevaga kohuke, kas teavitad sellest kapluse personali?

Vahel on mõned aegunud tooted eraldi kärusse pandud ja müügil allahinnatuna. Kas vahel sihid ka sellest valikust midagi või sa põhimõtteliselt broken toidukaupa ei osta/ei söö?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 19:13 Reply With Quote
Ma kodus vahest marukurivihane kui rahad niigi otsakorral ja laste lemmikuid kreeme ja snakse ostes kodus avastan, et "parem siiski enne ylehomset ää syya"
Noja siis homme neid ei sööda kindlasti ja ylehomme need prykasse lendavadki Piima ja selliste niigi kiirelt riknevate korral ikka tsekkan kuupäeva, no nendega tavaliselt pole nii häda kui "eilset söön homme", kuna tavaliselt palju häid retsepte sellisteks puhkudeks on kuhu nats tilgastanud koor/piim sisse kokata
LISATUD: Meite kandis aegunut ei myyda korvides, no tavaliselt kui mul sihtotstabeliselt vaja midagi mingi toidu jaoks, siis tsekin kyll, kus-mis poole hinnaga (tänase päeva kaup siis).

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

View User's Profile View All Posts By User
salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 20:02 Reply With Quote
Varemalt vahel sattus mõni libedapoolne vorst või kasukas sulatatud juust, kui kohalikust maapoest ostsin. Siis käisin ikka ütlemas, et see asi oli jama. Kogemuse põhjal jälgisin hoolega kuupäevi.
Viimasel ajal harjumus linnast Säästukast tuua ja pole kordagi probleeme olnud. Ei viitsi enam kuupäevi ka vahtida, üleaja kaupa reeglina ei osta. Eile sõin tegelikult üle päris mitme aja Kalevi ¹okolaadi, poole hinnaga, sest oli mõni nädal üle läinud. Täna siplesin terve päeva ringi ja häda ei miskit.
Täna tegin pannkooke, sest keegi oli jätnud terveks päevaks piima välja, ikka juhtub. Kui ise ei söö pistavad kassid koerad kanad kinni. Maa inimese eelis.

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 20:05 Reply With Quote
Leivariiulist otsime küll neid kuupäevu väga hoolikalt - meil peidetakse ju uuemad leivad vanemate alla ära - et jumala pärast keegi uuemaid leibu enne ära ei ostaks.

Muuga on nii nagu on, tavaliselt unustame vaadata neid kuupäevu ja tihti ostame vorsti, mis peale kojujõudmist kohe halvaks läheb. Näe, ei oska inimene oma vigadest õppida!

Ja need allahinnatud toiduga kärud on viimasel ajal poodides nii ära peidetud, et ei leia neid kergesti üles...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

mada
-

Mees
Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 4.12.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 27.10.2004 kell 21:53 Reply With Quote
Enamjaolt ei vaata, vaid piimatoodete puhul vahest kiikan. Küll aga vaatan, kust mida võtan... Nimelt kiputakse igasugu gaasipakendites olevaid lihatooteid riputama külmletis konksude otsa, ja kui võtta sealt kõige pealmine, siis on üsna kindel, et see rikneb isegi varem, kui best before näitab... seega võtan veidi tagantpoolt - juba pealevaadates on singil/vorstil värvivahe.

Viimati ühes väiksemas poes saia valides leidsin, et kogu partii ühte teatud sorti saiu oli kenade roheliste hallituslaikudega kaetud, kuigi säilivusaeg alles päevadekaugusel oli... Seda mainisin küll müüjale, kes kohemaid need saiad müügilt ka ära koristas.

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 12.12.2019
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 07:21 Reply With Quote
Pidevalt ei jälgi. Tavaliselt hakkan kuupäevi vahtima pärast seda, kui jälle mingi mäda koju olen vedanuud aga peagi ununeb see ja haaran jälle järjest riiulilt

Elu on ilus !

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 07:30 Reply With Quote
Sama nagu muhhin - kui ikka juppa aega pole hallitanud pähkleid või kehva maitsega kohukest koju sattunud, raban ikka riiulist selle, mis juhtub...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 07:55 Reply With Quote
Piim on toode, mille parim enne tähtaega ma väga hoolikalt vaatan. Sest kui piim on isegi kergelt tilgastanud, mina seda juua enam ei suuda.
Piimatoodetel jälgin üldse hoolikamalt neid tähtaegu.
Muidu ma ei vaata ..

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage OTSINGUT

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 12:37 Reply With Quote
Üldiselt ei jälgi eriti.Mis kiirelt ka ära kulub-seda enam.Nojah-kui millegi otsa satun-tõstan lärmi.Ma mõtlen juba riknenud kaupa.Mõnedel asjadel on tavatult lühike säilivusaeg aga toode kindlalt korras veel.Mingeid liha -ja piimatooteid vaatan rohkem, kui muud kaupa.

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

marliin
Kasutaja

Registreeritud: 29.07.2004
Viimane külastus: 19.11.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 12:46 Reply With Quote
Ei vaata eriti kunagi neid parim enne kuupäevi ja seepärast ka aegajalt tassin aegunud kaupa koju...
lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 12:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Kas vahel sihid ka sellest valikust midagi või sa põhimõtteliselt broken toidukaupa ei osta/ei söö?

Põhimõtteliselt ei osta/ei söö!

Postitus muudetud, meeskond. Palun püsida teemas!

Killagal
Kuskil mujal

Registreeritud: 21.11.2003
Viimane külastus: 19.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 13:14 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
Vahel on mõned aegunud tooted eraldi kärusse pandud ja müügil allahinnatuna. Kas vahel sihid ka sellest valikust midagi või sa põhimõtteliselt broken toidukaupa ei osta/ei söö?

Sellega on selline teema, et "kõlblik kuni" kaupa EI tohi alla hinnata.(Aga seda tehakse ikkagi) Need tuleb letist ära korjata. Sest nad lihtsalt ei ole enam kõlblikud. "Parim enne" kaupadega on aga nii, et nad on ka pärast parim-enne möödumist mingi aja kasutamiskõlblikud ja need tohib alla hinnatult müüki panna. Sel juhul peab juures olema silt, et neil on parim enne möödunud jne.

Kui leiate letist sellise kauba, mis ei peaks seal olema, siis viisakas on sellest kaupluse personalile teada anda. Aga kui see on selles poes krooniline ja te olete õel inimene, siis võib ka tarbijakaitsesse pöörduda

/me on näinud, kuidas kaupluse juhataja ja vahetuse vanem ennast taharuumi peidavad, kui üks kindel tädi poes tiirutab ja kuidas allahinnatud "kõlblik kuni" kaup kästakse kõige tühisematel müüjakestel ära korjata.. märkamatult

Mina näiteks vaatan kuupäevi..ja leivad-saiad võtan tagantppolt ja kui miskit mäda, tõstan kisa ka tõsiselt ebameeldiv klient

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 28.10.2004 kell 15:51 Reply With Quote
Oleneb ka poest kas ma vaatan kuupäevi või ei. Maardus vahin ma neid hoolega. Kui ikka näituseks pool aastat üle märgitud päeva veel margariini müüakse, küll odavalt, aga ikkagi, siis tasub olla ka teistes asjades tähelepanelik. Aga nendega siin asjust juttu teha .. mõttetu ja vägagi.

Aga jah, tegelikult on ajapikku sellest kjuupäevade vahtimisest saand harjumus. Ja nii libiseb pilk ikka peale.

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Registreeritud: 05.07.2004
Viimane külastus: 4.05.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.10.2004 kell 12:12 Reply With Quote
ei käi poest toitu ostmas, nii et pole nagu probleemi
meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.10.2004 kell 12:30 Reply With Quote
Ohoh, elad sa siis öhust ja armastusest

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.10.2004 kell 15:38 Reply With Quote
ei ole eriline kuupäevade jälgija ja miskipärast ei õpi ka oma vigadest kui tähtaja ületanud kaupa koju olen toonud, et siis järgmisel korral hoolikam olla...

lisades killagal'i jutule: parim enne kaupa tohib eraldi välja tooduna saalis klientidele müüa kuni kolm kuud peale märgitud kuupäeva ümbersaamist

ise koju sellist kaupa küll reeglina ei too, ent kaubanduses töötajana on tihtipeale hea võimalus nt eelmise kuupäevaga liha saada poole soodsamalt ning torti kuni neli korda soodsama hinnaga

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 25.11.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 29.10.2004 kell 17:14 Reply With Quote
pisteliselt ikka jälgin mida ostukorvi panen.
seda enamasti siis, kui mingi apsakaga kauba olen saanud.
ja parim enne:sellega olen kana küpsetuskotis õige soodsalt nõnda saanud.
kui muidu annan ta eest välja 60 eeki, siis samal päeval kehtivuse lõppedes vaid terve kana eest 20- 30 krooni.

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

püsimatu
püsiväärtustaja

Registreeritud: 07.09.2003
Viimane külastus: 9.07.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.10.2004 kell 16:09 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: hestia
kaubanduses töötajana on tihtipeale hea võimalus nt eelmise kuupäevaga liha saada poole soodsamalt ning torti kuni neli korda soodsama hinnaga

Seda tordiasja olen vahest mõelnud, et neid ju ikka jääb üle...aga mis kelaaeg see allahindlus siis tehaks, sest ma pole kunagi allahinnatud torte poes näinud...ja vaevalt et omatöötajad neid kohe siis massiliselt ära ostavad...või ostavadki?

Tulnud eluteatrisse, istume rumalalt seljaga lava poole. Näeme kullatud sambaid ja kaunistusi, jälgime rahvast tulemas ja minemas, ja kui tuli lõpus kustutatakse, siis küsime endalt hämmeldunult:mis on kõige selle mõte?
R.Tagore

meryli
LEBO

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.10.2004 kell 16:19 Reply With Quote
Nyyd tuligi meelde yks tooohutult hea asi kulinaarialetist Nimelt Eestis ju möned tunnid enne sulgemist salatid poole hinnaga-kui öhtul kylad tulemas siis pole ju vahet, kas ostad hommikul, hoiad kodus öhtuni, vöi ostad siis poest öhtul ja poole hinnaga
Muide-saladuskatte all vöin öelda, et pood kus Soomes tööl olin, viis laup. öhtul salatid mis alles jäid kylma, head isu esmasp. hommikul, samas teine pood myys tund enne sulgemist poole hinnaga ja siis visati täis vaagnad komposti

hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.10.2004 kell 18:53 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: püsimatu
Tsitaat:
kaubanduses töötajana on tihtipeale hea võimalus nt eelmise kuupäevaga liha saada poole soodsamalt ning torti kuni neli korda soodsama hinnaga

Seda tordiasja olen vahest mõelnud, et neid ju ikka jääb üle...aga mis kelaaeg see allahindlus siis tehaks, sest ma pole kunagi allahinnatud torte poes näinud...ja vaevalt et omatöötajad neid kohe siis massiliselt ära ostavad...või ostavadki?

kuupäeva kukkumise päeval, õhtupoole.... ja tihtipääle ostavad tõesti oma töötajad kõik ää, enne kui asi laost saali jõuab

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

lendajapoiss
meeskond on nii tark ja hea, et mu ära bännis!

Registreeritud: 17.06.2004
Viimane külastus: 15.11.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 30.10.2004 kell 21:10 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: püsimatu
Tsitaat:
...ja vaevalt et omatöötajad neid kohe siis massiliselt ära ostavad...või ostavadki?

kuupäeva kukkumise päeval, õhtupoole.... ja tihtipääle ostavad tõesti oma töötajad kõik ää, enne kui asi laost saali jõuab

Huvitav kuidas see võimalus nende keha ümbermõõdule ja seksuaalelule mõjub?

see kommentaar oli 100% sarkastiline ja seniilse vanamehe(48) irisemine ja iseenesest mõistetavalt läbu!

sungirl23
isepäine kaksikupreili

Naine
Registreeritud: 05.07.2004
Viimane külastus: 4.05.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.11.2004 kell 19:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
Ohoh, elad sa siis öhust ja armastusest

ei ela õhust ja armastusest, mul sellex teised inimesed, ise ostan poest igasugu teisi asju nagu näitex komme, krõpse....
aga kui vaja on leiba ja saia osta, siis ikka vaatan...

Lycette
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 20.10.2004
Viimane külastus: 6.05.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.11.2004 kell 19:36 Reply With Quote
Liha- ja piimatoodetel hoian oma kotkapilgu peal koguaeg Teiste suhes nii hoolas enam pole
ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2004 kell 10:25 Reply With Quote
Ega eriti ei vaata küll seda kuupäeva. Leiba/saia valin selle järgi, mis katsudes pehmem tundub ja sellest mulle piisab. Üldiselt usaldan müüjat, kuna ostan tavaliselt suurematest ketipoodidest (olgu ta siis Rimi või Selver või misiganes). Teisalt olen ka kindel, et kui täna see kuupäev kukub, siis homme veel kaup lootuseltult mäda kah ei ole.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2004 kell 20:10 Reply With Quote
Saia-leiva puhul jah katsud käega. Aga piimatoodetega on lihtsam ämbrisse astuda. Aga mõnel pakendil on see tähtis kuupäev kas peidus või kehvasti loetav. Siis ma parem ei osta küll.

See "parim enne" küll ei tähenda veel, et asi kohe järgmisel päeval sant oleks, aga kui ikka poes müüakse jogurteid, mille "parim enne" jääb mitme kuu taha, siis ma ei tea .. Mina seda proovida küll ei julgeks. Pealegi on see sellisel juhul säilitusainete pomm niigi. Kohalik pood siin müüb vahel seda kraami niiviisi. Ja vanavanemad, kokkuoidlikud nagu nad on, on toonud väikestele lastele. No minu lastel jäävad sellised hõrgutised küll söömata.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0215828 sekundit