Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3  >>
Autor: Teema: Kool ????
tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.11.2002 kell 21:48 Reply With Quote
Haridus on ikka palju kõrgemal tasemel kui minu ajal oli, kui koolis käisin. Ka õppimine rohkem IN, kui varem. Aga sellega on kaasnenud ka palju suurem koormus õpilastele. Ega enam suurt lullilöömiseks aega pole, kui ikka hästi ja tulemustega õppida tahad. Ja seda mitte ainult gümnaasiumi osas vaid ka juba algkoolis.
Aga suhted noortel omavahel koolis, on läinud palju-palju jõhkramaks Niisugust jõhkrust, peksmist, tagakiusamist jne sel ajal küll polnud, kui mina veel kooliteed astusin. Ja ei mäleta, et teise klassi junsudel oleks probleeme olnud suitsetamisega ja seda poolel klassil, mitte paaril õpilasel

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

View User's Profile View All Posts By User
pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 16.11.2002 kell 22:26 Reply With Quote
Kooliti on suhtumised ja tase siiski väga erinevad. Mul poeg on kahes erinevas koolis käinud... selle põhjal võin võrrelda.
Lühikokkuvõttena....Esimeses oli õppimine täielik tabu. Kui õppisid viitele, siis olid teiste kiusata ja peksta. In oli olla kaabakas.
Teises, kus ta praegu käib, on õppimine kõige olulisem. Muidugi tuleb ka ette kaklusi, nad siiski ju poisid. Kuid mitte õppimise pärast. Sellest koolist lihtsalt kahtedega visatakse välja.Ja tasegi väga kõrge. Ma ennast juba kohati ikka väga rumalana tunnen oma poja kõrval Kuid lapsed peavadki vanematest targemateks saama. Ja seda probleemi, et tal kodus liiga palju õppida oleks, pole veel olnud. Enamus koolivabast ajast ta arvuti taga on, kui just parajasti jälle kuhugi sõpradega ei torma. Õppimas näen teda kodus suht harva. Kuid linna olümpiaadidel nii mõnedki head kohad ta kinni pannud
Saa nüüd siis aru, on see koolis käimine raske või kerge....
Muidugi on ka nende koolis probleemiks suitsetamine ja narkootikumid... Need pahed on kahjuks juba igale poole sisse roninud Kuid see vast ikka kodust oleneb, kas laps suudab ei õelda või läheb vooluga kaasa....

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2002 kell 09:12 Reply With Quote
Koolist saab palju tuttavaid. Ülikoolist saab ka kaasa tutvused, millest kasu. Üldjuhul koolikeskkond on suhteliselt muutumatu, vahendid on erinevad. Nõrgemaid kiusatakse, pekstakse, pannakse omavahel "trahve" kaela, hoobeldakse oma autodega kooli ees/taga (ja kui noorelt ), kes on head õppurid, langevad tõesti vahel terrori ohvriks, aga mõned saavad "kokkuleppele" ja vastutasuks mahakirjutamisvõimaluste jm. eest tehakse katust (keegi ei puutu), peksmine ja väljapressimine ongi ehk peamine nuhtlus, teine nuhtlus on kiuslikud õppejõud, neid ikka mõned koolikeskkonda satuvad. Ja siis nendepoolne võimu kasutamine. Mäletan kuidas üks ebastabiilne eesti keele aine õppejõud (naisterahvas) kättemaksuks tervet klassi hakkas terroriseerima (püüa sa vaielda hindamise osas irw), kui paduviielised tõinama hakkasid, siis tasapisi avaldati direktori poolt survet ja natuke tõmbas tagasi osa õpilaste kohalt.
Mäletan kuidas lõpetamisel ja pildistamisel viidi suur peotäis ohakaid ja takjaid talle lillede asemel ja siis nuttes minema pani irw, õppejõud... (aga oli ka karme aga lahedaid ja erapooletud õppejõude, meenutan helgelt).

Eks natuke saab koolis õpitud ka, aga peamine on tutvused eluks ajaks ning kui oled selle terrorisüsteemis whatever staatuses isikuna olnud, siis edaspidises elus pole nii roosade prillidega ja juba kannatad igasugu jama paremini välja.

Kuigi üli-õppuritel head võimalused kuskile kõrgele jõuda, olen palju vaadanud-kuulanud omaaegseid ja ka vanemate inimeste klassikokkutulekute jutte ja tuleb välja tendents, et Ca. keskpärase v. isegi madalama õppeedukusega (hindenumbritelt) tegelased on suht. kõige "kaugemale" tihti saanud. Paduviieliste seas on nii kuldpäid kui ka sõna - sõnalt pähetuupureid ilma mõtlemiseta. Mõni "3-4" - line ei olnud viieline seetõttu, et tal olid muud huvid ja tegemised ning õppetöö käis kiirkorras nõ. korraks pilgu peale viskamisega. Lisaks tean isiksusi, kellel 5-6 klassi haridus üleüldse praegu, aga ise firmaomanikud ja jõukad tegelased -> oma olemusega on elust läbi löönud.

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2002 kell 12:10 Reply With Quote
Ray...nüüd asjad paljudes koolides natsa teisiti läinud. Näiteks minu poisi klassis tõrjutakse just neid, kes ei viitsi õppida ja algul teisi kiusasid ja üldse niisugused kaagi tüüpi. Poisi klassis on suht IN õppimine ja need kes õpetajale vastu hauguvad ja õppida ei viitsi...nendega tegemist ei tehta. Kuna mul sugulane vanemates klassides õpib, olen kuulnud, et seal umbes sama. Hädas ollakse ainult nn "rikkurite" lastega...need "juhuslikult" varem koondati ühte klassi. Ja neile pole küll muu oluline kui raha ja ülbamine ja õpetajad suht hädas nendega. Muide seal klassis oligi suureks probleemiks, et pooled klassist suitsetasid juba teises klassis. Ja see oli päris tõsine probleem. Kuidas nad selle lahendasid...ei tea...pole huvi tunnund.

Ülikool üldjuhul on hoopis teine asi. Seal juba inimesed kohati mõtlevad ja teavad mida tahavad elult. Aga noh...ei oska eriti sel teemal rääkida...pole ise õppinud seal Sellest muidugi kahju

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2002 kell 12:12 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Ca. keskpärase v. isegi madalama õppeedukusega (hindenumbritelt) tegelased on suht. kõige "kaugemale" tihti saanud. Paduviieliste seas on nii kuldpäid kui ka sõna - sõnalt pähetuupureid ilma mõtlemiseta. Mõni "3-4" - line ei olnud viieline seetõttu, et tal olid muud huvid ja tegemised ning õppetöö käis kiirkorras nõ. korraks pilgu peale viskamisega. Lisaks tean isiksusi, kellel 5-6 klassi haridus üleüldse praegu, aga ise firmaomanikud ja jõukad tegelased -> oma olemusega on elust läbi löönud.

See kipub nii minema mõnikord jah...
Kuid oht tahaplaanile elus jääda kimbutab neid, kes oma head hinded tänu pähetuupimisele saanud. Neil on juurdunud arusaam, et istun maha ja hakkan tuupima, küll selgeks saan... kuid elus ei löö enam läbi tuupimisega. Elus vaja enam pealehakkamist, kiiret reageerimist, oma isiklikku mõtlemisvõimet.
Kuid siiski mingil määral ka koolist saadud teadmisi. Ilma selleta võib küll ehk raha kokku rabada, kuid kas ka seda säilitada suudetakse, nautida ja elult midagi enamat tahta kui lihtsalt punnis rahakotti ning l****kesi enda ümber....
Mingi osa siiski koolil on inimese mõttemaailma arendajana, tunnistame me seda või mitte. Kas või selles, et inimene ise end edasi suudaks arendada, selles vallas mis koolis puudu jääb.

Tom25
romantik

Registreeritud: 16.09.2002
Viimane külastus: 22.11.2002
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2002 kell 12:28 Reply With Quote
Kooli teema on huvitav, eriti, mis puudutab õpetamise poolt. Õieti, mida õpetada, millele suurem rõhk panna?
Koolis tegeletakse ju õieti kahel suunal, teadmiste jagamise ja omandamisega ning mõtlemisoskuse kujundamisega. Koolide ja õpetamismetoodika suurim viga on see, et liiga suurt rõhku pannakse teadmiste omandamisele ja mõtlemisoskuse arendamine jääb teisejärguliseks. Siis võib juhtuda see, et noor on nagu entsüklopeedia riiulil. Teab tohutu palju erinevaid fakte, aga ei oska nendega õieti midagi peale hakata. Ma olen selliseid küll ja küll näinud. Küsi mida tahad, kõike teab, aga ta ei oska eristada olulist ebaolulisest ja põhjust tagajärjest. Puudub loogiline ja abstraktne mõtlemine. Samas teine oma nappide teadmistega saab suurepäraselt hakkama, sest teadmisi saab kiiresti juurde hankida, kui mõtlemine on korras. Mõtlemisoskust on hiljem raske ümberkujundada.

homme on veel parem

tiina
Administrator

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 17.11.2002 kell 17:10 Reply With Quote
Mõtlemisoskust võiks küll koolis rohkem olla. Kuid asjad palju paremaks läinud, kui varem olid. Tegelikult peaks seda juba varakult nii kodus, kui lasteaias õpetama hakkama, sest koolis see juba tiba hiljaks jäänud. Kui ikka alles koolis sellega algust teha, siis väga raskeks läheb. Kui enne kooli kõik sulle näpuga ette näidatud ja ette/taha ära tehtud, siis kool ei suuda kah päris seda tööd ära teha.

Poisiga mul oli niisugune probleem. Kui tema lasteaias käis, olid kasvatusmeetodid ja õppekava lasteaias hoopis teistsugused ja koolis oli tal eneseväljendusoskus kogu aeg 4. Lihtsalt ta ei osanud midagi oma sõnadega jutustada ega ise mõelda. Loomulikult olin ka mina selles süüdi, sest ka mina ei osanud seda talle õpetada. Ja kui aus olla, ei tulnud selle pealegi. Nüüd ikka asi veidi paranenud ja natuke on seda mõtlemisvõimet tulnud, kuigi võiks parem olla. Aga nüüd juba puberteedi iga kipub peale tulema ja see hoopis lapsel pea sassi ajab

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 16:42 Reply With Quote
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=4677399

Väike Delfi artikkel kommentaaridega.

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 22:39 Reply With Quote
kõik mis seal kirjas on olnud idamast-aadamast,midagi uut.
ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.12.2002 kell 12:26 Reply With Quote
lugesin eile kohalikust lehest kuidas Lihula koolis tüdruku läbi peksti. Täna oli artikkel SL Õhtulehes ka. Jube.....Direktori ja ültse õpetajate suhtumine sellese paneb mõtlema et seal vohab korrupsioon. Lugesin ka kommentaare....leidus ka klassiõe oma olema, rääkis et peksja tüdrukud ja dire saavad hästi läbi. Tundub et selle pärast venitatakse karistamisega. Istun ja mõtlen et jumal tänatud et ma Lihulas ei ela, muidu peaksid minu lapsed sinna kooli minema.
morten
Kasutaja

Registreeritud: 19.01.2003
Viimane külastus: 15.02.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 31.01.2003 kell 12:35 Reply With Quote
mina õpiks nii kaua kui võimalik!!!! õppida on meeldivam kui tööd teha.
PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2003 kell 13:24 Reply With Quote
Mina nt. käin kahes koolis korraga - TPSiss ja TKT-umis. Tööl käin ka täiskohaga. Täitsa mõnus on. Ainult, et seltskondliku elu ei ole. Hea kui mehega õhtul suhtled ja süüa teed, muidu aga kogu aeg magaks. Nii väsinud aga mis teed edasipürgimise tung on nii suur.
pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2003 kell 13:35 Reply With Quote
/me lõpetas oma koolitee juba 1997.aastal - kõrgkooli ja siiani olen väga rahul, et selle jalge alla võtsin. Nüüd küll hetkel taas käima ei tahaks hakata, nii igapäevaselt, kuid koolituste vastu tunnen küll huvi Ja kõigile, kel see küsimus ees, kindlalt valida kool ja õpingud !!!

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2003 kell 16:18 Reply With Quote
Ma arvatavasti üritan surmani õppida ..
Aga jah .. kahju, et enam gümnaasiumis õppida ei saa..
Mõnes mõttes oli nii tore ja ma tean, et oleks palju paremini hakkama saanud, kui sain ..
Aga näed .. ei olnud piisavalt iseloomu ..
Ja kuna keegi ei palunud teha ... ei kontrollinud ega ka hoolinud .. siis läksin seda rada, mis oli kergem ..
Nüüd kahetsen .. aga nüüd olen ka vanem .. siis ei osanud asju õige väärtusega hinnata ..
Nii, et .. õppida on vaja .. mitte teistele aga just endale

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 7.02.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2003 kell 19:07 Reply With Quote
/me üritab kah sel aastal kõrgelt harituks hakata. Kui kõik plaani järgi läheb, tuleb mul kevadel diplomit kaitsta - kui ei, siis sügisel
Mara
Olgu jääv meile päike!

Registreeritud: 11.12.2002
Viimane külastus: 29.10.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 16:26 Reply With Quote
mulle meeldib igasugune kool...algkool,keskkool,ylikool,elukool whtvr...

Parim vibukytt siinpool Uuraleid...

epp
Tige Kull

Registreeritud: 04.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2016
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 18:29 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: N1X
Mida arvad koolist?? kas nõme vms..lähed sa edasi õppima või teed midagi muud

ma arvan et kool ei ole nõme..ma arvan et pigem mõne õpetaja ja õpilase suhtumine kooli on nõme!
Ja ma arvan et ma lähen ikka edasi õppima kui ma san.. kui just hinded lubavad.. aga eelkõige vaatax ikka mõnda kooli edasi.. ja kui ei õnnesti siis.. kas.. tööle v kuhugile mujale

Ärge uskuge midagi sõna-sõnalt.
Ärge eitage midagi täielikult.
Kahelge ja otsige tõde.
Olles leidnud hingerahu,
tunnete ära ka tõe.

Lotake
Kasutaja

Registreeritud: 25.02.2003
Viimane külastus: 6.10.2010
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 18:39 Reply With Quote
Koolis on hea käia, saab looderdada kui parasjagu sessi pole ja üldse on seal lõbus.
Mõtlen hirmuga aja peale, mil peab endale tööd otsima hakkama ja siis iga päev mingi 8 tundi tööd tegema. Hetkel tundub see küll õudusunenäona.

michelle
ERILISELT OHTLIK INIMENE

Registreeritud: 21.11.2002
Viimane külastus: 12.07.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.02.2003 kell 20:08 Reply With Quote
nõme nüüd kindlasti mitte...omal ajal sai kõva pea ja rumaluse tõttu pooleli jäetud, nüüd juba ootan kangesti et millal sügis tuleb, saan paberid õhtukasse viia 11 klassi. nu vaja lõpuks omale ka jalad alla saada, kaua sa teiste kulul elad. vahepeal juba jõudnud palju tööl käia mitmes kohas ja madala palga eest alandusi taluda ja last kasvatada jne.
kool ikka nii vajalik, pealegi olen tüdinenud sellest aastast mis kodus olema olen pidanud, ongi vaheldust.

Marla
Friik

Naine
Registreeritud: 04.11.2002
Viimane külastus: 23.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2003 kell 17:12 Reply With Quote
kool jah wõiks rohkem justnimelt panna rõhku õpilase isemõtlemisele.
sest lõpuks pole ju tähtsust sellel, mis geograafia õpiku lk 35 ütleb.
wuih, see on ju tobe kui õpilane on fäga heade tulemustega õppetöös, aga ise mõelda ei oska.
enda klassiski mõni selline.

köhh, ja mulle on öeldud, et ma olen
lolliks läinud, kuna minusugune wõiks wiieline ka olla. kui ainult tahaks. aga ma ei ole ju. wiieline. muudkawajateha.oh teate isegi, tyypiline teenage behaviour.
fitsu faja.

aga ma ei tea weel seda, kas peaksin õppima minema. ülikool pole just koht minusugustele. kuigi teadmiseid omaksin kyll palju ja rõõmuga.
huwitab.
enesewäljendamine.
kärsitujaisepäineproblemaatilineasjandusolenka.
skiso.

Barbar
Kasutaja

Registreeritud: 21.10.2002
Viimane külastus: 25.03.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.03.2003 kell 20:26 Reply With Quote
Kool, krt juba lasteaias oli ju igav, teooriat võid ju saada, kui tuupida viitsid, aga praktika on küll liialt kesine ja ülikooliga oli hoopis nii, et need, kes keskkooli medaliga lõpetasid ja ülikoolis alkoholi ei tarbinud said eksmati. /ME tõstab pudeli ja tänab, et ülikooli jaox ikka niipalju alkoholi jäi, et selle ära lõpetasin

Born to walk against the wind

Laurikas
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 17.03.2003
Viimane külastus: 4.08.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.03.2003 kell 23:19 Reply With Quote
koolitee käidud....
tegelikult tahaks uuesti poolelijäetud ärikorraldust öppida... aga arvan, et teen seda vöib-olla omalkäel ja töö k6rvalt...

Dinxu
Külas.

Naine
Registreeritud: 26.02.2004
Viimane külastus: 9.07.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2004 kell 13:42 Reply With Quote
Kool... ei meeldi, aga see ei tähenda veel midagi. Lõpetan gümnaasiumi ja siis võimalikult paljudesse koolidesse edasi, lootes et ma leian endale "selle õige" elukutse, mis minule rutiinseks ei muutu.
Lootes parimale.
Kool on etem kui koristaja töö(loodan, et kedagi ei solva- töötan ise vabal ajal koristajana{sest vaba aega liiga palju sel aastal})

People have the right to be stupid. Some people abuse that privilege.

Adaro
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2004
Viimane külastus: 1.02.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2004 kell 15:13 Reply With Quote
Minul on koolist praegu kõriauguni. ei meeldi ta mulle üldse kohe Olgu öeldud, et gümnaasiumiga tegemist.

Selline tunne tekib, et meie klass on mõnele nagu isiklik peksukott või midagi sellist. Oleks veel, et asja eest...

Mina võtan seda lihtsalt tõenäoliselt liiga raskelt, aga taevas teab, et ma ei kannata karjumist. Lihtsalt absoluutselt igasuguse tuju võtab kogu päevaks ära. Muuhulgas võtab ära ka tahtmise koolis käia

Ja siis tuleb kusagilt jälle mingi tarkpea välja ja ütleb, et gümnaasium on vabatahtlik ja me ei pea seal olema, kui me ei taha. Onju võibolla mina tahan, aga siis tuleb jälle mingi välja ja sõimab paari patukoti pärast kogu klassi idioodikarjaks, lisaks veel mõni ilus sõna ja samas paralleeliga käitub nagu inglike taevast.

No ajab vihale, öelge mida tahate, aga ajab vihale ja mõjub ikka väga rängalt igasugusele soovile seda ainet õppida

Mina olen igatahes väga õnnelik, et ma järgmine aasta lõpetan ja tagasui tulen AINULT oma lemmikõpetajaid vaatama. VOT. Teiste peale silm ka ei pilgu.

Vihma sajab nii ausate kui ebaausate inimeste kaela, kuid peamiselt ausate, sest ebaausad varastavad ausate vihmavarjud ära.

(Parun C. S. C. B. of Colwood)

Adaro
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2004
Viimane külastus: 1.02.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 15.05.2004 kell 15:15 Reply With Quote
Aga peale gümnaasiumi vaatan, mis saab. Eks ma proovi ikka nii paljudesse kohtadesse sisse saada, kui võimalik ja äkki näkkab ja leiangi midagi sellist, mis tõesti-tõesti huvitab

Vihma sajab nii ausate kui ebaausate inimeste kaela, kuid peamiselt ausate, sest ebaausad varastavad ausate vihmavarjud ära.

(Parun C. S. C. B. of Colwood)

<<  1    2    3  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0163431 sekundit