Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Miks karta surma!?
preester
Algaja

Registreeritud: 02.02.2005
Viimane külastus: 8.04.2005
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 16:24 Reply With Quote
Miks karta surma!?

Valgust kõigile!

View User's Profile View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 16:25 Reply With Quote
hmmm..eitea mis tast karta?

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 16:27 Reply With Quote
Sellepärast, et siis jäävad mu lapsed ilma emmeta...

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

Pioneer
Kasutaja

Registreeritud: 08.04.2003
Viimane külastus: 21.04.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 16:36 Reply With Quote
Mina ei karda. Kunagi tuleb ta nagunii arvatavasti möödapääsmatult ja hetkel pole see probleem päevakorras. Pigem on probleem, kuidas elu kõige mugavamalt elatud saaks

/ Kes aitab sinu kõrvatagust sügada, selle juttu on ka mõnus kuulata /

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 16:42 Reply With Quote
Siis on tore,kui siin surmapelgureid pole.Järelikult julgetakse siis ka elada,mis on tegelikult suurem probleem.Kuigi hirm on omane inimloomusele,muutub ta mingis doseeringus takistavaks teguriks,blokeerib vähemal või suuremal määral arengu.

Valgust kõigile!

anahid
südamlik ja sügisene

Registreeritud: 02.07.2004
Viimane külastus: 20.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:16 Reply With Quote
Enda surma ei kardagi...tegelt siiski, sest jube mõelda, et enam kunagi neid inimesi ei näe...

Asjast rääkimine ei tee veel asjameheks.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
renet
Friik

Registreeritud: 28.12.2003
Viimane külastus: 18.07.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:20 Reply With Quote
Enamus inimesi, kes räägivad, kuidas nad surma ei karda, pole üldjuhul kunagi surmale silma vaadanud, nad tihtipeale lihtsalt ei tea, mida nad räägivad. Neid, kes tõesti surma ei karda, on oluliselt vähem, kui neid kes väidavad, et ei karda.
Ma pole ka surmaga silmitsi olnud ning ma ei tea, kas kardan või ei.

Don't try to teach a pig to sing. It wastes your time and annoys the pig.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:27 Reply With Quote
Tegelikult oled enamusega oma tuttavatest juba kohtunud varasemates eludes ja kindlasti kohtud ka järgnevates ja kuna ratas pöörleb ja hing areneb pidevalt ja on surematu,siis polegi nagu probleemi.Aga kuna meil on kest ,mis paraku ei kesta eriti kaua,siis on mõistetavalt sellest kahju lahkuda.Ja kuna puudub enamasti kontakt oma "kõrgema minaga",siis on ka teadmatus.Ja just see hirmutab.Ja polegi tõesti midagi karta,ring hakkab otsast peale ja kestab seni,kuni hing oma arenguks enam füüsilist keha ei vaja ning jätkab kausaaltasanditel.

Valgust kõigile!

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:34 Reply With Quote
Aga kuhu sa selles ringkäigus jumala paigutad kas iga ringi algusse või lõppu.Ja kas põrgusse sattumine vahepeal ka banni paneb või jääb lihtsalt istuma mingiks ajaks kui eriti halb mingisugusel ringil olid.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Adaro
Kasutaja

Registreeritud: 20.01.2004
Viimane külastus: 1.02.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:46 Reply With Quote
Arvatavasti keegi otseselt ei kardagi surma ennast, inimesed on alati surnud, sureme meie ja surevad järgmised ka, minu meelest tekitab hirmu pigem võimalus, et see surmaeelne aeg on piinarikas, tekitab palju valu ja kestab kaua. Mina igatahes kardan kohutavalt just seda, et kui kunagi minu aeg tuleb, siis enne on veel jubedad valud...

Vihma sajab nii ausate kui ebaausate inimeste kaela, kuid peamiselt ausate, sest ebaausad varastavad ausate vihmavarjud ära.

(Parun C. S. C. B. of Colwood)

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:58 Reply With Quote
See jumala ja põrgu värk on pisut keerulisem ja pikem teema ja pelgan,et minu nägemus asjast pole eriti vastuvõetav mõnele,milleks siis ärritada.Tegelikult on ka endale asjad veel suht segased ja õppida veel küll ja küll.
Valude kohta ei oska eriti öelda,ilmselt vahel ikka on.loe surmakogemuste kohta,rahu pidi saabuma päris ruttu,kohe,kui toimub kehast väljumine.

Valgust kõigile!

anahid
südamlik ja sügisene

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 17:58 Reply With Quote
Aga samas surmahirmu on ka vaja, sest mõelda, mis siin maailmas toimuks kui keegi ei kardaks selle tagajärjel oma/kellegi teise elu kaotada.

Elu kui selline on väga palju väärt ja inimene oma madalal arengutasemel ei mõistaks kunagi seda väärtust kui seda talle lihtsamaks poleks tehtud nn surmahirmuga.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 18:09 Reply With Quote
Ehk tõesti on seda hirmu vaja,selle peale pole mõelnudki.Seda on ju näha musulmanide näol-nende püha sõda "t&#347;ihhaad"ju lausa sunnib neid sõtta minemast ning ennast ohverdamast,saavad ju siis kohe paremasse paika.Ja teevad tõesti absurdseid tegusid ,hoolimata endast või teistest.Hirm surma ees neil tõesti puudub.Ehk keha hakkab mingil hetkel protestima,aga sellest saavad üle.

Valgust kõigile!

anahid
südamlik ja sügisene

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 18:19 Reply With Quote
Jah, samas enesetapjad loodavad ju ka pääseda selle elu kannatustest teadmata, et õppetund kordub järgnevates eludes niikaua kuni kord ära õpitakse ehk siis kuni leiab muu viisi probleemi lahendamiseks kui loobumise elust.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 18:48 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anahid
Jah, samas enesetapjad loodavad ju ka pääseda selle elu kannatustest teadmata, et õppetund kordub järgnevates eludes niikaua kuni kord ära õpitakse ehk siis kuni leiab muu viisi probleemi lahendamiseks kui loobumise elust.

Just nii see ongi,et tuleb probleemid püüda lahendada,muidu ei õpi.Kui lahendamist väldid,siis õppetund kordub,ainult pisut teisel moel.Ja kordub seni,kui oled õppetüki omandanud ja pääsed edasi järgmisse klassiOmal kogemused ja äratundmised täiesti olemas-ja need kolakad muutuvad järjest valusamaks,kuni ükskord lõpuks aru saad.

Valgust kõigile!

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 19:39 Reply With Quote
võibolla oleks õigem öelda et surma me ei karda,sest asju millest puudub ülevaade ei saa karta.Me lihtsalt ei aksepteeri temas paratamatust meie kui momendil elavate inimeste suhtes.Tean ,et inimene kes on teadlik oma surmas muutub teatud momendil surma suhtes ükskõikseks ja tal on absoluutselt savi ,mis temaga edasi toimub.Tekkib meeletu antipaatia.Muidugi on raske leppida olukorraga ,et sind homme võibolla enam ei ole,kuid kui oled selle enesele selgeks mõtelnud siis on ka su suhtumine surma teistsugune.

anahid
südamlik ja sügisene

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 19:41 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
võibolla oleks õigem öelda et surma me ei karda,sest asju millest puudub ülevaade ei saa karta..

Samas hirm teadmatuse ees on võibolla isegi hullem...

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 20:04 Reply With Quote
teadmatuse ees mingit hirmu pole,isegi meeldib nii.Ma isegi ei avaks raamatut kui sealt oleks võimalik lugeda mu edasisest saatusest.Teadmatus on suuremale osale inimestest meeldiv sest sa ei tea mis sind ees ootab.Palju oleks neid inimesi kes ei hakkaks tõmblema kui teaksid seda nn x tärminit,mil sa enam ei eksisteeri.Kas tõesti võid anda pea selle nimel et oled ka homme foorumis-vaevalt mina küll mitte.See mida sa ei tea ei saa sulle haiget teha.

Mõni sõna ka preestrile.Ma olen teatud sinu seisukohtadega vägagi nõus ja aksepteerin neid täielikult.Kui räägid hingede ringikäimisest siis võib see ka olla teatud määral tõsi ja ilmselt ka paljudele vastuvõetav ja aksepteeritav.Kuidas siis mõista neid jutte mis puudutavad me esivanemate koduskäimist ja kohtumisi hingedega.Isiklikult kummitusi sellise vormis ei usu absoluutselt(selle väiteks piisavalt kogemusi ja kokkupuudet surnute ja kõige selle juurde kuuluvaga)Kas siis hing ei ringlegi pidevalt vaid istub kuskil pangas ja ootab oma taassünni aega.Kuidas saab vastasel juhul ta käia oma eelmise ringi tuttavate juures ja olla uuesti sündinud-puudub nagu loogika.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 20:56 Reply With Quote
freeler
Ei ole päris pädev,aga üht-teist tean.Need,kes siin ringi kollavad,ei ole alati üldsegi hinged,vaid energiakogumid,milledel puudub omaette teadvus või tahe.siis on veel need hinged,kes on jäänud erinevatel põhjustel pidama madalamatele astraaltasanditele,neidki võime tajuda mõnikord.Siis energiakogumid,mida juhitakse kellegi poolt,kas siis teadlikult või tahtmatult(enamus poltergeiste).Hoopis midagi muud on teated ja sõnumid kusagilt või kelleltki.Tihti need just seda ongi-meid lihtsalt püütakse õpetada kausaaltasanditelt,kuhu hinge. loomulik areng neid viib.Siis veel energeetilised vampiirid,mis vajavad eksisteerimiseks energiat ning lüpsavad seda nõrgestatud indiviididelt(alkohoolikud,narkomaanid,ka suitsetamisega toidame midagi või kedagi).teema tohutult lai ja avar,sama nagu meile nähtav maailm.siis tulevad veel teised dimensioonid,kust aeg-ajalt midagi sisse või välja lipsab.

Valgust kõigile!

freelancer
Küünikust vahikoer

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 21:21 Reply With Quote
Lähtudes sinu isiklikust seisukohast,saan ma aru nii,et hauatagust elu ei eksisteeri.Seda sel põhjusel,et meil lahkunud hing ei oma aega sellega tegeleda.Ta sünnib uue inimesena ja seda juba sõltuvalt tema eelmises elus sepistatud koodi alusel.
Ma võin muidugi eksida kuid millegipärast tunnen ma su maailmakäsitluses orientaalseid suundi ja uskumusi-kas on nii.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 21:32 Reply With Quote
Idamaades on neid asju lihtsalt alati teatud rohkem kui "vanas maailmas",ristiusk blokkis ju kõik ära,kõike seletati jumalaga ning tema tahtega.ning kui sul oli mingi teine nägemus asjast,olid paras tuleriidale.Seetõttu euroopa ongi sensitiividest suht tühi,järjepidevus on hävitatud.Ja meie pisike eesti-kui palju on siin igasugu nägijaid,tervendajaid,muidu teadjaid.Just seetõttu,et meie õnneks sellest laastamisest pääsesime.Budismis on palju omast minule,aga ma ei poolda ühtegi religiooni,olen sellega ilmselt varasemalt liialt palju tegelenud,nagu mulle on öeldud.

Valgust kõigile!

Dinxu
Külas.

Naine
Registreeritud: 26.02.2004
Viimane külastus: 9.07.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 22:51 Reply With Quote
Ma ei karda surma vaid valu. Olin ise raskes autoõnnetuses ja kõige hullem oli valu...
Ma arvan, et surma ei ole vaja karta.

People have the right to be stupid. Some people abuse that privilege.

preester
Algaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.02.2005 kell 23:07 Reply With Quote
See ei tundu ehk vastuvõetavana,aga me loome ise enesele kõik mis meiega juhtub.Jutt oli õppetundidest,avarii oli üks nendest.See pole karistus halbade tegude eest nagu vahel arvatakse ,vaid just nimelt õppetund,läbi mille on võimalik kiiresti õppida.Omandada see,milleks muidu oleks kulunud tunduvalt kauem aega.Nüüd tuleb vaid enesesse süüvida ja selgusele jõuda,mida sa omandasid nende kannatuste läbi.Ehk oli see kaastunne,või hoopis usk endasse või sallivus .Mida iganes.

Valgust kõigile!

Lumeleopard
Bännitud

Registreeritud: 06.01.2005
Viimane külastus: 21.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2005 kell 06:30 Reply With Quote
Kui loogiliselt mõelda, siis ma ei karda surma.
Vaid ma kardan MITTE ELADA!

habe
mõttetu mölaööbik

Registreeritud: 27.05.2004
Viimane külastus: 28.06.2018
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 04.02.2005 kell 09:38 Reply With Quote
Surma vist ei karda, kuid kardan jätta endast maha liialt palju lahtisi otsi, mis teistele muret võivad tekitada. Samas elada iga elupäeva, nagu viimast, oleks ka ilmselt väga kurnav.

Sõna antakse sellele, kes karjub kõige valjemini.(Murphy)

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0263901 sekundit