Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Korteriühistu
Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 9.08.2015
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2005 kell 17:11 Reply With Quote
Korteriühistu

Küsimus Teile, kes te elate ühistuga kortermajas

Kuidas teil see maja majandamine õnnestub? Kas korteriomanikud leiavad kergelt ühise keele ja kõik on osalised või ristatakse pidevalt piike, ka iga pisiasja pärast? Ning on osa selliseidki, kelle arust on kõik teiste tehtud otsused valed, samas ise nad kah midagi otsustada/välja pakkuda ei taha?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
jll
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 26.12.2003
Viimane külastus: 6.06.2011
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.02.2005 kell 18:47 Reply With Quote
Ühistu on. Enamus otsuseid võetakse vastu korduskoosolekutel kus on vajalik vaid 15 hääelolemasolu (majal muidu üle 90 korteri). Keegi ei viitsi nendel koosolekutel käia kuna kõik toimib. Mõned kisajad on, kuid nad ei ole tõsiseltvõetavad.
View User's Profile View All Posts By User
sinike
Algaja

Registreeritud: 05.02.2005
Viimane külastus: 10.01.2006
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 10:58 Reply With Quote
ooooooooo, minu lemmikteema. iCCC!
Olen ise just ühisuse valitseja ja kohe mitte ei taha sel teemal rääkida.
Edu teile , kel sama amet. !!!!!!

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 11:05 Reply With Quote
meil suur maja , ligi 90 korterit
heal juhul on koosolekutel pooled kohal
siis ka rohkem sajatatakse, et ma teeks paremini
kui esimees siis pakub, et võtke amet üle, siis ollakse vait, kui sukad
majaümbruse/koristamine on kui needus vist kõigile, ollakse kadunud ja keegi ei taha liigutada end ja oma peret
mõeldakse, küll teised koristavad
aga muidu asi toimib tänu majavanemale
raha ühiskassasse läheb maha igal kuul, olenevalt ruutmeetrite arvust ja sellega on katus tehtud, maja seinad soojustatud, uksed ette pandud, radikad surveveega läbi pestud, soojusemõõdikud pandud...kõik polegi enam meeles
teha on seega veel küll, jätkuks vaid tal pikka meelt

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

kodukiisu
kiire putukas

Registreeritud: 01.09.2003
Viimane külastus: 17.10.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 20:05 Reply With Quote
meie majal 45 korterit ja pooled elanikest venekeelsed vanamutid, kelle jaoks ka paarsada krooni kuus juurde maksta on liiga palju.. kujutate siis ette milline näeb välja meie ühistu koosolek - 20 mutti koos karjumas, et ei tee seda ja ei tee teist, las maja laguneb. lõpuks kuidagi ikka saagi kokkuleppele, et maja peale võeti ligi miljon laenu ja pandi uus katus, koridoriaknad ja välisuksed + veel mõned pudi-padid (postkastid, fonolukk jms).
mina enam ühistu koosolekutel ei käigi, sest viimane kogemus oli liiga negatiivne, et vabatahtlikult sinna veelkord minna. olin siis veel rase ja koosolek toimus ühes keldris kus oli megakülm, siis seisime seal mingi tund aega ja kuulasime mutikeste kisa ja mingit venekeelset möla (eestikeelde keegi ei tõlkinud, hoolimata sellest, et paljud protestisid ja nõudsid, et tõlgitaks. meil esimees räägib ainult venekeelt, seepärast ka venekeeles koosolek) lõpuks mina otsustasin, et tulen ära sealt ja siis mees ütles ka, et ahh tema ka ei viitsi seal niisama passida, arutagu siis omavahel ja käigu pärast mööda uksetaguseid eraldi seletamas ja allkirju kogumas..

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 20:22 Reply With Quote
Meil on hea ühistuesimees. See majandab nii, et kõik on korras. Katus-torustik-välisuksed-rõdud kõik vahetatud, peagi tehakse parkimisplats korda/suuremaks... Asja juures halb see, et esimees enam ei viitsi ja lubas mängust välja astuda.

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

helikax

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 28.12.2011
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 21:34 Reply With Quote
Mul majas mingi 200 korteri vist - ei teagi täpselt .. Ostsin korteri mingi aeg tagasi .. Pole kordagi käinud koosolekutel, pole kunagi andnud allkirju ja üldse ignoreerin igat pidi ühistuga kokkupuutumist .. Maksan alati korralikult oma maksud ära ja mind üldse ei koti mida, kus, kes, mismoodi ja millal teevad/otsustavad .. Ei viitsi sellega tegeleda, kuna niikuinii ei jää ma korterisse elama ja seetõttu ei kuluta oma aega ja ajutegevust sellise minu jaoks mõttetu asja peale nagu korteriühistu tegemised .. Nad ise on küll ullult üritanud minuga ühendust saada ja teevad siin omast arust kavalaid trikke, et käivad pisteliselt ja etteteatamata ntx veemõõtureid kontrollimas või midagi .. Aga ka sel juhul on nad lönt-lönt tühjade kätega minema kõndinud, kuna mul põhimõte selline, et kui ikka ette ei teata, siis "mind kodus ei ole" eksole .. isegi sõpradega ..

Vihaku, peaasi et kardavad!

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 23:26 Reply With Quote
kuulun sinna hulka, kes koosolekutest viilib

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.02.2005 kell 23:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: susanna
/.../majaümbruse/koristamine on kui needus vist kõigile, ollakse kadunud ja keegi ei taha liigutada end ja oma peret
mõeldakse, küll teised koristavad
/.../
Oi, vaat see on enam-vähem see asi, mis meil üleskutseid suurt ei vaja. On teatud noor kontingent, kes on selle jubeda laga nii kapitaalselt ära koristanud et lust vaadata. Ise kiputakse igal võimalusel reha-luua-labidaga õuepeale. Ja oi kui ilusaid asju (uhkemast uhkem lilleklump) on rinnuni rohust sirgunud.
Kuigi jah .. omad legendid käivad mittetegijate poolt kah kaasas asjaga .. See on ju nii, et ise ei tee, aga teisele kah nagu anda ei taha ..

Phantom
Universaalnahaal

Mees
Registreeritud: 05.05.2003
Viimane külastus: 17.12.2015
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2005 kell 07:58 Reply With Quote
Meil on suur üristu. MIski üle 200 korteri vist. Väga asjalik esimees. korra olen koosolekul ka käinud, aga see jäi osalejate vähesuse tõttu ära. Korduskoosolekule ei jõudnud. Igatahes väga rahul praeguse sisteemiga

Kirglik mittesuitsetaja

viidik
tütrekesega

Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 21.01.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2005 kell 09:08 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: susanna
...
majaümbruse/koristamine on kui needus vist kõigile, ollakse kadunud ja keegi ei taha liigutada end ja oma peret
...

Kojameest polegi taibanud palgata? Meil majaümbrust koristab ikka kojamees ja trepikodasid koristaja! See mõnikümmend krooni iga kuu üürile juurde ei tapa ju jedagi...

Kas keegi teab, kuhu minu pilt on saanud?

susanna
Susanna-I'm crazy loving you

Registreeritud: 02.02.2004
Viimane külastus: 6.09.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2005 kell 17:23 Reply With Quote
viidik, aga see ongi asja juures konks, et kui muidu muu raha läheb ametlikult maja korrashoidmiseks ja selle vastu nagu keegi eriti ei virise, siis koristaja palkamisega läks kisa lahti
ei nemad raatsi kuus veel mingit raha välja anda ja blaa- blaa
lubati suure suuga, et hoiame ise korras ja igaüks võtab siis koju saabudes mingi prahi maast
naljakas on see, et keegi ei liiguta
ja raha ka ei taheta maksta
mingi ükskõiksus valitseb, siunatakse teisi, aga kui uksetaguseid vaadata, siis saad aru, et kedagi ei huvitagi, mis väljas maja ees toimub, kui uksetagust ka ei suudeta korras hoida

et siis nagu ühest otsast nagu toimiks see ühistu värk, aga teisest mitte

Karda inimest, kellel on üksainus raamat./ Bertrand Russel

http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&NR=1

Lola69
Võrrandi muutuja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.02.2005 kell 21:42 Reply With Quote
Kohati on selline tunne, et inimesi on kahte sorti. Ühed mõtlevad kuidas oma elukeskkonda paremaks muuta ja tegutsevad selle nimel. Teised ise ei mõtle, pakutud variante ei pea miskiks ja jumala eest et senti raha asja eest välja käima ei pea. Kui on tegemist millegagi, mida suudaks ka ise ära teha (paraku katust igaüks ise ikka majale peale ei pane, küll aga suudaks koristada veidi majaümbrust), siis ega ei tee ikka küll. Jälle oodatakse teab mis taevamannat, st. et kõik saaks iseenesest korda.

Kuuldavasti esineb ka sellist lähenemist, et maksta ei taheta millegi eest (koristamise töö eest näituseks), ise teeks sama tööd aga vaid siis kui midagi ka makstaks. Veider

S600
Algaja

Registreeritud: 26.12.2004
Viimane külastus: 16.08.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.03.2005 kell 09:02 Reply With Quote
Mul on 8 korteriga ühistu. Esimese korruse korterid rentisin firmadele välja ja teise korruse korterid ehitasin endale kontor-saun-baar-magala. Pole probleeme koosolekutega ega võlgnikega mis olid varem aktuaalsed teemad
versus
Algaja

Registreeritud: 14.02.2005
Viimane külastus: 15.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 20.03.2005 kell 09:51 Reply With Quote
meil on väike maja, 18 korterit. üle aasta tagasi sain kogu selle kupatuse siis oma kaela, seega ühistuesimees. peale kõige muu, pean täitma ka raamatupidaja kohustusi. ja majarahvas on küll väga passiivne. meil käib nii, et kui midagi plaanis teha, mõtlen asja läbi, panen paberile kirja, saadan teated laiali ja mõne aja pärast käin kõik korterid läbi ja võtan alkirjad, et kas asi läheb käiku või mitte. ja kel midagi viriseda tuleb ja teeb seda tavaliselt minu juures. seega arvestan ka seda vastukaja. ja ühisus praktiliselt puudub, asjad liiguvad väga vaevaliselt, oi see ei ole üldse hea amet

Keegi ei tea mis ma tegelikult tunnen. Selle naeratuse taga võib olla palju
muud peale rõõmu...

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Seksperdid | Galerii | Tutvus | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0148561 sekundit