Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
Autor: Teema: Jöulud ja looduslapsed?
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 20:58 Reply With Quote
Jöulud ja looduslapsed?

Et nagu sellist asja siin mötlesin omaette! Kaesin telekast just saadet rohelistest, kelle jaoks on lihasöömine out, karusnahast kasukad, mytsid ja nahkriided out, kus sa jumal sellega, et kuusekese jöuluks tuppa vai särisevat verivorsti ja rulaadi. Et nagu mis siinne rahvas arvab meeletus kuuskede raiumisest ja ohjeldamatus lihasöömisest 101-l eri moel jöulude ajal? (Initsiatiivi sain Tom25 kommentaarist, kus ta nii armsalt kostis pörsakeste ja lihasöömise kohta jöulude ajal+saade telekast)!

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

View User's Profile View All Posts By User
li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 21:49 Reply With Quote
Eestlane olen ja eestlasex jään nigut mind loodi ja imine suurim siga kes kõike sööbÖkoloogiast kui sellisest taipan ma küll aga pritšjom siin maltsa söömine,äkki ma looduskaitse all taime hoopis delikatessix pian

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 21:55 Reply With Quote
võib ju pikalt vaielda aga ikkagi igal aastal minnakse metsa kuuskede järele. Kes ei viitsi ostab poest. Minu arust jõul pole

jõul kui kuuselõhna toas pole.

Tom25
romantik

Registreeritud: 16.09.2002
Viimane külastus: 22.11.2002
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 22:18 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: meryli
... Kaesin telekast just saadet rohelistest, kelle jaoks on lihasöömine out, karusnahast kasukad, mytsid ja nahkriided out, kus sa jumal sellega, et kuusekese jöuluks tuppa vai särisevat verivorsti ja rulaadi. Et nagu mis siinne rahvas arvab ... kuuskede raiumisest ja ... lihasöömisest ... jöulude ajal? ...

Meryli, soovitan teha vahet roheliste ja nende vahel, kes lihtsalt rohelist vahtu suust välja ajavad. Ma ise ka roheline, ei raiu ühtegi puud asjata, ei tapa looma niisama. Kui näen sitasõnni teel selili, aitan püsti, päästan kevadel konnakudet kuivale jäämise eest.
Aga need, kes soovitavad ainult taimetoitu süüa ja juba lapsest peast, kes ei luba karmis kliimas nahka kanda, jõuluks metsa alt kuuske võtta, on pigem sharlatanid. Levitavad oma usku ja korjavad tähelepanu. Neid ei maksa tõsiselt võtta, veel üks seltskond, kes levitab oma maailmavaadet. Soovime neile edu nende taimetoitluses ja ise teeme omamoodi.

homme on veel parem

Ixan
Bännitud

Registreeritud: 01.10.2002
Viimane külastus: 29.10.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 22:47 Reply With Quote
Täielik taimetoitlus on organismile väga kahjulik. Organism ei saa taimedest piisavalt toitaineid. Pooldan looduse hoidmist ja kaitsmist, kuid siiski söön liha, vorsti, mune, joon piima jne. Jõule ei ole lihtsalt võimalik pidada ainult kartuli ja hapukapsaga... sinna kõrvale on vaja ka verivorsti, ja nagu meie peres traditsiooniks, ka kana. Ja kuuse puudumine ei tule üldse kõne allagi.

...

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.11.2002 kell 23:26 Reply With Quote
Sain tollest saatest omale hetkeks mötteainet Samas korralikust jöulust ei loobuks parimate pakkumistegi juures

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 07:28 Reply With Quote
Kõik, mis kuulub traditsiooniliselt asja juurde, läheb käiku. Äärmuslaste koha pealt - juba vanad eestlased ei liialdanud. Võeti see, mida tarvis ning sellega piirdus.
Tegemist IMHO talvise püha ja ilmapuu imiteerimisega kuuse näol.

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 21.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 12:19 Reply With Quote
Noniiiiiiiiiiiiiiiii
Mis pühad need jõulud üldse on?
Mingi’se neetud kristliku kiriku poolt levitatava kamarajura aastasadade pikkune tähistamine. Ma ei ole roheline kes protestiks kuuseraiumise ja seaveristamise vastu. Ok kused kuuskedeks neid vähe aga sead söömiseks ju kasvatatud. Mind ärritab kõige enam see püha ise kui selline. Võõrkulturi poolt aastasadu tagasi pealesurutud lollus. Talvine pööripäev on iseasi mis kahjuks sinnasamasse perioodi langeb ja millel pole Kristuse sünni kui sellisega mitte vähimatki pistmist. Igasugused matemaatikud jms targad on juba ammu tuvastanud et J.K. sündis novembris (vist paar päeva tagasi kui mälu usaldada) ja tema sünni tähistamine paganate iidse püha ajal on samasugune pettus kui väita et jõuluvana on olemas ja elab põhjanabal. Mis puutub hea ja parema õgimisse talvise pööripäeva tähistamisel siis seda teemat ma kommenteerima ei hakka kuna siis hakkavad igasugused kaalujälgijad mind manama. (kommentaari mõte siiski vist sai ära öeldud)
Kamoon raffas tulge mõistusele!

Valar Morghulis

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 12:29 Reply With Quote
Vabandan Offtopic postituse eest, aga viimati meediast läbikäinud idee hakata holokausti ja eestlaste küüditamise mälestamispäeva samal päeval tähistama hakata, tekitas üle pika aja minus korraliku vihahoo, see on sihikindel ettekavatsetud sündmuste sulatamine, mis läbi ajaloo on eksisteerinud - isegi kirikud ehitati maharaiutud hiite kohtadesse krt. ka minus on kuskil hingesopis sõjard, kes raevukalt kukuks hävitama ja halastamatult.

Harilik Tamm (Hiiepuu) - lad.k. Quercus robur ehk kirik on tuletatud sellest nimetusest.

22. - 24. detsembril ongi pööripäev, seega 22. algab...

Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 12:50 Reply With Quote
Virg kuuske tuppa ei too, mitte selle pärast et roheline, sinine või mis iganes olexin... lihtsalt ei too! Verivorst on üks hullemaid asju mida süüakse... mina seda ei suuda... kõikvõimalik kapsas on ka välistatud... minu jõulu ja igapäevases menüüs on üldse vähe eestlaslikku, kuid taimetoitlane ma ei ole... Nahkriideid kannan ka suuremat süüd tundmata

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 16:07 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Venom
Igasugused matemaatikud jms targad on juba ammu tuvastanud et J.K. sündis novembris (vist paar päeva tagasi kui mälu usaldada) ja tema sünni tähistamine paganate iidse püha ajal on samasugune pettus kui väita et jõuluvana on olemas ja elab põhjanabal.

Minu poolest olgu ta või kesksuve sündind... see nimi jõulud on juba ammu palju laiema tähenduse omandand, kui J.K. sünniaeg. See on üks helge hetk kesk pikka pimedat aega ja annab märku, et pool sellest ajast nagu läbi. Ma olen oma loomult väga päikeselembene ja oktoober ning november minu jaoks küllalti raske aeg. Aga jõulud taas hoogu annavad.
Ja kuusest ei loobuks mingi hinna eest, see peab olema, see õige tunde annab.

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 21.10.2019
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 16:13 Reply With Quote
no kuuske annab tunduvalt paremini kah kasutada kui kortenurgas okkapoetajana hoida. Nt metsas lesides kuuseoksad väga hää kraam küljeall, eriti talvisel perioodil.

Valar Morghulis

Ixan
Bännitud

Registreeritud: 01.10.2002
Viimane külastus: 29.10.2003
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 16:17 Reply With Quote
Nõustun Pirkaga... tähtis pole kust tuli, Jõulud on traditsioon ja seda peab enamik meist...

Ja Venom, Kristusest veel niipalju et tegelikult sündinud ta hoopis aastatel 7-8 eKr... nii et usu mida tahad...

...

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.11.2002 kell 16:47 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Venom
Nt metsas lesides kuuseoksad väga hää kraam küljeall, eriti talvisel perioodil.

No mida paganat mina sinna kesk talve metsa alla lesima küll otsin... ja suvel... nad ikkagist ju torgivad... siis üks pehme mätas palju tõhusam küljealune.

Tegelikult ma siin küll Tom'i tahtsin tsiteerida, kuid see Venom mind veits turtsuma pani oma soovitusega

Kuid teemast "Jõulud ja looduslapsed"
Siin eespool Tom ka minu mõtted väga täpselt kirja pand....
No tõesti tuleks vahet teha "kes roheline ja kes lihtsalt rohelist vahtu välja ajavad". See üliäärmusesse kandumine vaid odavat reklaamitrikki meenutab, et oma "liikumisele" annetusi välja pressida.
Olen ise metsaomanik, ja ühtki puud küll niisama maha ei raiu, kuid kui ikka vaja...kas kütteks, jõulukuuseks või puu muidu vigane ja haige... siis tuleb saag tööle lasta panna.
Ja mis notsudesse puutub... no oma on muidugi nadi süüa... sel nagu teine olemus. Oli kord elus selline juhus, et oma jänkud (vanemad mul mingi aeg küülikutega tegelesid) said kõik maha jõuluks müüdud. No ei suutnud oma süüa. Ja siis turult ise liha ostsime. Võõrast lihast praad oli sõõdavam. Kuid egas siis sellepärast veel liha sõõmata jää.
Põhjamaa rahvas alati lihatoiduline olnud ja nii ka jääb.
Nii et kuusk tuppa (mitte metsa külje alla ) ja verivorstid pannile ning praad ahju Ja siis see jõul võib tulla ka.

baharet
Kasutaja

Registreeritud: 08.08.2002
Viimane külastus: 3.10.2005
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 21:40 Reply With Quote
Kuuseoksad tõesti külje all hea kraam. Võin oma kogemustest kinnitada.

Kui mul oma majake kuskil maakohas olex siis vaevalt kuuske tuppa toox. Istutax parem oma õueplatsile(nii et ikka aknast välja vaadates näha ka olex) ühe ning ehix siis jõuludeaegu. See olex palju kenam.
Kui üxi elaxin, siis kuuske tuppa ei tookski, praegu aga vanemate juures ja kuusk iga jõul toas. Ei tea suht mõttetu see tundub. Kuuselõhna jaox panex lihtsalt mõned ilusad oxad vaasi.

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 23:58 Reply With Quote
Mind ei huvita samuti, kust tulid need pühad nagu Jõulud ja kristuse sünniga ma seda samuti ei seosta. Pigem eestlaste vana tavaga ikka seda tähistada. Mis see kristuse sünd üldse asjasse puutub? Jõulud on lihtsalt üks tore ja armas aeg...vaikne ja rahulik. Jõulude juurde käib kindlasti pidulikum söömaaeg...ka liha ja kuusest ma kah ei loobu.
Need äärmuslastest rohelised sõitku seenele.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

tiina
Administrator

Viimane külastus: 1.08.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2002 kell 15:03 Reply With Quote
Minu poolest mõelgu need rohelised mida tahes. Meil ikka sel aastal nagu alati jõulukuusk toas ja lastel rõõmu palju. Ei kujutagi ette, et kuuske poleks jõulude ajal.

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

mada
-

Mees
Viimane külastus: 22.03.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 26.12.2002 kell 15:21 Reply With Quote
Vaat kui nendest rohelistest rääkida, siis see on seltskond, kes tegelikult midagi ära ei tee peale suure kisa ja kära. Need kes tegelikult tegutsevad, teevad seda üldjuhul vaikselt...

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0145960 sekundit