Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: Paanikas valja tulevad voimed
Armada
Algaja

Mees
Registreeritud: 02.06.2005
Viimane külastus: 17.08.2008
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2005 kell 19:46 Reply With Quote
Paanikas valja tulevad voimed

Olen kuulnud igast huvitavaid lugusid teemal, milleks inimene on voimeline paanika olukorras...
Esiteks tooks yhe naite endast, kui mul kunagi taheti ratast ara votta. Mulle tuli suuremat kasvu mees kallale ja ta peksis paris tugevasti ryseluse kaigus, aga ma ei tundnud sel hetkel mitte midagi - Hiljem leidsin, et mu yks hammas oli kolmeks killuks loodud ja molema kae peal vaga vaga suur sinikas
Siis lugesin kuskilt ajakirjast yhe vanamehe kohta, kelle maja olevat polema lainud. Ta ise oli suht vaikest kasvu ja kribu mees, aga tulekahju ajal tassis oma kodunt oue seifi (yksi). Parast tulekahju kustutamist laks vaja 3 - 4 meest, et seda seifi paigalt liigutada.
Ja veel on olnud palju juhtumeid, kus inimene kannab kahte inimest korraga, kuigi ta ise on molemast kergem ja vaiksem.
Iseenesest on vaga huvitav moelda, kuidas inimene on suuteline sellisteks asjadeks?

View User's Profile View All Posts By User
hestia
pilvedes

Registreeritud: 02.05.2004
Viimane külastus: 14.04.2017
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2005 kell 20:50 Reply With Quote
aastad tagasi läksin paanikahoos ühele inimesele kallale, surusin ta selili maha ja hakkasin kontrollimatult teda lahtise käega näkku lööma.... ajend oli selleks antud, ent see jäägu minu teada....
ei ole ma varem ega hiljem ühegi inimhinge vastu oma kätt tõstnud ja selline materdamine ehmatas mind ennastki - loom sai välja lastud, mille olemasolust mul aimugi polnud
kindlasti käitume ettearvamatutes olukordades eneselegi ootamatult, eriti kallite inimeste nimel, kus piltlikult öeldes läbi tule ja vee minek ei pane silmagi pilgutama, lihtsalt tegutsed

ühe koha peal seistes uut horisonti ei avasta!

kurat
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 21.01.2004
Viimane külastus: 20.05.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2005 kell 21:21 Reply With Quote
Ma arvan, et tugevale inimesele annab kriisisituatsioon jõudu. Paanika iseenesest tähendab kaine mõistuse kaotamist ja ei tule kunagi kasuks.

Külmaverelisust ja valu taluvust on võimalik treenida.

Ray
Friik

Registreeritud: 28.08.2002
Viimane külastus: 5.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2005 kell 21:44 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Armada
Ja veel on olnud palju juhtumeid, kus inimene kannab kahte inimest korraga, kuigi ta ise on molemast kergem ja vaiksem.

See on suht reaalne, kui on tegemist treenitud ja/või tugeva inimesega. Üks lähisugulanegi tassis kord kihlaveo peale olles ise ca 85 kg, ära ~250kg, seda oma 100meetrit ja trepist üle kümne astme ülesse. Poleks isegi hästi uskunud, kui mitmed tõsised inimesed poleks asja üle kinnitanud.

Treenitud ja teadvuse "tavaseisundis" suure suutlikusega inimesi on maailmas palju ja palju olnus. Kasvõi Georg Lurich jt.

Loomulikult teatavates äärmussituatsioonides võib olla nihkeid, mil reservid võivad kasutusele tulla.

Tegelikult igal inimesel on oma jõu - ja suutlikuse reserv, lihtsalt ei tule see välja - kättesaadavaks, kuna see hoiab ja aitab paremini vastu pidada. teatud mõttes kindlasti.

exactly
ärapanija

Registreeritud: 25.03.2005
Viimane külastus: 17.08.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.06.2005 kell 21:54 Reply With Quote
arvan ... et paanika mõjul võin erandkorras olla väga armas inimene !
Hera
Friik

Registreeritud: 23.03.2004
Viimane külastus: 27.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 04:41 Reply With Quote
Muud ebaloomulikku küll ei meenu kui jäiselt külm närv kriitilises olukorras ning väga kiire reaktsioon. Miskipärast on ka sellises olukorras langetatud kärmed otsused alati need kõige ainuõigemad.

mõtlemine on vahel tervislik

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 30.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 08:16 Reply With Quote
räägitaxe,et kui hirm siis kiired jalad...ma olen eluaeg olnud lyhikese maa jooxja...km suudan ainult sörkida ja pooleldi kõndida...ja kui 8.aastat tagasi mind ja mu sõbrannat talvel yx täis kutt taga ajas...siis suutsin vaevu väikesest mäest yles joosta..yleval vaatasin nyyd kõik kui saab kätte,siis saab mina enam ei jõua...sõbrants oli 100m edasi pannud...vedas,et tyyp vaevu poolde mäkke jõudis ja vihaselt alla tagasi läx...
kusjuures yleinimlikku jõudu mul kyll polnud ja olex võinud halb päev olla kui see kutt olex kaine olnud
samas olen kuulnud kuidas jah teised muutuvad rambodex või jooxevad mega kiirelt ja pikkamaad...aga juu ma nende hulka ise ei kuulu...
vihas suudan endast suurema inimese läbi pexta kyll..kuna kui vihastan meeletult,siis kaob ka kontroll aga joosta või tõsta kedagi...eip jõua.

sinisilm
elas kord...

Registreeritud: 22.05.2003
Viimane külastus: 22.06.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 09:09 Reply With Quote
Tea kas jooksmisega hakkama saaks aga juhus oli paadi ümberminekul, kus ainukesena suutsin rahu säilitada, mis aga mulle endale üllatuseks tuli, kuna üldiselt pole eriline rahulik inimene...Ja peale seda olen avastanud, et just siis oskan säilitada rahu, kui asi tõsiseks läheb...

Sellele ei olegi vastust.Ei ole kunagi olnudki.Sellele ei saa kunagi vastust olemagi.See ongi vastus. G.S.

Uudishimulik
Kasutaja

Registreeritud: 18.09.2004
Viimane külastus: 3.02.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 11:02 Reply With Quote
Ei tea kas päris paanikas olengi olnud,aga kui on nö. kriisiolukord,siis olen tegutsenud küll automaatselt ja alles hiljem mõelnud,et kuskohast ma küll sellise lahenduse välja võtsin...

Uudishimu tappis kassi,tiigrist jagu ei saanud...

sissy84
Umbusklik

Naine
Registreeritud: 11.08.2003
Viimane külastus: 30.07.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 15:54 Reply With Quote
paanikaolukorras ma vist jooxex peaga vastu puud...ma tavaliselt ei mõtle sel hetkel mitte millegile...käisime talvel yle katuse autoga..tormasin autost välja ja lihtsalt seisin auto kõrval...kuigi mees just enne ytles,et aita mu ux avada...päris hea mõttepausi panin maha(mingi minuti) enne kui meelde tuli mis tegema pidin...
´ Rahulik ma ka pold ainult roppused tulid mu suust...hea,et mendile kallale ei läinud,kes meie autost pilti tegi,mis katusel seisis...

Armada
Algaja

Mees
Registreeritud: 02.06.2005
Viimane külastus: 17.08.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.06.2005 kell 21:22 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Ray
Tsitaat:
Algne postitaja: Armada

See on suht reaalne, kui on tegemist treenitud ja/või tugeva inimesega. Üks lähisugulanegi tassis kord kihlaveo peale olles ise ca 85 kg, ära ~250kg, seda oma 100meetrit ja trepist üle kümne astme ülesse. Poleks isegi hästi uskunud, kui mitmed tõsised inimesed poleks asja üle kinnitanud.

Treenitud ja teadvuse "tavaseisundis" suure suutlikusega inimesi on maailmas palju ja palju olnus. Kasvõi Georg Lurich jt.

Loomulikult teatavates äärmussituatsioonides võib olla nihkeid, mil reservid võivad kasutusele tulla.

Tegelikult igal inimesel on oma jõu - ja suutlikuse reserv, lihtsalt ei tule see välja - kättesaadavaks, kuna see hoiab ja aitab paremini vastu pidada. teatud mõttes kindlasti.

nuujah minu jutus pidasin silmas lihtslat vaikest kribu inimest, kes ei olnud kuigi sportlik.
Seda teemat siin uuesit yle lugedes tuli meelde yks juhutm, kus sojas vist... yhe mehe poole lasti palju kuule... ja ta jalgis neid tykk aega tulemas tema poole, nagu Matrixis. aeg nagu seiskus ja ta oleks lausa eest voinud ara tulla, aga sai pihta (jai ellu)

kuriKass
kõikehõlmav pimedus

Registreeritud: 25.03.2003
Viimane külastus: 20.06.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.06.2005 kell 01:17 Reply With Quote
adrenealiini laks mis muud.

Born under a bad sign
With a blue moon in your eyes.

timmu
Kasutaja

Registreeritud: 12.08.2004
Viimane külastus: 22.07.2006
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.07.2005 kell 20:56 Reply With Quote
Harva tuleb küll ette, kuid pea lööb selgeks ja kohe jagad ära, mis ja kuidas. Ja riskivalmidus tõuseb hoobilt. Tajud ära, mida teha tuleb, kuni veel on midagi teha. Õnneks on ikka olnud.
reheline
The Bad Thresher

Registreeritud: 09.03.2003
Viimane külastus: 21.08.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 05.07.2005 kell 21:56 Reply With Quote
Üks huvitav asi on tunnelnägemine, mis pidi ka loomadel põgenedes ilmnema. Nimelt, kui paanikas põgened, näed enda ees piiratud ala väga selgesti, samas kui kõrval on kõik ähmane. Tihti saab see saatuslikuks, kuna alternatiivsed põgenemisteed jäävad märkamatuks.

Üts reheline nännu ja tõmmanu herra jalgupiten maha. Kõik pesmä. Herr õks rüüknü: "Ma olen saks!" "Ah teid om kaks!" "Ma olen härra!" "Ah sa' kurrat är' lähät!" Sõs nakat viil õigõ pesmä.

traxic
Kasutaja

Registreeritud: 04.08.2004
Viimane külastus: 10.12.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.07.2005 kell 08:36 Reply With Quote
ise paanika hooge ei ole kogenud, küll aga kriitilisi olukordi. Sellistel puhkudel ilmneb mul vähemalt hästi kiire mõtlemine, otsuste tegemine, tegutsemine ja hirmu kui sellist absoluutselt ei ole.. alles tagant järgi võtab mõnikord põlvist nõrgaks
.. füüsilise jõuga kriisiolukordadest probleeme ei ole, sellega ei ole ka muudes olukordades probleeme

berta
muutumas...

Registreeritud: 22.11.2004
Viimane külastus: 29.10.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.07.2005 kell 09:02 Reply With Quote
Mitte ainult paanika ja hirm, vaid ka viha võib sundida inimest ekstreemseteks tegudeks. Mina näiteks olen suutnud viha ajel võita endast tunduvalt suuremat ja füüsiliselt tugevamat meest suusatamises. Pärais hea meenutus tänase ilmaga.
Viha annab üldse füüslist jõudu juurde või õigemini toob varjatud võimed välja.

traxic
Kasutaja

Registreeritud: 04.08.2004
Viimane külastus: 10.12.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.07.2005 kell 10:33 Reply With Quote
loomulikult tuleb vihaga jõudu juurde.. adrenaliin lastakse möllama.. aa.. ega organism sedasi pikalt ei jaksa.. et peale sellist järsku energia vallandumist tuleb peale seda ka tugev puudujääk.. ehk siis väsimus.. ja siis on "hing niidiga kaelas"
SkeaZel
Algaja

Naine
Registreeritud: 31.03.2005
Viimane külastus: 30.04.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.07.2005 kell 11:57 Reply With Quote
Endal ma küll erilisi võimeid pole märkand....äkki pole licalt veel väga suure paanikahoo osaliseks saanud.....
Aga meedias on olnud juttu emadest kes tõstavad/liigutavad autot et oma lapse elu päästa....

helikax

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 28.12.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.07.2005 kell 12:26 Reply With Quote
Pole paanikat .. pole võimeid .. ehk on ees mind ootamas miskit (ptüi, ptüi, ptüi) .. eks siis annan teada ..

Vihaku, peaasi et kardavad!

Epukas
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 22.06.2004
Viimane külastus: 27.05.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.07.2005 kell 10:40 Reply With Quote
Olin 12. Kihutasin oma vanaema vana vene rattaga (mis ju suht raske ühe nääpsu plika jaoks, nagu tollal olin). Tulime ühe tuttavaga ujumast, sõitsime võidu. Koduni oli 300 meetrit, pikk ja kiire laskumine ees. Ratas kaotas juhitavuse, lenks hakkas järjest rohkem vbama, ei suutnud jutida ja käisin x korda üle pea. Kui üks hetk silmad avasin, lohistasin ennast kuidagi teepervele ning tirisin ratta ka - ise ümbrust ei näinudki, silme ees sahises nagu värvitelekas. Aga ma pidin tee pealt ära tulema, sest sellel teel oli tihe liiklus, kurvi tagant autod ju mind ei märka, neil suur kiirus ka sees. Tagantjärgi mõtlesin, et kuidas ma tulin selle peale tollel hetkel. Igal juhul, venitasin end teeserva ja silgesin silmad. Sel hetkel kihutas just suure puukoormaga rekka mööda. Peale seda vinnasin end kuidagi rattale ning veresin allamäge. Ma ei mäleta sellest midagi. Ega seda ei tea, kuidas väravast sisse sain ja kuhu ratta panin. Igal juhul murule ma kukkumas olin, kui tuttav mu kinni püüdis.
Shokivärinad olid u 30 tundi, katki õlg, küünarnukid, põlv ning üks jalalaba, peapõrutus kah. Praeguseks meenutavad seda sündmust armus küünarnukkidel ja põlvel.

salliise
Friik

Registreeritud: 01.09.2004
Viimane külastus: 16.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 08.07.2005 kell 09:28 Reply With Quote
Senini on sisse lülitunud nagu automaatpiloot. Robotlikult kainelt ja konkreetselt saanud olukorrad lahendatud, nagu tunnete blokk oleks täiesti väljas. Hääl muutub monotoonseks ja võin üht ja sama juttu täiesti sama häälega seni korrata, kuni kohale hakkab jõudma. Võtan juhtimise üle, kui keegi pole seda teinud, või ilmselgelt hädas on.
On mõned korrad ette tulnud.
Vahel ei saa pärast mitu nädalat rahulikult magada, kummitab, mis oleks võinud olla ja juhtuda. Käed-jalad värisevad ja ajan seosetut jama, kui meelde tuleb.

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka peab saama.

yoana
Kasutaja

Registreeritud: 31.03.2005
Viimane külastus: 26.09.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 13:17 Reply With Quote
Meis kõigis on peidetud jõuvarud, mis on reservis, kasutamiseks vaid äärmiselt kriitilistes olukordades.
Kord kui merel jeti pealt kukkusin ja mootor välja suri, (kallas kaugel- ja seal tuttavad, kes olemist nautisid, puudus ka randmepael) kogesin meeletut jõudu endas , pole kõva ujuja, ent siis olin-meeletu jõuvaru, kust see tuli?! laine viis seda masinat aga eemale ja eemale
Ka meie ajule on antud tagavarad, kui muidu olen vahel tuulepea, siis hetk, kui tuli päästa kõige lähedasem inimene töötas pea nagu kasutusjuhend.........teadsin täpselt mida ma võin ja mida mitte.
Arvan ka , et iga kriisihetkest peame me midagi õppima, kogu loo enda jaoks laiali laotama . Midagi ei juhtu siin ilmas lihtsalt niisama , kui õpid ja võtad teadmiseks , siis on sul alati ka reservis midagi , vot sellised mõtted mul.

Puu, mis liigutab mõnd pisarateni on teise silmis vaid roheline asi, mis talle ette jääb. Nii nagu on inimene, nii ta ka näeb.

Andrew
Siin ja praegu

Registreeritud: 17.05.2004
Viimane külastus: 4.04.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 15:41 Reply With Quote
Paanikasse ei satu, nii ka siit võimeid ei avaldu. Muud võimalikud ekstreemsed hetked küll. Mida suurem kriisiolukord, seda täpsemini hakkab pea tööle.

Naisi peab jumaldama või tuleb nad maha jätta. Vahepealset võimalust ei ole.
Remarque

hannes63
Otsimas püüdmatut...

Registreeritud: 19.03.2005
Viimane külastus: 22.12.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 21:27 Reply With Quote
Estreemsetes olukordades võivad inimesed tõesti väga erinevalt käituda ja neis võivad avalduda võimed, milledest neil enne aimugi pole olnud.
Siinkirjutaja õnneks midagi äärmuslikku pole pidanud läbi elama...siiani vähemasti.

Tähtis pole tõsiasi, kes sa oled olnud, oluline on kes sa tahad olla.

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 13.07.2005 kell 21:28 Reply With Quote
pole kunagi paanikasse sattunud, seega pean tunnistama, et oma võimetest pole õrna aimu ka....
aga lugenud olen küll, et olevat olemas...mõnedel...

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0227389 sekundit