Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2    3    4  >>
Autor: Teema: Kui pikalt peax paar...?
Virgin
Naine

Registreeritud: 01.09.2002
Viimane külastus: 3.08.2011
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 10:50 Reply With Quote
Kui pikalt peax paar...?

Kui pikalt peax paar enne ühe katuse alla kolimist üxteist tundma õppima? Kui palju kulub aega, et võix öelda, et just see on see inimene, kellega tahan päevast-päeva koos olla?
Kui kiiresti v aeglaselt teie seda olete teinud, head & halvad kogemused?

See kes olin eile, ei ole ma täna ja see kes olen täna, ei ole ma homme

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
ipsu
kodune

Naine
Registreeritud: 17.11.2002
Viimane külastus: 18.11.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 10:56 Reply With Quote
Minu arust aeg ei oma erilist tähtsust( muidugi ma ei mõtle seda et said tuttavaks ja kohe elluma). Oma kogemustest ütlen et eksmehega olime aasta koos enne kui abiellusime ja lahutasime 1,5 aasta pärast......praegusega juhtus kõik kahe kuuga ja oleme juba seitse aastat koos ja arvatavasti veel kaua-kaua.
View User's Profile View All Posts By User
tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 11:06 Reply With Quote
Eks kõigil see aeg erinev. Mina kaldun arvama, et see nn käimis periood ei pea eriti pikk olema. No ehk pool aastat või nii. Inimest õpid ikka tundma temaga koos elades päev-päeva kõrval. Siis saad alles sotti tema tegelikust minast, saad aru kas suudad leppida tema heade ja halbade külgedega, ja alles siis mõistad kas armastad seda inimest tõeliselt või mitte.
Mina olin oma mehega tuttav pool aastat, kuni kokku kolisime. Algul oli kõik ilus, siis tuli segaduse periood...ilmselt olid siis kõik halvad ja head küljed lõpuks välja tulnud...raske oli iseennast ja teda mõista. Sain/saime sellest üle. Just mõõna perioodidest koos ülesaamine, koos halva üle elamine näitab, kas suudate ühte jääda ja ühte sammu edasi astuda. Lihtne nn käimise periood selliseid asju ei näita. Ei elata päris üksteisega koos ja ei teki selliseid probleeme ja raskeid hetki, mis tekivad kooselus.

Meile mehega tuli kasuks veel see, et vahemaa oli tema ja minu vahel suur...suhelda sai vaid kirjateel ja vahel telefonis. Aga just nende kirjade põhjal sain teda paremini tundma selle poole aasta jooksul. Silmast silma ei räägita pooltki neid asju mida kirja teel.

Võib olla mõnele tundub see pool aastat väga lühike aeg. Minule ja minu mehele oli see paras aeg. Kooselu tekkinud probleemid ja mõõnad oleme kah suutnud kenasti lahendada. Eks neid mõõna perioode tule kindlasti veel ette, aga loodan, et me oleme siis piisavalt tugevad, et ka need ületada.

Loomulikult on need vaid minu mõtted ja mees räägib ikka ise enda eest

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

pisimimm
Super Moderator

Registreeritud: 19.11.2002
Viimane külastus: 7.09.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 11:06 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: ipsu
Minu arust aeg ei oma erilist tähtsust( muidugi ma ei mõtle seda et said tuttavaks ja kohe elluma). Oma kogemustest ütlen et eksmehega olime aasta koos enne kui abiellusime ja lahutasime 1,5 aasta pärast......praegusega juhtus kõik kahe kuuga ja oleme juba seitse aastat koos ja arvatavasti veel kaua-kaua.

Kah arvan, et ega see aeg niivõrd suurt rolli mängigi.Ka meie käisime esimese kutiga 1,5 aastat (kokku ei kolinud, enne tuli mõistus pähe), praeguse elukaaslasega kolisime kokku peale 0,5 aastast tutvust, millest 3 kuud olin ära välismaal tööl ja praeguseks meil 2 imetoredat lapsukest ja koosoldud 6,5 aastat. Ning hetkel veel selle koosolemise lõppu ei paista... Nii et kui õige inimene satub olema, võib ka kohe kokku kolida ....

Lase mul olla jääkuubik, kes libiseb piki su keha ja upub su nabaauku, et siis surra su süles...

joosu
Kasutaja

Registreeritud: 29.11.2002
Viimane külastus: 1.06.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 11:19 Reply With Quote
Esimese mehega kolisin kokku peale 4 kuulist tutvust ja ära kolisin 2,5 aasta pärast. Kahju, et varem mõistus koju ei tulnud. Praeguse mehega tundsime teineteist kusagil pool aastat ja lähemalt olime suhelnud vaid kuu aega, kui asjaolude sunnil tema juurde kolisin. Sellest on nüüd möödas pea 8 aastat.
Aga abiellusime alles sel sügisel.
Ilmselt see aeg ei omagi niivõrd suurt tähtsust.Rohkem on asi ikkagi inimestes endis.

Kayleigh´n I
eriline mõrd

Registreeritud: 28.09.2002
Viimane külastus: 14.02.2012
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 11:37 Reply With Quote
Mina olin oma mehega koos neli aastat .. sissekolimisest ei olnud juttu tema rahalise seisukorra pärast ( ei tahtvat, et ma elaks peost suhu) ..
Nüüd .. me ei olegi enam koos ..

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 11:55 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: pisimimm
/.../Nii et kui õige inimene satub olema, võib ka kohe kokku kolida ....
Virg ei kujuta ette, millise kohaga & mismoodi tunneb selle ainuõige ära... müstika minu jaox, kui teisi inimesi vaatan...

pirka
Bännitud

Registreeritud: 21.09.2002
Viimane külastus: 1.08.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 12:26 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Virgin
Virg ei kujuta ette, millise kohaga & mismoodi tunneb selle ainuõige ära... müstika minu jaox, kui teisi inimesi vaatan...

Tunned ikka küll....kindlasti
Mõistusega, südamega, iga viimse kui rakukesega ihus...tunned, et just see on see õige.
Kuid sellele vaidleks pisimimm küll vastu, et kohe võiks kokku kolida. Isegi kui tunned, et see on see õige. Veidi peaks ikka kannatama. Tunne on üks, kuid tundmine teine.... teise inimese tundmaõppimiseks peaks ikka natuke aega jätma endale. Mitte palju, aga natuke ikka.
Aga see tunne, et vat just selle inimesega tahan koos olla, see võib tulla ka ainult ühe silmapilguga. Omal nii oli Nii kui nägin, teadsin, et vot teda ma tahan ja pikaks ajaks. Mõtetelt tegudeni läks veel muidugi aega ja nii mõnigi kõva lahing enne maha peetud sai. Iseloomud ju erinevad. Ja tema jäär ning mina kaksik... need mõlemad kanged kujud
Täpselt aasta läks meil, et teineteisega kohaneda ja vastastikused teravamad nurgad lihvida. Kuid see aeg ei pea olema nii pikk
Aga lõpuks ikkagi kokku kolisime ja seda siiani oleme, ja jäämegi (ma vähemalt arvan nii...)

meryli
LEBO

Registreeritud: 08.10.2002
Viimane külastus: 19.09.2008
Otsib: sõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 12:38 Reply With Quote
iga suhte kohta kehtib erinev aeg, kuidas osapooled teineteist tunnevad, milline tasand on suhtes saavutatud...ja palju, palju asju. möned elavad aastaid eraldi ja ei nurise, möned elavad kiirelt kokku ja ka ei nurise, kuidas kellegile sobib. seda vast nii ydiselt vötta ei saagi.

Kes elab minevikus-sellel puudub tulevik! Mis ei tähendaks, et minevikuvigadest ei vöiks tuleviku jaoks öppida!!!

kontorihiir
..umbusklik...

Registreeritud: 30.08.2002
Viimane külastus: 13.06.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 13:44 Reply With Quote
Kindlat aega ju selles suhtes küll öelda ei saa. aga jah, teineteist peab ikka piisavalt tundma küll, et kohe ei hakkaks tegema avastusi, mis ei partneri juures ei meeldi.arvan, et kiirustada ei maksaks armastuse suurusest ja kirglikkusest hoolimata.
Aga noh, eks ma ole ka ehk ettevaatlikum juba selles osas.

Hea, et mul olen Mina. Mina ei vea ennast kunagi alt.

Karlsson Katuselt

li-li
pensil;)

Naine
Registreeritud: 02.08.2002
Viimane külastus: 20.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 21:16 Reply With Quote
Virg kallis ...kui vaid teax,siis saladust ma sellest ei teex ..millal ja kellega ja kuidas./me on isegi paar korraliku ämbrit saanu.Tunne ,tunnetex aga tahtmine ka tundeid säilitada peax olema kahepoolneEx vist jälle vana ja hea katse-exitusmeetod.......ära ainult igavesti ootama jää

armastuse maagiline arv
on üksteist
veel pole hilja
hakata armastama
/Ott Arder/

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 02.12.2002 kell 21:53 Reply With Quote
Et millal peaks kokku kolima. See individuaalne. Kiirustada ei tohiks aga väga kauaks kah venitama ei saa jääda. Sisaldaks seegi ju teisele poolele soovi või soovimatuse signaali.

Minul läks se kõik veidi kummaliselt. Ma päris kokku ei kolinudki nii kähku, kuigi ega ma kodus kah peale oma teise poole leidmist enam elanud. Aeg sattus lihtsalt olema selline, et õppisin ühes linnas, elasin teises ning kallis jäi kodulinna piiri taha. Ja nii ma siis omasin justkui kolme kodu. Tõeline kokkukolimine, st mina kolisin tema juurde, toimus umbes aasta enne abiellumist. See oli siis nii 2 aastat peale tutvumist. Minu arvates paras aeg. Ma teadsin tema vigu ja voorusi, ka kui need mulle ei meeldinud sain nii aja nendega harjumiseks.
Kuid kokkukolimise juures omab alati tähtsust ka see, kuhu kokku kolitakse.
Kui kohaks on ühe poole vanematekodu, siis on arvajaid-arvustajaid hulgim kui ainult kaks teineteist leidnut. Ja nende arvamused "õigesti" esitatuna võivad lõhkuda nii mõnegi ilusasti alanud asja.
Kui ühine kodu on emma-kumma oma, siis paratamult omab ta teatud omi ettekujutusi, milline ühine elu peaks välja nägema, milised on kooselu reeglid.

Igal asjal on mitu tahku. Kõiki tegelikult vaagides ei jõuaks me mitte kuhugi. Mingi osa peab paratamatult jääma südame, tunnete otsustada. Ja eks alati on olud ka individuaalsed.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Virgin
Naine

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2002 kell 15:45 Reply With Quote
Virg on nüüd veel suuremas segaduses kui enne... võib-olla olen ma juba kohanud seda ühte erilist inimest ja ise oma võimalused maha maganud liiga kaua venitades
Ma ei taha praegu väga palju konkreetsemax minna, aga oletan et kui olexin õigel ajal oma tunnetest teisele inimesele rääkinud, selle asemel et külma, iseseisva, enesekindla, sõltumatu naisena end esitlesin... olex midagi ehk teisiti... samas pole ma kindel kas tahaxin homne päev temaga kokku kolida, kui võimalust olex... see tunne vast sisemas peax tekkima, et enam teisiti ei saa ning et just see on see mida ma kõige rohkem ihkan?

Naxik
Kasutaja

Registreeritud: 24.11.2002
Viimane külastus: 8.02.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 03.12.2002 kell 16:12 Reply With Quote
eks see ikka igalühel erinev ole mina tunsin oma naist kõigest 6 kuud ja abielu
mis teha mõnel läheb isegi kiiremini

Surra jõuab alati

Bix
Kasutaja

Registreeritud: 05.12.2002
Viimane külastus: 21.06.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.12.2002 kell 21:40 Reply With Quote
Mina olin oma naisega enne abieluettepaneku tegemist tuttav olnud pea viis aastat. Aga selle aja jooksul silmast silma kohtunud kõigest kolmel korral kokku viis päeva. Praeguseks on meil 15 aastat koos elatud.

tiina
Administrator

Registreeritud: 03.05.2002
Viimane külastus: 2.09.2021
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 09.12.2002 kell 22:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Virg on nüüd veel suuremas segaduses kui enne... võib-olla olen ma juba kohanud seda ühte erilist inimest ja ise oma võimalused maha maganud liiga kaua venitades
Ma ei taha praegu väga palju konkreetsemax minna, aga oletan et kui olexin õigel ajal oma tunnetest teisele inimesele rääkinud, selle asemel et külma, iseseisva, enesekindla, sõltumatu naisena end esitlesin... olex midagi ehk teisiti... samas pole ma kindel kas tahaxin homne päev temaga kokku kolida, kui võimalust olex... see tunne vast sisemas peax tekkima, et enam teisiti ei saa ning et just see on see mida ma kõige rohkem ihkan?
Seda raske öelda, kas tegid õigesti või valesti. Seda saab sulle ainult aeg näidata.
Aga liialt seda iseseisvust ei tasu rõhutada mehele kellest hoolid...see peletab mehed eemale...tekitab tunde, et neid nagu polegi sulle vaja.
Iseseisev võib ja peabki olema...aga parem vaikselt ja targu, kui seda pidevalt mainides.

Virg kullake, ära solvu, see polnud pahasti öeldud vaid lihtsalt minu mõtted ja tähelepanekud elust ja meestest.
Ei pea ennast üldse mitte targaks

Inimene! Jumal on loonud sind eimillestki ja seda on sinu puhul liiga sageli tunda...

PrettyLizi
väikeste viguritega

Registreeritud: 26.01.2003
Viimane külastus: 26.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 13:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Kui pikalt peax paar enne ühe katuse alla kolimist üxteist tundma õppima? Kui palju kulub aega, et võix öelda, et just see on see inimene, kellega tahan päevast-päeva koos olla?

kas keegi üldse oskab ühest vastust sellele anda? eks olen inimestest ja ajas ja kohast.

Ise sain mehega tutavaks novembris, siis suhtlesime kuni 31.detsembrini telefoni teel ning siis katkes meie ühendus.

Uuesti saime kokku mais ja juunis elasime juba koos. Nüüdseks siis 2 aastat.

Kas see kuu enne kokku elamist oli liiga lühike aeg, et teda tundma õppida?
Ma ei tea. Kogu aeg tuleb midagi uut.
Isegi mu vanemad, kes juba 20 aastat koos eland avastavad üksteise juures uusi külgi, mida enne ei teand. Nii et mine võta kinni.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 13:37 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: PrettyLizi
Tsitaat:

kas keegi üldse oskab ühest vastust sellele anda? eks olen inimestest ja ajas ja kohast./.../
Isegi mu vanemad, kes juba 20 aastat koos eland avastavad üksteise juures uusi külgi, mida enne ei teand. Nii et mine võta kinni.
Inimesed ise on vast määravamad. Kes kui kiirelt avaneb ja kes kellega üldse avaneb. Nö kõrvuti kuid mitte päris koos ei pruugi kõik üldse nähtavaks saada ja sa võidki jääda otsima seda, kas ikka on õige kokku minna.
Esiteks ei suuda sa endast kunagi kõike kellegile rääkida. Kõike, mis sees varjul, ei pruugi iga hetk ise teadagi. Nii avab meid elu ja suhted isekeskis.

Õige on hetk, kui tead et tahad proovida. Kas on see üks ja õige. Sest kuigi reeglina paarigi minnakse mõttega igavesest armastusest, on abielugi ikkagi ju katse koos olla ja koos edasi minna. Kunagi ei tea ette mis homne päev toob. Küll aga on ajusopis olemas teadmine ja soov, et ma tahan selle inimesega olla ja elada. Ja seda koos.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 7.02.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 14:21 Reply With Quote
naine kolis minu juurde peale kahekuulist lähemat tutvust. on siiani.
noh aga üksteist teadsime me juba ouuu kui mitu aastat 10? või nii

Valar Morghulis

RealBitch
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 03.01.2003
Viimane külastus: 19.10.2008
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 15:01 Reply With Quote
Kõik ju oleneb. Kui tunned, et see õige, siis kasvõi kohe. Lahku kolida saab ju alati ja mis see aeg muudab? Mõnega elad 30 aastat koos ja siis ikka lahutavad, sest leiavad, et midagi on valesti. Ja mida trutem kokku, seda rutem saad aru, milline inimene tegelt on. Sest kui harva näed, siis reegina ikak end paremana näidatakse.

Venom
Born to Kill

Registreeritud: 24.10.2002
Viimane külastus: 7.02.2022
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 15:03 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: RealBitch
... Sest kui harva näed, siis reegina ikak end paremana näidatakse.

krt sul on õigus
harva nägemise korral tuleb romantika jms jura vahele ning inimest selle taga ei nähta. armunu ju pime.
a nädal koos juba toob esile ka varjatud omadused.

Valar Morghulis

saadanas
Kasutaja

Registreeritud: 15.03.2003
Viimane külastus: 9.01.2005
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 06.08.2003 kell 18:47 Reply With Quote
Tsitaat:

Kui pikalt?
Kõik on suhteline
Tuttav kolis kaasaga kokku kolmandal päeval peale tutvumist. See olevat "nii kaua" aega võtnud kuna nad ei jõudnud varem voodist välja.
Sellest saab nüüd 11 aastat.
Samas lahutavad teised mõni kuu peale kokku kolimist millele on eelnenud kaheksa aastat nö. külastus-abielu
Võta sa kinni, kaua sa selle kokkukolimisega ootama pead

Tõde seisneb vaid antud ajahetkes. Hiljemisem on kõik juba subjektiivne tõlgendus

TKtydryk
Image by Cerruti

Registreeritud: 13.05.2002
Viimane külastus: 4.07.2012
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2003 kell 08:06 Reply With Quote
ei ole nii et näed pead ennem 2 aastat koos olema sis võib kokku kolida vms
ma arvan et siis kui mõlemad tõesti tõesti seda tahavad ja tunnevad et muud moodi pole võimalik

I just think that good things will happen if you are a good person, with a good additude, don`t you think? You think I`m naive?

muhhin
Kuuvarjutus

Registreeritud: 10.12.2002
Viimane külastus: 17.06.2020
Otsib: meelelahutust
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2003 kell 14:56 Reply With Quote
Tsitaat:

Täpselt nii pikalt, et tundub - nüüd on paras või siis, et nüüd aitab

Iceprincessa
Kasutaja

Registreeritud: 15.06.2003
Viimane külastus: 9.04.2004
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 07.08.2003 kell 15:03 Reply With Quote
Kusjuuressee on jälle yks neist teemadest kus mina ei kiirustaks... kui inimene on kindel, milleks kõike tahta liiga ruttu? Olen ise oma kallimaga väga intensiivselt koos olnud kaks aastat, eriti naljakas on, et ma ei oska määratledagi kas me elame koos või ei- päeval kui ta tööl või lihtsalt tööd teeb mina olen vanemate kodus ( ehhe siin arvuti mul seltsiks) kui ta töö lõpetab, siis oleme koos, öösel muidugi ka. Kodus ööbin kusagil korra kuus viimasel ajal. Kooliajal elan nädalasees yldse tartus... tegelt kui oleks tema jurues ideaalsed tingimused, ega ma eriti kuhugi ei kipuks sealt, aga mõned miinused on tegelt need mis päris ankurdumast hoiavad...

kardab külma

<<  1    2    3    4  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0332711 sekundit