Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  3    4    5    6  >>
Autor: Teema: Karistus petmise eest.
freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.03.2007 kell 21:56 Reply With Quote
Fiona

Sa ütlesid muidugi välja õiged sõnad ja üritasid õigustada oma kooselu kuid ma küsiks siis teise nurga alt.Kas pole selline kooselu mitte kooselu vabatahtlikuse alusel vaid kooselu materjaalsel baasil.Kuskil teemas puudutati sellist teemat kus neiu elas koos ainult sellepärast et mees maksis kulutused ja pakkus peavarju.Tasuks sai seksi.Ja keegi üritas seda nimetada prostitutsiooniks ehk oma keha müümist,kus üks pool ostab keha makstes kulutustega.Ma ei tõmba ausõna paralleeli vaid lihtsalt näitasin ka üht kooselamise varianti.
Keegi siin mainis et selliseid mehi pole kes ei petaksTeine ütles et on ja nad on väga kallid.Ka õige ja tõene seisukoht.Kõige tõelähedasem on aga minu arust Anne seisukoht,kus öeldi et tuleb keskenduda oma elule.See on vähemalt minu meelest üks õigemaid lähenemisi.Keegi su elu elama peale su enese ei tule ja iga inimene elab elu täpselt selliseks nagu ta suudab.Kui läheb nihu on olnud kuskil valikud valed.Kui läheb hästi -on sul vedanud.Kõik ei saagi elada õnnelikult ja rõõmsameelselt sest muidu poleks võimalik võrrelda.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

View User's Profile View All Posts By User
Fiona
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 02.12.2006
Viimane külastus: 20.08.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.03.2007 kell 23:23 Reply With Quote
freelancer

Mina toon näited siin alati oma kooselust aga sinu jutt ja minu kooselu on tõepoolest kaks eri asja, sest vaatamata meie lahkhelidele on meil ka armastus teineteise, oma laste ja oma kodu vastu.
Mina kohtusin oma mehega kui too oli keskandik ja peaaegu süütu... Sellest ajast saati oleme koos(tema küll vahepeal koolis ja sõjaväes, kust mina teda kenasti alati ootasin) Koos oleme arenenud igas mõttes, koos oleme oma kodu rajanud. Minu mees pole alkohoolik nagu lola arvas. See et mees vahel joob rohkem kui vaja, ei tee temast alkohoolikut. Selle pika kooselu ajal on jh mehel olnud mõni kõrvalepõige* , suhte alguses ja nüüd. Ma peaks ütlema et seekord ma tegelikult tõesti plaanisin ka lahkuminekut, aga meie vestlus sel teemal ja tema siiras kahetsus oli põhjus miks mõtlesin , et lahkuminek pole mõtekas. Nagu mu õde ütles-üks kepp pole veel maailmalõpp!
Tead free me pole mingid rikkurid, ja raha pärast ma siin oma mehega küll pole. See, et ma lapsega kodune olen, ei tee minust muidusööjat!
Loomulikult püüan ma veel rohkem tähelepanu pöörata meie kooselule, igapäevastele toimetustele ja sama on tunda ka mehe poolt. Mina ei karista oma meest sel korral lahkuminekuga.

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 07:08 Reply With Quote
No mees, kes joob ja ei tea mida ta teeb ..
Sry, aga õige see asi nüüd ka ei ole. Täiskasvanud mees ja lamba aru. Alkohol ei ole kergendav asjaolu. Antud juhul peaks mees loobuma ka neist mõnest korrast, kui alkohol teda nii "hullutab". Potentsiaalne alkohoolik minu silmis. Räägi mida tahad. Ja ega sa silmi kinnipannes tema ja alkoholi suhte osas asja paremaks ei tee.

Huvitav on see, kas mees ise vabandab end välja alkoholist tingitud "auguga" või otsid sina talle sellest õigustust?

Mis siirasse kahetsusse puutub, siis .. kas mees ka suhte alguse kõrvalepõike puhul kahetses siiralt?

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User
anne51
Mul on kahju ...

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 14.06.2013
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 10:17 Reply With Quote
Fiona, kõige tähtsam ongi otsustada. Sa oled otsustanud ja ongi hästi. Nüüd saab edasi minna.
Kui sa oleksid otsustanud lahku minna, siis vaevalt sellepärast, et meest karistada?

Inimese elu on lõpetamata jääv kool.
G.Keller

Fiona
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 10:50 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Lola69
No mees, kes joob ja ei tea mida ta teeb ..
Sry, aga õige see asi nüüd ka ei ole. Täiskasvanud mees ja lamba aru. Alkohol ei ole kergendav asjaolu. Antud juhul peaks mees loobuma ka neist mõnest korrast, kui alkohol teda nii "hullutab". Potentsiaalne alkohoolik minu silmis. Räägi mida tahad. Ja ega sa silmi kinnipannes tema ja alkoholi suhte osas asja paremaks ei tee.

lolake, elu ei ole must ja valge , kõik ei saa olla ideaalsed. sa ju ei tunne meid ja ei saa nii üldistav olla.
Siin oli teema karistus petmise eest, mitte kui suur alkohoolik minu mees on. Kas sa üldse tead kes on alkohoolikud? Ma ei õigusta oma meest, ma ei poolda alkoholi, olen lapsena seda piisavalt näinud. Aga mõned inimesed murduvad mingi hetk(ükskõik mis põhjusel) teevad vigu, püüavad end parandada ja mõnikord see õnnestub.
Kui sina oled leidnud endale ideaalse kaaslase, no siis palju õnne!

Fiona
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 10:59 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: anne51
Fiona, kõige tähtsam ongi otsustada. Sa oled otsustanud ja ongi hästi. Nüüd saab edasi minna.
Kui sa oleksid otsustanud lahku minna, siis vaevalt sellepärast, et meest karistada?

Kuna mu mees on noor ja enne mind tal pikemaid suhteid praktiliselt polnudki, siis mõtlesin peale tema kõrvalehüpet, et ehk ta siiski sooviks olla vaba, sest ega mina ei taha ka sedasi elada, et mees teatud aja tagant keerab mingi jama.... Ning seepärast kaalusin ka lahkuminekut.

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 21:03 Reply With Quote
Fiona
Mees kes joob rohkem kui normaalner ja sellest tingitult tekkivad probleemid on alkohoolik.Alkiohoolik pole see inimene,kes ei sõltu alkohoilist.Alkohooliku kriteeeriumiks pole mingil juhul ainult see kui hommikul oma kuseloigus ärkad või meedikud sind peavad turgutama,et sa oma oksesse ei upuks.See aga selleks.

Sinu tsitaat:See et mees vahel joob rohkem kui vaja, ei tee temast alkohoolikut

See just teebki temast alkohooliku.Ta joob rohkem kui vaja-milline oleks siis sinu arvates alkohoolik.Mees kes joob rohkem kui normaalne ja sellest tingitult tekkivad probleemid on alkohoolik.Alkiohoolik pole see inimene,kes ei sõltu alkohoilist.Alkohooliku kriteeeriumiks pole mingil juhul ainult see kui hommikul oma kuseloigus ärkad või meedikud sind peavad turgutama,et sa oma oksesse ei upuks.See aga selleks.

Kui inimene otsustab oma elu siduda teisega siis arukas ja kohusetundlik inimene peab andma endale aru et ta pole enam vaba vaid tema edasine elu on seotud teise inimesega.Kui ta seda ei tunne -järelikult polnud ta kooseluks valmis.Siit ka minu väljend,et valik polnud õige või polnud õigesti ajastatud.Sina ja tema ju otsustasite kokku kolida-või olite te kohustatud selleks.Mina isiklikult arvan,et kooselu normaalne vorm baseerub kahe inimese vabatahtlikul otsusel ja mõlemad on edaspidi võrdväärselt kohustatud ja vastutavad edasise elu eest koos.Kas väidad,et see on vale.

Sinu tsitaat:
Aga mõned inimesed murduvad mingi hetk(ükskõik mis põhjusel) teevad vigu, püüavad end parandada ja mõnikord see õnnestub.

Jah murduvad.Selleks on palju põhjuseid.Kas ollakse mitte valmis ees olevateks katsumusteks.Ei mõisteta teda ees ootavat kohustust.Järelikult ollakse end üle hinnatud ja pole midagi teha.Pole mõtet lennata kõrgemal kui tiivad kannavad.

Sinu tsitaat:
Kuna mu mees on noor ja enne mind tal pikemaid suhteid praktiliselt polnudki, siis mõtlesin peale tema kõrvalehüpet, et ehk ta siiski sooviks olla vaba

Aga kes sundis teid le´ibu ühte kappi panema.Kas polnud võimalik siis esialgu elada lihtsalt koos ja vaadata kuidas kooselu sobib.Sa ju teadsid kellega koos elama hakkad.Täiskasvanud inimest on ülsdjuhul väga väga raske ümber kujundada kui tal on kasvuperiood möödunud.Ei aita selle juures ei naise ilus välimus ega ka ähvardussõnad.Inimese loomus pesitseb tema enese sees ja miks kujutavad iniesed ette et seda on võimalik muuta ainult näppu nipsutades.

Muuseas pole minu mäletamist mööda kuskil kirjas et elu peaks ilus olema.Pole seda ei piiblis ei partei manifestis.Elu on karm ja halastamatu.Ka inimeste elus kehtivad loodusseadused.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

vaarema
koristaja

Mees
Registreeritud: 31.12.2006
Viimane külastus: 12.01.2016
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 21:19 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Bithe
Sattusin ühes foorumis sellisele tekstile: Kui minu mees oleks mind petnud, siis tunduks üks parajalt pikk ja terav puuteivas läbi rinnakorvi tema ja ta armukese jaoks täiesti sobiv karistus olevat! See on küll ühe inimese isiklik arvamus, kuid selline komme olevat tõeliselt kunagi aegade taga Saksamaal olnudki.
Afganistaanis, jalgpalli matši vaheajal, toodi staadionile publiku ette looris naine (nagu neil seal mail on loori kohustuslik kanda) ja lasti publiku ees maha. Süüteoks oli tal abielurikkumine.
Mida arvate teie sellistest karistusviisidest ning kuidas karistaksite ise oma petvat kaaslast? Või hakkaksite kohe tagasi tegema?

Üldse ei karistaks ja tagasi ka ei teeks. Abielu või kooselu on inimeste vabatahtlik liit mis ei tähenda, et üks inimene oleks teise oma ja vastupidi. Sellest lähtuvalt pole mul mingit õigust ega ka võimalust teist karistada ega ole ka midagi tagasi teha. Jääb üle ainult sellega leppida või mitte aga see on juba teine teema. Räägin mitte teoreetiliselt vaid on ka praktilised kogemused olemas. Mina leppisin tol korral. Praeguseks me küll enam koos ei ela aga selleks on hoopis teised põhjused mitte edasi ega tagasi tegemised ja karistamised.

smokie
Algaja

Mees
Registreeritud: 12.03.2007
Viimane külastus: 25.03.2007
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 22.03.2007 kell 23:04 Reply With Quote
Petmise eest karistada pole kuigi väärikas tegu.Samaga vastates langeb inimene ühele tasemele petjaga.Ja lõppude lõpuks näitab see., kui väärtuslik tegelikult see suhe oli.

Ma muretsesin, mul polnud kingi, kuni kohtasin meest kel polnud jalgu...! D.Carnegie

SinineLiblikas
Tüdruk kes kõnnib päikese peal:D

Registreeritud: 19.01.2007
Viimane külastus: 2.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.03.2007 kell 00:23 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: Fiona
Tsitaat:
Algne postitaja: Imre
Ei tea, kas peaks just karistama.
Kui leidis teise, siis on järelikult temaga parem.
Ok, ühe korra andestad, aga kui asi on korduv, siis andestaa ja unusta.
Las ta siis olla selle teisega, kui ta parem on. Mis iganes teemal siis.

Aga kui petja ütleb , et ta ei taha teist ja et armastab sind ikka ja et ta ei tea miks ta üldse pettis....Kas siis peaks kuidagi karistama?

Sa oled üks paljudest keda on petetud osad inimesed isegi väidavad et sellist suhet pole kus kumbki ei peta..ei mina tea..ma ei soovita midagi...

mõtle ise sa oled naine sul on pere..lapsed toredad..mees keda armastad..asi on ideaalne ..kuid ometi ta petab sind...ma ei tunne sinu elu..aga see pole ka mõni vabandus et ma olin täis ega teadnud mida teen..räägi temaga ...istu maha ja räägi...mahajätmise soovitus tuli lohakast lugemisest..

SinineLiblikas
Tüdruk kes kõnnib päikese peal:D

Registreeritud: 19.01.2007
Viimane külastus: 2.09.2009
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.03.2007 kell 00:27 Reply With Quote
Tsitaat:
Tsitaat:
Algne postitaja: anne51

Kuna mu mees on noor ja enne mind tal pikemaid suhteid praktiliselt polnudki, siis mõtlesin peale tema kõrvalehüpet, et ehk ta siiski sooviks olla vaba, sest ega mina ei taha ka sedasi elada, et mees teatud aja tagant keerab mingi jama.... Ning seepärast kaalusin ka lahkuminekut.

Sa ära mõtle enam enda peale vaid oma lapse peale..tema on köige köige sinu jaoks..mehed on mehed aga lapsed on surmani...

Lola69
Võrrandi muutuja

Registreeritud: 09.11.2002
Viimane külastus: 10.06.2021
Otsib: kirjasõpra
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.03.2007 kell 09:52 Reply With Quote
Tsitaat:
lolake, elu ei ole must ja valge , kõik ei saa olla ideaalsed. sa ju ei tunne meid ja ei saa nii üldistav olla.
Siin oli teema karistus petmise eest, mitte kui suur alkohoolik minu mees on. Kas sa üldse tead kes on alkohoolikud? Ma ei õigusta oma meest, ma ei poolda alkoholi, olen lapsena seda piisavalt näinud. Aga mõned inimesed murduvad mingi hetk(ükskõik mis põhjusel) teevad vigu, püüavad end parandada ja mõnikord see õnnestub.
Kui sina oled leidnud endale ideaalse kaaslase, no siis palju õnne!
No selleks pole vaja üldistust, et mõista - alkohol ei ole vabandus. Mitteteadmine ei ole vabandus. Murdumisi juhtub. Aga kui ta nii täis oli, et "ei teadnud", kust ta siis teab (sina tead), et ta murdus? Äkki tegi hoopis uhkelt ja enesekindlalt oma suurima soovi teoks?

Mind huvitab see, kas see "olin täis ja ei teadnud" on tema vabandus oma käitumisele või sinu (otsitud) vabandus/õigustus tema käitumisele?

Ja ma korra juba küsisin: kas see siiras kahetus oli esmakordne või korduv plaat? Sinu jutust võis aru saada, et see üle-aisa-käik ei olnud tal esimene.

PS! Enne uue teema püstitamist kasutage otsingut!

Leekides hukkus ka liblikas. Hoia pikivahet!

Blackvell
Kasutaja

Mees
Registreeritud: 22.04.2007
Viimane külastus: 15.08.2009
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 23.04.2007 kell 14:39 Reply With Quote
trial for betrayal....

mina pakuks, et inimene kes sulle näkku tahtlikult valetab ei vääri enam suuremat kohtlemist kui kohest mahalaskmist.... samas meie ühiskonnas sa vast kedagi maha ei hakka laskma ja sellel juhul tuleks kaaluda kas see inimene ON ÜLDSE seda väärt, et oma käsi nn "sitaga" määrida, ja kui on siis ehk talle endale suurel hulgal vaimset valu tekitada (las põleb enda tules).... ja siis teda vaid üks kord veel häbistada ja ta minema lüüa....
<<  3    4    5    6  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0202029 sekundit