Kodutud.com  
Alla

Trükisõbralik versioon
Telli e-mailile | Lisa lemmikutesse
<<  1    2  >>
Autor: Teema: IP varjamine või selle muutmine
roswell23
Auväärne Kasutaja

Registreeritud: 29.08.2005
Viimane külastus: 3.08.2007
Otsib: lõbusat äraolemist
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 15:53 Reply With Quote
IP varjamine või selle muutmine

probleem selline--> ühte süsteemi saab sisse logida ainult teatud isikud ja organisatsioonid, kellele on antud isiklikud pässid. nendega saab süsteemi ainult oma riigist, st. kui tahad näiteks lätist või muust riigist sisse logida, siis ei saa, sest süsteem kontrollib riigiti IP aadressite järgi. kas on võimalik süsteemi kuidagi petta? et muudaks mingi süsteemi abil IP-d või varjaks seda või miskit muudmoodi. ei tahaks uskuda, et see on võimatu või väga raske ja sellega saavad hakkama ainult tõelised häkkerid.

postitus tuli kogemata kaks korda

View User's Profile View All Posts By User
mc1bluesky
Kasutaja

Registreeritud: 22.06.2005
Viimane külastus: 24.11.2006
Otsib: mitte midagi
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 16:00 Reply With Quote
See on võimalik aga keeruline ja kallis, nii et niisama ei ole mõtet seda katsetada.

Angelfire

Godfather
oldboy

Registreeritud: 14.07.2005
Viimane külastus: 11.10.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 16:26 Reply With Quote
IP aadressi saab varjata, kui kasutad anonymus proxyt.

In heaven all the interesting people are missing.

ratatosk
vabamõtleja

Registreeritud: 07.11.2003
Viimane külastus: 22.01.2010
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 17:28 Reply With Quote
Ainuke häda, et anonüümset proksit tõenäoliselt ka ei lubata kaitstud süsteemi sisse. Kõige lihtsam oleks ilmselt luua suvalisest välismaa masinast ühendus enda masinasse ja sealt juba remote-ühendus siis süsteemi. Selline lahendus on nii ebaturvaline, kui üldse olla saab.

Turvalisem ja ka mitte eriti keeruline viis peaks olema realiseeritud isikliku läpaka abil, mis loob kaitstud süsteemiga VPN-kanalis paikneva SSH-ühenduse. Igapäevakasutuseks peaks olema piisavalt turvaline.

-- all works are protected by GNU Free Document License --

dillinger
Kollanokk

Registreeritud: 14.07.2003
Viimane külastus: 25.04.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 17:45 Reply With Quote
Tõeline tase mehed ! Ma imetlen teid.VVS SGAd MMPJKLMTErrid ja mis kõik veel. tavaline inimene ei saa poolt sõnagi aru mida te siin räägite arvestage sellega ka ja kui üldse suu lahti teete-siis seletage nii, et lihtsurelik ka mõistab.
Tänan!

TJ

Mõttega seks on tõepoolest parim!

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 18:06 Reply With Quote
Vaata, dill, kui mõnel organisatsioonil on sisevõrgule juurdepääs ära keelatud, siis ilmselt on selleks mingi põhjus, ja esimene koht, kust abi otsida, peaks olema selle süsteemi administraator. Kui inimene ise tahab lahendust leida, siis eeldab see ka vastavaid teadmisi. Keegi ei ole võimeline turvalist ühendust looma, kui ta ei tea, mis on ja mida tähendavad VPN ja SSH. Sellest tulenevalt puudus mul ka igasugune vajadus asja pikemalt lahti seletada.

Aga ma ei ole ka kade:
VPN - Virtual Privat Network: Virtuaalne Kohtvõrk - võrgutehnoloogia, mille käigus luuakse suletud võrk avatud võrgu raames ehk siis üle Interneti jäetakse mulje, et asutakse parasjagu ettevõtte sisevõrgus.
SSH - Secure SHell: Turvaline Kasutajaliides - kaugühenduse protokoll, asendab tänapäeval selliseid protokolle nagu "rsh", "telnet" ja "rlogin", SSH protokolli raames toimuvat ühendust kahe arvuti vahel on võimalik krüpteerida suhteliselt pika võtmega (spetsifikatsiooni võib iga huviline Internetist ise otsida), mis muudab ühenduse igapäevakasutuseks piisavalt turvaliseks ning ka veakindlaks.

Täiendava info leidmiseks: Wikipedia

freelancer
Küünikust vahikoer

Registreeritud: 12.02.2004
Viimane külastus: 29.03.2018
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 18:14 Reply With Quote
Ratatosk
Ära võta dilli sõnavõttu solvamisena.Tegelikult on teinekord lihtsalt mõnus lugeda ,kuidas arvutit jagavad inimesed selgitavad asju inimestele kelle teadmised pole nii selged ja tugevad.See mis sulle ja kindlasti ka paljudele tunduvad elementaarsed ja lihtsad hirmutavad teise nii ära et ta sattub krampi ja ei oska midagoi peale hakata.Lahenduseks pole pahatihti ka need leheküljed ,mis selgitavad asja ja lühendeid.Kergem oleks võibolla soovitada inimesele oma muret kurta mõnele asjapulgale kes tuleb ja teeb asja ise ära.Seda mitte laiskuse pärast vaid iial ei või teada millega asi lõppeb kui asja mitte jagav inimene kukub oma arvutit seadistama temale tundmatus valdkonnas.Tavaliselt järgneb sellele küsimus-Kas minu persekeeratud arvutist on veel kuidagi võimalik asju taastada ja kätte saada või on kõigega finito ja alustada tuleb valgelt lehelt.
Jutt ei puuduta amitte konkreetset küsimust vaid värki üldiselt.

Elada tuleb nii,et isegi hauakaevaja nutaks su matustel.

Godfather
oldboy

Registreeritud: 14.07.2005
Viimane külastus: 11.10.2011
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 18:21 Reply With Quote
reeglina saab anonymus proxyga sisse, sest kontrollitakse ainult logija elukoha riiki, karmimate süsteemidega pole ise kokku puutunud.

In heaven all the interesting people are missing.

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 20:05 Reply With Quote
Tsitaat:
Algne postitaja: freelancer
Ratatosk
Ära võta dilli sõnavõttu solvamisena.Tegelikult on teinekord lihtsalt mõnus lugeda ,kuidas arvutit jagavad inimesed selgitavad asju inimestele kelle teadmised pole nii selged ja tugevad.See mis sulle ja kindlasti ka paljudele tunduvad elementaarsed ja lihtsad hirmutavad teise nii ära et ta sattub krampi ja ei oska midagoi peale hakata.Lahenduseks pole pahatihti ka need leheküljed ,mis selgitavad asja ja lühendeid.Kergem oleks võibolla soovitada inimesele oma muret kurta mõnele asjapulgale kes tuleb ja teeb asja ise ära.Seda mitte laiskuse pärast vaid iial ei või teada millega asi lõppeb kui asja mitte jagav inimene kukub oma arvutit seadistama temale tundmatus valdkonnas.Tavaliselt järgneb sellele küsimus-Kas minu persekeeratud arvutist on veel kuidagi võimalik asju taastada ja kätte saada või on kõigega finito ja alustada tuleb valgelt lehelt.
Jutt ei puuduta amitte konkreetset küsimust vaid värki üldiselt.

Tänud freelancer heade soovide eest! Oma postitusega ei püüdnud ma sugugi solvumist välja näidata. Solvumiseks polnud mingit põhjust ja seda emotsiooni ka polnud.

Olen 100% sinuga nõus, et parimad vastused saadakse spetsialistidelt ja sellele viitasin ka omas postituses. Ja kui tahta ise taha, siis on mõningased teadmised vältimatult vajalikud. Mainutud postituste ja ka mõningate eelnevate arvutiteemaliste postituste esmapilgugl tunduv küünilisus on põhjustatud sellest, et asjata tahetakse tegeleda valdkondadega, millest jõud kuidagi üle ei käi.

Mis aga puudutab sinu seiskohti, et arvutinimeste juttu huvitav kuulata on tegelikult laiem. Iga eriala (või ka hobi) nõuab sügavamaid teadmisi ning sisaldab ka teatud määral spetsiifilist argood. Ja olles teemast väljas tundub see jutt siis tõesti hiina keelena. Mul hea näide omast käest võtta, elukaaslane õpib geenitehnoloogiat ja kui ta oma õpingutest või tööst räägib, siis olen ma lihtsalt vait ning püüan aru saada,mis keel see oli.

Imre
:

Registreeritud: 30.12.2004
Viimane külastus: 12.01.2020
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 21:48 Reply With Quote
Kellel on huvi, siis uurigu ISE täpsemalt järgi, mida üks või teine lühend tähendab.
Kui soovib, et Talle seletataks, siis mingu seda ala õppima.
Ei pea kõike kandikul ette tooma !

P.S otsingumootor www.google.com kaudu saab palju infot !

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

roswell23
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 18.01.2006 kell 22:12 Reply With Quote
imrele--> kui teaks mida otsida, siis otsiks ise. seekord olen sellel teemal ullike, aga küsija suu pihta ei lööda.
küsimus tekkis ka sellest, et varsti ühinen ise selle süsteemiga ja minu arust on suht nõme, et saan ainult eestis sinna sisse minna. mida ma peaks siis tegema, kui lähen mitmeks nädalaks teise riiki kursustele vms. saan aru, et asi on seotud turvalisusega, aga see on liialdus. kuna kahjuks ei ole expert arvutite alal, siis tahtsin esialgu lihtsalt teada kas on võimalik ja kui raske see on. eks ma hiljem uurin asja täpsemalt ja proovin järgi.
tänud tagasiside eest ja kui tuleb veel mõtteid, siis andke aga minna.

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 01:02 Reply With Quote
roswell23, see polnud mõeldud rünnakuna Sinu pihta.
dillingerile oli see. virisemise asemel tegelegu parem uurimistööga selles vallas.
Kuigi ka sulle anti vihjeid, mille suunas ennast harida.
Uuri, midagi ikka saab teha.
Ma pakuks tunneli süsteemi välja.
Näiteks:
Sinu sõber, kes on eestis ühendab ennast Sinu arvutiga(oletame, et oled rootsis), sama teed pidi(tunnelit) ühendad Sina ennast Tema arvutiga, moodustades sel moel tunneli kahe arvuti vahel. Kui sa oled otsapidi Tema arvutis, siis saad kasutada seda Eesti portaali(vms), kuna info mida Sina otsid, liigub tunnelit mööda läbi tema arvuti. Mis omakorda on mõistagi eestis ja mille IP on eesti oma.
Põhimõtteliselt ma suudaks seda korraldada Linuxit kasutades, aga kindlasti on võimalus seda Windowsi all teha.
Windowsi all ma aga ei oska.
Julgen väita, et su soov on reaalne ja teostatav.

Minu ebaselge jutt on tingitud alkoholist või selle tugevatest jääknähtudest,mille tõttu ei saa mind milleski süüdistada.

dilbert
Friik

Registreeritud: 08.12.2005
Viimane külastus: 27.03.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 04:46 Reply With Quote
Soovitan tõesti pöörduda süsteemi administraatori poole selle murega. Kindlasti on tal selleks lahendus olemas, sest arvatavasti pole sa esimene, kellel selline küsimus on tekkinud. Ise leiutama hakates võid juurdepääsu üleüldse kaotada.

you and me baby ain't nothin' but mammals

roswell23
Auväärne Kasutaja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 09:31 Reply With Quote
ega ma seda rünnakuna ei võtnudki. kõik on korras
mul oli lihtsalt selle andmebaasiga ühinemise alane koolitus, ja seal öeldi, et asjad on nii ja nii. mul aga tekkis kohe tahtmine neile ära tõestada, et see on teostatav. (riukalik tunne tekkis kohe ). adminni poole on aga mõttetu pöörduda. pisikesele "kalale" nagu mina olen, ei tehta kohe kindlasti mingit erandit.
aga dilbertil on jah õigus. kui nad jälile saavad, siis võin kohe kindlasti juurdepääsuloa kaotada.
appikene... no nii tahaks mõnikord häkkeriks hakata

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 13:15 Reply With Quote
Aga lihtne ja tavakasutajale mõistusepärane vahend oleks lihtne Remote Desktop variant.
Ühendad ennast eestis olema sõbra arvutiga ja sealtkaudu kolad netis. IP peake jääma eesti oma.
Lihtne iseenesest.

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 13:32 Reply With Quote
Tegelikult on nii tunneli kui ka VPN-iga see häda, et eeldab ikkagi mõlemas otsas mingit kindlat masinat.

Sellisele olukorrale, kus minna lihtsalt välismaal mingisse e-kohvikusse ja sealt püüda piiratud pigipääsuga süsteemi sisse logida, mina küll esimese hooga viisakat lahendust pakkuda ei oskaks.

Mõningast abi võib olla ka teadmisest, mis kaalutlustel on süsteemile ligipääsu piiratud.

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 19.01.2006 kell 13:38 Reply With Quote
Kindlasti eeldab see, et sa tead IP aadressi, mis oleks välisilmale avatud.
Lähtekohast(välismaalt) ei ole vaja laiale ilmale avatud IP-d, aga on vaja sihtkoha masinal.
Siis peaks saama kenasti.
Minul endal on asi nii sätitud(pordid suunatud), et SSH liiklus jookseb minu enda masinasse.
Välismaal liikudes on hea näiteks üle SSH pilte koduarvutisse laadida.

earthland
earthland

Registreeritud: 16.01.2006
Viimane külastus: 30.05.2015
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 17:17 Reply With Quote
selliste asjade jaoks on eraldi ip-segajad olemas ju

Tascan
Aga mis siis kui ...

Registreeritud: 21.11.2005
Viimane külastus: 25.11.2007
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 18:10 Reply With Quote
Seda IP-d saab ju muuta käsitsi (vähemalt mina saan). Ja siis saab veel arvuteid nii omavahel ühendada et IP oleks teise oma (no kasutaks teise netti).

Inimese suurust ei näita mitte palju ta tegi, vaid palju ta tegemata jättis.

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 19:29 Reply With Quote
Tascan, IP aadressi annab sulle teenusepakkuja ja sina seda muuta ei saa. Organisatsioonidele antakse ka IP aadresside vahemik, mille seas võrgu administraator siis neid aadresse vastavalt jagada saab.

Ja see arvutite omavahel nii ühendamine, et nagu kasutaks teise netti, ongi tunneldamine. Sellest on eelnevalt juba juttu olnud.

Mudjamix
Administraator

Mees
Registreeritud: 03.08.2002
Viimane külastus: 23.05.2014
Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 20:07 Reply With Quote
to:ratatoskSiiski siiski on võimalik kll IP aadressi võltsida aga ma olen suht kindel et kasutaja Tascan seda ei suuda(loen selle välja juba tema postitusest)Tehakse seda põhimõtteliselt nii et õige IP on vältimatult ju olemas aga muudetakse hoopis seda pakikest mis läheb serveri küsimuse peale teele.Ehk siis google ja spoofing IP annab kenad selgitused.

It's nice to be important but
It's more important to be nice.

Tascan
Aga mis siis kui ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 20:25 Reply With Quote
No ma ei tea... Ega ma siin elukutseline ei ole (Vähemalt mitte IP alal) Kuigi mul on mingi võimalus antud siin arvutis seda muuta...

Ratatosk, ma tean küll et see on tunneldamine millest ma rääkisin, ma tean et sellest oli siin ennem juttu, ma lihtsalt nõustusin.

ratatosk
vabamõtleja

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 20:32 Reply With Quote
Spoofinguga on see häda, et paketile valetatakse külge kellegi teise kasutuses olev aadress (või aadress, mis pole üldse kasutuses) ning seega kutsutakse esile olukord, kus vastuspaketid tagasi ei jõua. Seega, kui Tascan tahti steemapüstitajat aidata, siis selline lahendus põhimõtteliselt ei saa toimida.

Lisaks sellele on lõppude-lõpuks tuvastatav, millisesse sõlme võltsitud paketid ilmuvad (kuna originaalsed ruutingutabelid selliste pakettide saabumist ei võimalda), ning seeläbi ka võltsija tuvastatav.

Tascan
Aga mis siis kui ...

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 20:47 Reply With Quote
Tahtsin parimat, aga välja kukkus nagu alati

Endal on tulnud paar korda niimoodi IP-d vahetada, kuna keegi oli minu IP kasutusele võtnud.

Imre
:

Kasutaja ei ole foorumis
postitatud 21.02.2006 kell 21:13 Reply With Quote
Eks sisevõrgu masina IP'd võid ju muuta, aga mis välisilmale nähtav on, seda sa muuta ei saa.
Eks ma võin ka oma IP'd muuta, see pole mingi mure.
Välisilmale jääb nähtavaks ikka see, mis Elioni poolt(minu puhul siis) määratud.

<<  1    2  >>

Jaga teistega:
| Veel

go to top
Esileht | Foorumid | Jututuba | Galerii | Ajaviide | Otsing | Tänased teemad

Kasutajatugi: info@kodutud.com - Kasutustingimused
22 päringut, mis võtsid aega 0.0630012 sekundit